Politikos apžvalgininkai: Karbauskis sugebėjo išspausti vos ne maksimumą

Apie pasitraukimą iš Seimo pranešęs valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis vėl jaučiasi nugalėtoju. Taip jis įvertino valdančiųjų kalbas, kad gal visgi ir reikėtų atiduoti valstiečiams 7 galimą Seimo vicepirmininko postą.

Pats Karbauskis ruošiasi partijai vadovauti „iš šono“ – kurti šešėlinę Vyriausybę ir ruošti dirvą savivaldos rinkimams. Tiesa, ekspertai mano, kad rinkimus pralaimėjęs politikos vilkas milijonierius nė nesiruošė dirbti opozicijoje, o pasitraukti tiesiog rado tinkamą progą ir laiką.

„Jeigu aš Seime pasiliksiu, tai po savaitės bus vėl kažkas, po to – dar kažkas. Tai ką – aš kiekvieną savaitę turėsiu atsistatydint? Matyt, kad atsistatydinsiu“, – sako valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Prieš kamerą apšviestasTokiais žodžiais valstiečių pirmininkas tikina, kad vakarykštis pareiškimas apie mandato atsisakymą nebuvo joks pokštas. Gal ir ne pokštas, sako ekspertai, bet manevras gudrus. Net tą dieną, kai koronavirusas vieną po kito guldo Seimo narius, prezidentas premjere teikia Šimonytę, kuri pradeda formuoti Vyriausybę, visos šviesos nukreiptos į Karbauskį.

„Tai ne pirmas kartas, kai jis išeina iš Seimo, jam įprasta. Jo galva, tai yra gera taktika, atkreipianti dėmesį į jį ir jo partiją, kai tokia drama transliuojama per visus kanalus“, – pasakoja politologas Lauras Bielinis.

O Karbauskiui reikia ne tik dėmesio, bet ir realios valdžios, o ne opozicijos, sako apžvalgininkai.

„O kokia jam prasmė būti paprastu? Jis visada jautėsi esąs padėties šeimininkas, Seimo šeimininkas, Lietuvos pirmininkas. Neturėjo aukštų postų, bet turėjo didžiulę galią. Dabar jis jos nebeturi“, – teigia apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

REKLAMA

Ženklu, kad Karbaukis ruošiasi planui B – trauktis iš Seimo, jei pralaimėtų rinkimus – Ignatavičius laiko ir vasarą priimtą sprendimą nekandidatuoti vienmandatėje apygardoje. Taip jis dabar nesijaučia tiesiogiai išdavęs rinkėjų. Užtat jaučiasi pasiekęs pergalę prieš valdančiuosius, kurie, nebalsavę už į vicepirmininkes valstiečių siūlytą Aušrinę Norkienę, jau rodo ženklus nusileisti ir valstiečiams skirti papildomą, septintą, vicepirmininko postą.

„Nebuvo kitos išeities, kaip grąžinti pagarbą iš valdančiosios daugumos. Iš vakarykščių vakaro pareiškimų atrodo, kad jie suprato mūsų žingsnius ir tikriausiai gausim tas galimybes. O mano sprendimas nekeičia mūsų frakcijos galimybių, turėdami tuos instrumentus, kurie priklauso opozicijai, jie tą darbą atliks puikiai ir be manęs“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Tiesa, Seimo pirmininkė tvirtina, kad apie papildomą postą valstiečiams koalicija tarėsi dar prieš Karbauskio pareiškimą trauktis.

„Mano pasakymas niekaip nesusijęs su pono Karbauskio pareiškimais. Dar ryte kalbėjome, kad vienaip ar kitaip reikėtų ieškoti būdų padėti didžiausiai opozicinei frakcijai, turint galvoje, kad jiems nepavyksta išsirinkti opozicijos lyderio“, – sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Konservatoriai šiandien šios temos nekomentuoja, tačiau liberalai neslepia, kad didžiausia opozicinė frakcija turėtų gauti vicepirmininko kėdę.

„Pasiūlymas, kol nėra opozicijos lyderio, rinkti nuolatinį lyderį nuo didžiausios opozicinės frakcijos, man atrodo, yra labai logiškas“, – pasakoja Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA

Kas vyks Seime, jei Karbauskis kitą savaitę išties atiduos mandatą? Valdantieji, žinoma, dėl to neliūdės, be to, dabar jie turi ir svarbesnių reikalų – koronavirusą ir Vyriausybės formavimą. Dar Seimo salėje ir jos prieigose gali būti kiek mažiau dramų. O pačių valstiečių ateitis priklausys nuo naujojo frakcijos lyderio. Ir akys čia krypsta visai ne į seniūne išrinktą Norkienę.

„Mano galva, Skvernelis yra tas, kuris moka ir gali tai daryti, jis pademonstravo tai būdamas Vyriausybės vadovu, tai pakankamai subalansuota asmenybė, todėl jo veikimas gali būti naudingas šiai frakcijai“, – teigia L. Bielinis.

Taigi, milijonierius Karbauskis seka milijonieriaus Uspaskicho pavyzdžiu – nėra valdžios, nereikia ir Seimo nario mandato. Karbauskis dabar žada kurti šešėlinę Vyriausybę ir pradėti ruoštis savivaldos rinkimams.

„Manau, tai yra išmintingas sprendimas, kartu pareiškiant ir protestą. Buvo diskutuojančių, kad galbūt reikia daryti tą žingsnį vėliau ar kitaip, bet manyčiau, kad viskas buvo padaryta laiku“, – kalbėjo valstietė Agnė Širinskienė.

„Šitoj situacijoj, kaip viskas beatrodytų beprotiškai ir avantiūristiškai, Karbauskis sugebėjo išspausti vos ne maksimumą“, – sako T. Ignatavičius.

Pasak Ignatavičiaus, Karbauskis savo žingsniui rado ne tik labai tinkamą metą, bet ir daliai rinkėjų toks neva pasiaukojantis žingsnis patiks. Tiesa, Lauras Bielinis mano, kad patiks ne visiems.

„Ilgalaike prasme tai gali atplėšti rinkėjus nuo šios politinės jėgos, čia viskas priklausys, kas pakeis Karbauskį, kaip efektingai pakeis“, – pasakoja L. Bielinis.

REKLAMA

O ir Seime rietenos gali lengvai ir nesibaigti, jeigu valstiečiai užsispyrę į vicepirmininkus vis tiek siūlys Norkienę.

„Jeigu LVŽS pasinaudos papildomo pavaduotojo galimybe, labai būtų smagu, jei pateiktų tokią ar keletą kandidatūrų, iš kurių būtų galima išsirinkti tokią, už kurią Seimas balsuotų“, – pasakoja A. Armonaitė.

Prašyti Vyriausiosios rinkimų komisijos naikinti jo mandatą Karbauskis žada antradienį.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-11-20 20:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiau, balsavau visada už valstiečius nes jie dirba žmonėms , Lietuvai labai atsakingai. Pakilo žymiai dar i aukštumas R.Karbauskis- protingas, mokantis pastovėti už tiesą, darbštus , taigi susidaro ispūdis kad protingų nemėgstama, nes jie trukdo savivaliauti. Dabar tai ašaroti reikia kas valdys Lietuvą- vaikų darželis. Iš to sąrašo tai tik vienam Anušauskui neturiu priekaištų,,,
Atsakyti
-9

A
Al
2020-11-21 11:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir aš aptariamo asmens nemėgstu, bet pravardžiuoti - kaip jų šutvėje įprasta - žmogų gal ir nevertėtų... Tik jam dėmesio kiek per daug.
Atsakyti
0

A
Aniceta
2020-11-21 07:46:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek tų vicepirmininkų reikia? Dalijasi kaip vaikai saldainius.Kas verkia-še imk!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų