Čmilytė suabejojo, ar nepažeidžiama Konstitucija dėl į saviizoliaciją siunčiamų parlamentarų

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen suabejojo, ar nepažeidžiama šalies Konstitucija, kai vienas po kito į saviizoliaciją siunčiami parlamentarai. Pastarieji negali balsuoti nuotoliniu būdu ir priimti svarbių sprendimų. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atšauna, kad saviizoliacijos taisyklės galioja visiems – net ir Seimo nariams, o Seimo pirmininkei siūlo kreiptis į Konstitucinį teismą.

Naujai išrinkta Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad Seimo narių izoliacija jai atrodo nenormali. Pasak Seimo Pirmininkės, parlamentarai privalo atlikti savo pareigą nepaisant koronaviruso pandemijos. Maža to, Čmilytė dabartinę situaciją prilygina grėsmei Konstitucijai, kai į izoliaciją siunčiami parlamentarai negali vykdyti savo pareigų, balsuoti ir priimti sprendimų.

„Matau klausimą, ar Seimo nariai, kurių pareiga yra balsuoti ir priimti sprendimus, kurie yra svarbūs kiekvienam Lietuvos gyventojui, būdami paliesti rizikos kontakto, yra siunčiami į 14 dienų saviizoliaciją ir taip mes atsiduriame situacijoje, kai ženkli dalis Seimo narių negalės vykdyti savo pareigų“, – sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vakar, kai Seime balsuota dėl Ingridos Šimonytės paskyrimo premjere, kilo pasipiktinimo banga. Seimo kanceliarija ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras izoliuotis pareikalavo dar trims parlamentarams: Gabrieliui Landsbergiui, Aušrinei Armonaitei ir Tomui Vytautui Raskevičiui. Politikai ėmė piktintis, mat negavo jokios informacijos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro apie tokią prievolę .

„Seimo nariam galioja tos pačios taisyklės, klaidą padarė Seimo kanceliarija ir be reikalo NVSC atsiprašinėjo. O Konstitucinius pažeidimus turi konstatuoti konstitucinis teismas“, – pasakoja laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tuo tarpu advokatas Algimantas Šindeikis tikina, kad parlamentarai būdami saviizoliacijoje negali atlikti savo tiesioginės funkcijos, o tai pažeidžia Konstituciją.

REKLAMA

„Visas mūsų teisinis reguliavimas remiasi į Konstituciją, jeigu parlamentas savo funkcijas atlieka netinkamai, apribojant savo tam tikrų Seimo narių galimybę dalyvauti jo darbe, tai be abejo, tai yra pažeidimas ne tik Seimo Statuto, bet ir Konstitucijos“, – teigia advokatas Algimantas Šindeikis.

Apie tai, kad kuo greičiau turi būti priimtas sprendimas dėl nuotolinio Seimo darbo, prabyla ir prezidentas Gitanas Nausėda. Tiesa, tam dar reikia užsitikrinti opozicijos balsus dėl Seimo Statuto pakeitimo.

„Kokia bebūtų situacija sudėtinga, mes privalome rasti greitus sprendimus, todėl negali būti jokių priežasčių ar atsiprašymų, kad nukeltume gyvybiškai būtinus sprendimus į ateitį. Štai kodėl daug kalbėjome apie nuotolinio Seimo darbo įteisinimą, matome, kad sprendimai galimi“, – kalbėjo Prezidentas Gitanas Nausėda.

Jau rytoj Seimo valdyba susitinka su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovais. Žadama aiškinti, kaip užtikrinti Seimo narių darbą, kol šie saviizoliuosis ir nebus įteisintas nuotolinis darbas.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2020-11-25 20:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
dėl kelių parlamentarų tai konstitucija pažeidinėjama, o 40 tūkst. saviizoliacijoje paprastų pil. tai ne......
Atsakyti
-2

F
Fifa
2020-11-25 20:41:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tu per pirmininkė, jei taip kalbi? Eik geriau savo vaikų prižiūrėti. Atimti reikia.. iš tokios motinos aferistė
Atsakyti
-2

R
R
2020-11-25 20:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konstitucija ne vien tik parlamentarams ir ji yra pazeidinejama nuolat
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų