Britų muzikantas nusprendė pradžiuginti Tailando makakas muzika

Nusikelsime į neįprastą klasikinės muzikos koncertą. Neįprastas jis ne muzika, o koncerto auditorija, kuri sunkiai nusėdi vietoje, tampo pianinu skambinančio muzikanto plaukus ir kapstosi jo kišenėse. Britų muzikantas nusprendė pradžiuginti Tailando makakas muzika.

Liudvigo van Betchoveno nelaimingos meilės atspindys – bagatelė „Elizai“, atrodo, turėtų nuraminti. Tik ne šiuos klausytojus. 13 a. Tailando šventyklos apylinkių gyventojas labiau domina pats muzikos instrumentas ir keisti lapai, iš kurių natas skaito čia netikėtą koncertą surengęs britų muzikantas Paulas Bartonas.

„Mane nustebino, kad grojant jie tikrąja ta žodžio prasme valgė muziką. Valgė lapus ir tampė kėdę. Bet žinote – tai neįtikėtina proga. Ir nenorėjau, kad visa tai trukdytų mano idėjai groti muziką šioms nuostabioms makakoms“, – sako britų muzikantas Paul Barton.

Aplankyti makakas britų muzikantas nusprendė todėl, kad jų šiuo metu beveik niekas nelanko.Dėl koronaviruso pandemijos – įprastai turistų pilnas Tailando Lopburis – tuščias. Dėl to ir vietinės marodieriaujančios makakos alkanos, o vietos valdžia jas primiršusi. Paulas Bartonas – jau daugiau nei 10 metų klasikine muzika ramina buvusius darbinius dramblius – šį kartą nusprendė pradžiuginti beždžiones.

„Man patinka skambinti pianinu gyvūnams, kurie patyrė stresą. Manoma, kad muzika gali padėti jiems atsigauti. Ypač darbiniams drambliams. Todėl pamanau – gal ir Lopburyje gyvenančioms makakoms patiks rami klasikinė muzika, kaip ji patinka drambliams“, – pasakoja P. Barton.

Britas pianinu skambino keturiose labiausiai makakų gausa garsėjančiose regiono vietose. Ir prie šventyklos, ir apleistame teatre. Vyras nori priminti pasauliui, kad pasaulį apėmus neeilinei krizei, turime nepamiršti ne tik artimųjų, bet ir gyvenimo be mūsų neįsivaizduojančių gyvūnų.


Rašyti komentarą...
V
Vilnius
2020-11-24 22:10:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne! Nevykęs sumanymas. Mane žavi gražūs žmogaus ir gyvūnų santykiai, tačiau šį kartą jie nebuvo gražūs. Beždžionėms muzika nepadarė įspūdžio, o muzikantas, kad neapsijuokti, vistiek gyrė šį savo sumanymą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų