Danijoje auga nerimas dėl mutavusio koronaviruso – nuodys visas šalies audines

Danijoje auga nerimas dėl mutavusio koronaviruso, kuriuo susirgo šalies kailinių žvėrelių ūkiuose veisiamos audinės ir jas prižiūrintys žmonės. Danai nerimauja, kad pakitęs virusas gali sukelti naują koronaviruso protrūkį tarp žmonių, kurio neveiks šiuo metu kuriamos vakcinos. Vakar šalies valdžia nusprendė sunaikinti visas šalies audines, o šiandien įsakė izoliuotis šimtams tūkstančių šalies gyventojų.

Lietuvos veterinarijos tarnybos sako, įdėmiai stebi situaciją, tačiau pripažįsta – jokių prevencinių tyrimų šalies audinių ūkiuose neatlieka.

Užfiksavę mutavusio koronaviruso protrūkį penktadalyje šalies audinių ūkių, danai nedelsdami nusprendė paskersti visas šalies audines. Laukia nelengvas darbas, dujomis teks nunuodyti apie 17 milijonų šių kailiams auginamų žvėrelių. Kai kurie jų augintojai sako, jaučiasi priblokšti.

„Vakar mums buvo pasakyta, kad turime dujomis nunuodyti visas audines. Pradėjome šiandien 7-tą ryto, kad tą galėtume padaryti, kuo greičiau. Tikiuosi, tai pavyks per 10 dienų ir taip užkirsime kelią koronaviruso plitimui tarp audinių“, – sako audinių ūkininkas Hans Henrik Jeppesen.

Jau žinoma, kad nuo audinių pakitusį ir bandomai vakcinai nuo koronaviruso atsparią viruso atmainą, pasigavo mažiausiai 12 žmonių. Tad, kol dujomis nuodijamos audinės, Šiaurės rytinėje Danijos dalyje liepta izoliuotis daugiau kaip 280 000 žmonių. Regionas, kuriame gausu audinių ūkių uždarytas nuo likusios šalies, čia uždaromi barai ir restoranai. Negalima atvykti ir išvykti.

REKLAMA

Tiesa, sprendimas gali būti pavėluotas. Nepriklausoma mokslininkų ataskaita skelbia, kad nuo birželio virusą nuo audinių pasigavo jau daugiau nei 200 žmonių.

Lietuva taip pat viena didžiausių kailinių augintojų Europoje. Veterinarijos tarnybos duomenimis šalyje veikia daugiau nei 140 šių žvėrelių ūkių, kuriuose laikoma apie 2,5 mln. audinių. Veterinarijos Tarnyba sako esanti informuota apie mutavusį koronavirusą Danijoje ir atidžiai stebi padėtį.

„Tai yra ta pati atmaina. Tiesiog SARS COVID-2 kaip ir minėjau yra pakitusi struktūra. Kaip jie patys minėjo, dar reikia detalesnės informacijos, bet nustatyta jau perdavimas nuo audinių žmonių tarpe nuo audinės audinei ir netgi nuo žmogaus audinei“, – pasakoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas skubios veiklos patarėjas Paulius Bušauskas.

Kol kas dujomis masiškai nuodyti audines Veterinarijos tarnyba sako reikalo nematanti. Tačiau profilaktiškai tyrimų tarp kritusių ar gyvų audinių neatlieka, pasitiki augintojų žodžiais.

„Iš Lietuvos kailinių žvėrelių asociacijos buvo pasakyta, kad šiai dienai kažkokių problemų nėra. Visas dirbantis personalas yra sveikas. Audinės taip pat nepradėjo gaišti“, – teigia P. Bušauskas.

Veterinarijos tarnyba sako informacijos apie koronaviruso protrūkius gavusi ir iš Olandijos bei Švedijos, o apie tai informavo ir Lietuvos audinių augintojus.


Rašyti komentarą...
!
!!!
2020-11-06 20:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na lietuviai kaip visada veterinarijos institucijos stebi bet tyrimu nesiima isgirde tokia zinia o danai staigiai priima sprendimus zmones izoliuoja kaip mes toli lki ju lygio vyriausybes sprendimu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų