Vilnius ir Kaunas konkuruoja: pamatykite, kaip puošiamos eglės

Nekantriai laukiant didžiųjų miestų Kalėdų eglių įžiebimo, pagaliau galima užmesti akį į vis ryškėjančius Kauno ir Vilniaus žaliaskarių kontūrus. Kaip puošis ir kiek kainuos sostinių eglės? Ir kasgi laimės mūšį dėl gražiausios Kalėdų eglės titulo?

Kaune Rotušės aikštėje jau akivaizdu, kad į miestą atkeliauja saldžios Kalėdos. Žaliaskarė jau dabinasi morenginiais papuošimais, o Rotušės aikštėje daugėja tarsi iš saldaus kremo pagamintų įvairiausių dekoracijų.

Kaip sako eglutės kūrėja, kokios gi šventės be saldumynų. O šiemet saldėsius primenančios puošmenos kaunietiškajam Kalėdų simboliui sukurtos iš ekologiškos medžiagos – izolono.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnius ir Kaunas: pamatykite, kaip didžiuosiuose miestuose puošiamos žaliaskarės konkurentės 

„Eglutė tarsi papuošta morengais, tarsi iš dangaus, tarsi nuo torto, tokią iliuziją norėjosi sukurti“, – sako eglutės kūrėja Jolanta Šmidtienė.

Prie eglutės – pats darbų įkarštis, beveik visi papuošimai sukabinti, jau šviečia ir pagrindinis jos atributas – viršūnė, savo stilistika primenanti senamiesčio bokštus.

Menininkė su pagalbininkais rikiuoja ir avinėlių bandą. Šiemet neveiks mugė,  tad statoma daugiau dekoracijų. 

„Tarp jų bus galima, vaikščioti, fotografuotis, bus vietos ir pabėgioti, namelių nebus, nes mugės nėra, bet pasiūlysime kažkokį labirintą, kad būtų galima pajudėti prisivalgius saldumynų“, – pasakoja J. Šmidtienė.

Eglutė bus patraukli ir dieną, ir naktį. O jau šiomis dienomis prie puošiamos eglės vis stabteli praeiviai ir skuba įamžinti šiųmetę Kalėdų puošmeną. Gyventojai sako, kad Kaunas ir vėl stebina originalumu Tad kuri gi jiems patrauklesnė – Kauno ar Vilniaus žaliaskarė:

„Įdomiai sugalvota, kad keis spalvas, bet panašu į praeitų metų ir užpraeitų metų, nes kol kas Vilnius žaidžia tik su lemputėm, O Kaunas pasitelkia tokius netradicinius variantus, nebūdingus eglei. Aš tai už Kauną.“

REKLAMA

„Labai graži bus eglutė, avinukai labai gražūs.“

„Mūsų gražesnė, tai mūsų Kauno gražesnė.“

„Aš už Kauną, Vilniaus buvo graži ir pernai, bet čia nuostabu.“

Kauno eglės papuošimui iš miesto biudžeto skirta beveik 80 tūkstančių eurų. Dar keliasdešimt tūkstančių atsieis Rotušės aikštės išgražinimas.

Beje, kaip ir kasmet į eglės vidų bus galima užeiti ir, kur pasitiks saldus sumažintas Kaunas, sukurtas iš tūkstančių tikro cukraus gabalėlių.

Vilniaus eglės puošybos darbai taip pat link pabaigos. 800 burbulų puoš Vilniaus žaliaskarę. Šiais metais eglė ypatinga dar ir tuo, kad ją puoš ypatingai daug švieselių, o energija eglei apšviesti bus gaminama iš perdirbtų kavos tirščių.

Žalia eglė, tad žalia bus ir elektros energija. Iš verslo centrų surenkami kavos tirščiai biojėgainėje paverčiami elektros energija, kuri šiais metais apšvies ir Vilniaus žaliaskarę. Toks eglės apšvietimo būdas miestui beveik nekainuos.

„Kalėdinei eglutei apšviesti reikalinga bus apie 12 tūkstančių kilovatvalandžių, tai kavos tirščiais, jeigu pavertus, reikalingi bus 21 tona kavos tirščių. Tiek mes turime, tiek mes tos energijos skirsime šiai eglutei apšviesti“, – sako Marketingo vadovas Valdas Šidla.

Vilniaus eglė bus papuošta ne tik 4 kilometrų programuojamomis girliandomis, kurios kurs efektus, 400 metrų šviesos kabeliais, bet ir 150-ies kvadratinių metrų ploto veidrodžiais, kurie dekoruos eglės vidų, nors patekti ten dėl karantino ir nebus galima. Vilniaus eglės kūrėjas sako, kad idėja sukurti tokią žaliaskarę gimė prieš kelerius metus, bet įgyvendinti ją paskatino būtent pandemija – atstumus turi išlaikyti ne tik žmonės, bet ir eglės dalys.

REKLAMA

„Šiais metais, visų pirma, idėja yra išskaidyti eglutę, kaip išskleisti į erdvę, tai tokiu atveju ir tas dalis eglės reikėjo pakabinti praktiškai ore. Tai tas techninis sprendimas tuo yra išskirtinis, kad tam tikros dalys yra pakabintos erdvėje ant specialių konstrukcijų“, – pasakoja Vilniaus eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Katedros aikštėje sutikti vilniečiai sako, kad su nekantrumu laukia eglės įžiebimo. Anot jų, pandemijos laikotarpiu jiems ypač trūksta gerų emocijų. Na, o paklausus, kuri eglė gražesnė – Vilniaus ar Kauno,  vilniečiai atsako nedvejodami:

„Nu, žinokit, kaip patriotams, tai aišku, kad mūsiškė.“

„Graži ana, graži ir šita, bet sostinė yra sostinė.“

Vilniaus miesto eglės įžiebimo laukia net ir svečiai iš Minsko, Baltarusijos:

„Per Naujus metus būsime Vilniuje. Lyginame su ta egle, kuri pas mus Minske. Tai panašu į eglę bent jau.“

„Kalėdų sostinėje“ atstovai sako, kad nors šios Kalėdos ir nebus tradicinės – tiek kalėdinė mugė, tiek bėgimas persikelia į virtualią erdvę, aplink kalėdines egles bus organizuojami 3D turai,  tačiau žadama, kad Kalėdos bus ypač šviesios – bus papuošta ne tik centrinė miesto dalis, bet ir atokesni rajonai. Tiesa, šiais metais Kalėdos Vilniui kainuos 20 tūkstančių pigiau.

„Šiais metais panašiai kaip ir praėjusiais metais kainuoja- apie 95 tūkstančius eurų. Pačiai programai yra skirta 280 tūkstančių eurų, tai tas visas biudžetas šiais metais yra kiek mažesnis“, – teigia „Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas Paulius Jurgutis.

Dėl pandemijos Kalėdos sostinėje bus kitokios – žmonės nebesibūriuos laukdami eglės įžiebimo, neveiks tradiciniai Kalėdų miesteliai, bet saugiai, šiltai ir jaukiai pagrindinės šalies eglės įžiebimą galėsite stebėti prie televizoriaus ekrano šį šeštadienį 17:30 per TV3.


Rašyti komentarą...
p
pr
2020-11-26 09:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
rado del ko konkuruot
Atsakyti
0

A
Antoska
2020-11-26 11:01:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Egles konkuruoja geras verslas kazkam pilneja kisenes kiekvienais metais
Atsakyti
0

K
Kaunas
2020-11-26 11:59:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kauno eglės visais metais buvo grąžios, išskyrus vienus metus, kaip ją puošė ne ponia Šmidtienė. Ačiū jai!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų