Represijos Baltarusijoje tęsiasi: sulaikomi gydymo įstaigų darbuotojai, grasinama studentams

Baltarusijoje po pirmadienį paskelbto visuotinio streiko, reikalaujančio, kad Aliaksandras Lukašenka trauktųsi ir būtų surengti demokratiniai rinkimai, sulaikyti šimtai taikių protestuotojų. Represijos tęsiasi ir antradienį. Gatvėse sulaikyti svarbių gydymo įstaigų darbuotojai, o visus protestuojančius studentus žadama išmesti iš universitetų. Įpykęs A. Lukašenka, protestus jau vadina teroristiniais veiksmais ir perspėja peržengus raudonąją liniją.

Antradienio ankstų rytą į solidarumo grandinę susikibusiems Baltarusijos respublikinio centro „Kardiologija“ medikams taikiai protestuoti A. Lukašenkos režimas neleido. Vos medikams sustojus, kaukėti režimo smogikai nedelsiant juos jau veda į mikroautobusus tamsintais langais. Viena geriausių šalies gydymo įstaigų skelbia, kad tarp beveik tuzino sulaikytų jos darbuotojų – ir širdies chirurgai ir anesteziologai, todėl sutriko skubią pagalbą teikiančios gydymo įstaigos darbas bei suplanuotos operacijos. Tačiau baltarusiai sulaikytų medikų likimo valiai nepaliko.

Žmonės netrukus ėmė rinktis prie policijos nuovados, kur nuvežti sulaikyti medikai. Juos žmonės čia palaiko plojimais.

Medikai ne vieninteliai, kurie prisideda prie visuotinio streiko.

Daugeliui žmonių, kaip ir didžiausios šalies naftos kompanijos „Belorusneft“ darbuotojams, nusprendusiems streikuoti ir viešai tą paskelbusiems, tai reiškia, kad jie nedelsiant neteks darbo.

Pirmadienį streikuoti pradėjo virtinė stambių šalies bendrovių, įskaitant „Grodno Azot“, Minsko ratinių vilkikų, traktorių ir elektrotechnikos gamyklas. Skelbiama, kad iš viso prie streiko prisijungė 40 valstybinių įstaigų bei gausybė privataus verslo bendrovių. Tūkstančius baltarusių, išėjusių į gatves pasitiko represinių struktūrų siautėjimas. Omoninkai taikius demonstrantus vaikė iki pat nakties. Minske, Breste, Vitebske, Gardine, Gomelyje, Lydoje ir kituose miestuose sulaikyta daugiau nei 300 žmonių. Tuo metu opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja žmonėms dėkoja už jų pasiryžimą siekti demokratinių permainų,

„Ši solidarumo jėga išgąsdino režimą. Jis vėl naudoja represijas, nes daugiau nieko nesugeba. Jus jau mėgina spausti ir atleidinėti iš darbo. Jie galvoja, kad šitaip jus grąžins į darbą ir vėl galės gyventi jūsų sąskaita. Tačiau šiandien mums viskas pavyko, nes kiekvienas jūsų pademonstravo didvyriškumą dėl draugo, bendradarbio, tėvynainio. Gamyklų cechai nedirbo, kad galėtų prasidėti solidarumo grandininė reakcija. Šiandien buvo svarbi diena ir tikiu, kad tai buvo tik pradžia“, – sako opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

REKLAMA

Antradienį prie visuotinio streiko vėl jungiasi ir didžiausi šalies universitetai. Valstybiniame Lingvistikos universitete jį paskelbė tiek studentai, tiek dėstytojai.

Tuo tarpu pats A. Lukašenka įsakė visus protestuojančius studentus išmesti iš universitetų ir demonstracijas jau lygina su terorizmu. Anot jo, neva šviesoforus laužantys protestuotojai peržengė visas ribas.  Dėl to jis žada imtis atitinkamų veiksmų ir įsakė KGB neva ekstremistinius protestuojančių žmonių veiksmus prilyginti teroristiniams veiksmams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų