Veryga prisiminė ypatingą patirtį: paaiškino, kodėl ministro kostiumą iškeitė į kario uniformą

Visuomet pasitempęs, pasipuošęs kostiumu ir rimtas politikas – tokį esame įpratę matyti Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Tačiau namuose – jis visai kitoks žmogus, mėgstantis būti su artimaisiais, turintis žemiškų pomėgių ir praleidžiantis daug laiko namų garaže. TV3 televizijos laida „Virtuvės istorijos“ dar prieš blogėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje sveikatos apsaugos ministrą pasikvietė į neeilinę kulinarinę dvikovą, kurioje jis kovos pirštinę metė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovei Rolandai Lingienei.

Atsižvelgiant į tai, jog abu laidos svečiai yra sveikos gyvensenos šalininkai, laidos vedėjai jiems paruošė du receptus iš vienos sveikiausių mėsų – natūraliai brandintos jautienos. Burtai lėmė, jog ministras kartu su Ilona Juciūte-Čibirkiene gamino žemės ir jūros gėrybių asorti, o Rolanda, padedama šrilankiečio Dilano Dampellos Gamage, kepė jautienos nugarinę su grybų padažu. 

„Nėra čia ko jaudintis, visada pasirašau iššūkiams“, – atšovė ministras ir priėmė laidos vedėjų mestą kulinarinės dvikovos pirštinę.

Ko gero niekas negalvojo, jog šie 2020-ieji metai bus tokie ypatingi, jog įeis į viso pasaulio istoriją. Pavasarį užklupusi COVID-19 viruso pandemija iki šiol nesitraukia ir kelia didelį iššūkį ne tik medicinos pasauliui, bet ir šalis valdantiems politikams. Būtent Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir epidemiologė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė yra tie žmonės, esantys arčiausiai visų sprendimų koronaviruso situacijos valdyme.

REKLAMA

„Jeigu norėsime vėl eiti linksmintis, švęsti, keliauti ir gyventi taip, kaip gyvenome anksčiau – turėsime sulaukti vakcinos. Būtent ji yra ta specifinė priemonė, kuri leidžia suvaldyti ligą“, – laidoje kalbėjo ministras A. Veryga.

Visą šį sudėtingą laikotarpį Sveikatos apsaugos ministras buvo kone labiausiai matomas žmogus spaudoje ir žiniasklaidoje. Galbūt turima psichiatrijos gydytojo profesija leido Aurelijui Verygai išlikti ramiam ir racionaliam, priimant sunkius, bet labai svarbius koronaviruso valdymo sprendimus, tačiau namuose ministras – paprastas šeimos žmogus, turintis žemiškų pomėgių.

„Aš labai mėgstu kažką konstruoti, tad namuose dažnai mane rastumėt tepaluotomis rankomis kokį tai dviratį remontuojantį. O šią vasarą turėjau ypatingą patyrimą: savaitę praleidau kareivinėse su uniforma ir mėgavausi tuo, jog man nereikia priiminėti jokių sprendimų. Visiems reikia rasti būdą, kaip „išjungti“ galvą ar „perjungti“ mintis, nes tai yra gyvybiškai svarbu ir be poilsio atlaikyti įtampą būtų be galo sudėtinga“, – laidoje atviravo A. Veryga.

Daugiau apie ministrą Aurelijų Verygą išgirskite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Akistatoje su COVID-19 pandemija nemenkas iššūkis teko ir žurnalistams. Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos ir epidemiologės R. Lingienės kulinarinių sugebėjimų įvertinti atvykęs TV3 žinių žurnalistas Artūras Anužis pasakojo, jog pirmoji viruso banga pareikalavo ne tik sunkių darbo sąlygų, bet ir bemiegių naktų.

„Pirmiausia, reikia užtikrinti komandos saugumą, nes jeigu vos vienas kolega susirgtų, izoliuotis tektų visiems, o žinių juk neatšauksi, jos privalo būti rodomos. Taip pat sudėtinga ir atsirinkti visą svarbią informaciją, ypač kai pradžioje visus buvo apėmusi savotiška isterija, dirbdavome nuo ankstyvo ryto iki išnaktų, tačiau dabar viskas šiek tiek lengviau“, – pasakojo A. Anužis.

Kas laimėjo kulinarinę dvikovą ir kokių dar netikėtų detalių apie save atskleidė laidos svečiai, pamatykite čia:

Kulinarinę pokalbių laidą „Virtuvės istorijos“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 8:30 per TV3 televiziją.


Rašyti komentarą...
S
Stase
2020-11-01 20:26:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
is taves karys kaip is kiaules balerina. Brudas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų