Aiškėja detalės apie teisėsaugos operaciją: marijampolietis laikė kolekciją, pavogtą iš kunigo

Teisėsauga skelbia apie sėkmingą operaciją. Sulaikytas marijampolietis savo namuose batų dėžėje laikė įspūdingą sumą grynųjų – pusę milijono. Jo namuose surasta ir dalis senovinės kolekcijos, prieš keletą metų pavogtos iš kunigo.

Sustabdę „Subaru“ automobilį automatais ginkluoti „Aro“ pareigūnai iš jo ištraukia du vyrus ir suguldo ant žemės. Vėliau vienas sulaikomas. Taip prasideda teisėsaugos operacija. Tuo pat metu kiti pareigūnai atlieka dešimt kratų.

„Kratų metu buvo paimta daugiau nei 600 tūkstančių eurų grynųjų pinigų ir ginklai. Ar tai galėtų būti legaliai laikomos tokios sumos, ar greičiausiai. galbūt ir iš nusikalstamos veikos gauti pinigai, tai apie kilmę galėtumėm pasakyti po finansų tyrimo, nes įtariamieji teikia labai įvairias versijas“, – sako Kauno apygardos prokuroras Darius Valkavičius.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Per specialią policijos operaciją rasti koviniai ginklai ir daugiau kaip 0,5 milijono eurų

Sulaikytajam kol kas pateikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo. Garsiojoje batų dėžutėje, pasak pareigūnų, teisėsaugai jau anksčiau žinomas marijampolietis laikė apie pusę milijono eurų.

Kitus pinigus aptiko įvairiose slėptuvėse. Sulaikytojam priklausančiuose pastatuose pareigūnai rado ir prieš 8 metus iš Vilkaviškio rajone Gražiškių miestelyje klebonavusio Dainiaus Gurevičiaus nugvelbtos senovinių ginklų ir apdovanojimų kolekcijos dalį.

„Tai įvykis 2012 metais, tai ir ginklų kolekcija, durklų, įvairių ordinų, kurių senumas daugiau nei 70 metų. Yra apžiūrimi daiktai, bus daromi atpažinimai, bet, mano asmeniniu manymu, dalis kolekcijos būtent ta ir yra“, – pasakoja Marijampolės policijos viršininkas Elanas Jablonskas.

Taip pat paėmė įvairius kovinius ginklus bei šovinius. Dalis nelegalūs, kiti tiesiog laikyti netinkamai.

„Nors ir buvo išduota teisėtai jam galimybė naudotis ginklais, bet pažeidžiant licencijavimo tvarką ginklai išmėtyti, ne vietose, ne seifuose“, – teigia E. Jablonskas.

Įtariamųjų gali daugėti. Įtarimų šešėlis krenta ir ant policijos pareigūnų. Bus aiškinamasi, ar šie nepadėjo nusikaltėliams teikdami informaciją.

REKLAMA

„Rodo galimas atskiras sąsajas su viduje dirbančiais pareigūnais, dėl ko bus atliekamas ir vidaus patikrinimas ir sieksime identifikuoti nelojalius įstaigai, organizacijai, asmenis ir spręsti klausimą dėl jų darbo policijoje“, – kalbėjo E. Jablonskas.

Ar yra nuo pareigų nušalintų policininkų, kol kas neatskleidžiama.


Rašyti komentarą...
S
Stefanija
2020-11-26 20:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar kunigas galėtu turėti tiek kolekcijos? Jugi kunigas turėtu kaip tik gėri skleisti. Jis atlieka krikštinos, santokos pareigas, bei laidojimo paslaugas. Nu tikrai keista ir dievas nepadeda tokiam, kai dievo isikunjimui yra. Baisu
Atsakyti
-2

H
HsH
2020-11-26 20:28:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar svarbiause kas nužudė Arturo Valinsko šuni.Kas nužudėt šuni Valinsko atciliepkit .Valinsko šuo rastas nuzudytas Valinsko namuose itariamuju neradau itariu tai buvo žudikai iš Lietuvos,itarema džian džijano grupuotė    ATSAKYTI
Atsakyti
-1

m
maryte
2020-11-26 20:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mane batu dezutei cigaretes Minsk guli
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų