Kūčiukai – jau pirkėjų krepšiuose: kepėjai neslepia, kad jų nuperkama daugiausiai

Dar ne Kalėdos, o pirkėjų krepšeliuose jau atsiduria ne kas kitas, o kūčiukai. Būtent jų pageidavimas šiemet lėmė gana ankstyvą tik kartą metuose kepamo gaminio atsiradimą lentynose. Kepėjai neslepia, jų artėjant didžiosioms metų šventėms nuperkama daugiausiai.

Nedidelėje dviejų jaunų vyrų kepyklėlėje Panevėžyje kvepia ne tik kasdienine duona. Panevėžiečiai jau savaitę kaip kepa kūčiukus. O imtis šio išskirtinai kalėdinio kepinio paragino patys kepyklos lankytojai.

„Keletą metų iš eilės, vis prieš šventes klientai, perkantys internetu, duoną vis parašydavo, kada, ar kepate, ar kepsite, mes vis sakome, nu ne, kaip ir nekepam. Net nepagalvojom apie tai“, – sako kepyklos vadovas Vaidas Baranauskas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirkėjų krepšeliuose jau atsiduria kūčiukai: kepėjai neslepia, kad jų nuperkama daugiausiai

Kūčiukus arba liaudyje dar vadinamus šližikus vyrai kepti užsispyrė naminius, tokius, kokius kepdavo močiutės. Tad ir receptą skolinosi ne iš interneto platybių, o perėmė iš darbuotojos mamos.

„Klientai norėjo minkštų kūčiukų nes pasiilgę minkštų, sveikų, su pienu, rankų darbo, namų gamybos. Nes pagrinde yra fabrikiniai kūčiukai, kurie ir po pusmetį galioja. Jie jau ir kieti“, – pasakoja kepyklos bendramintis Marius Sarapas.

Gal dėl pilamo pieno, aguonų gausos, kūčiukai vyrams iš ties išeina skanūs – purūs ir minkšti. Tiesa, dėl to, kad reikia įdėti daug rankų darbo, kūčiukus duonkepiai kepa tik kas antrą dieną ir vos po 20 kg.

„Mes stengiamės, kad būtų kuo paprasčiau, kuo natūraliau ir be jokių pridėtinių priedų, tiesiog, kad būtų skanu“, – teigia V. Baranauskas.

REKLAMA

Kūčiukų pirkėjų netrūksta ir šviežių bandelių parduotuves valdančiai Rimkevičių šeimai.

Verslininkai sako, kad tiek sveriamus, tiek fasuotus kūčiukus šiemet siūlo kaip niekada anksti. Iš dalies prekybą paankstino karantinas, iš kitos pusės ir emigrantai.

„Jau spalį pradeda klausti kada kepsit kūčiukus. Kalėdoms iškepam šimtais kilogramų. Ateina žmonės ir sako šiaip su jais daug darbo kept, jau paprasčiau nusipirkti“, – kalbėjo kepyklos atstovė Akvilė Rimkevičiūtė.

„Kūčiukai anksčiau prasideda nes žmonės dažniausiai pagalvoja, kad reikia nusiųsti artimiesiems į užsienį gauname daug užsakymų. Ypač dabar kai karantinas žmonės pradeda apie tai jau galvoti anksčiau“, – sako kepyklos atstovė Gedvilė Rimkevičiūtė.

Per patį pardavimų piką – prieš šventes prekybininkai skaičiuoja perduodantys net iki pusantro šimto tonų kūčiukų, ir kelis šimtus tūkstančių pakuočių. Tai vienas perkamiausių tradicinių kepinių Kalėdoms.

„Kūčiukai visą laiką bus, man atrodo, pirmoje vietoje, antroje vietoje būtų imbieriniai sausianiai. Bet juos žmonės suskumba pirkti tik gruodžio mėnesį“, – teigia G. Rimkevičiūtė.

Vis tik daugiausiai kūčiukų nuperkama likus paskutinėms dviem savaitėms iki švenčių. Nors pirkėjų netrūksta ir pavasarį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų