Lukašenkos režimas suįžūlėjo: smurtautojai veržiasi į butus

Kadangi diktatorius neįvykdė nė vieno ultimatumo punkto ir prieš taikią šimtatūkstantinę eiseną vėl panaudojo jėgą – pirmadienį Baltarusijoje prasidėjo žadėti įmonių streikai ir protestai. Tad stoja valstybinių gamyklų darbas, duris užveria ir privatūs verslai. Nepaisydamas streikų režimas bando įtikinti, kad fabrikai dirba, kaip dirbę. Ir tuo pat metu nuo ryto gatvėse suiminėja žmones.

Susidorojimas su taikiais baltarusiais vyksta ne gatvėje ir ne kieme, o bute. Kaukėti vyrai į namus Minske įsiveržė sekmadienį vakare vydamiesi nuo jų sprunkančius taikius protestuotojus. Pastariesiems duris atvėrė bute gyvenančios merginos. Vargu ar kas tikėjosi, kad Lukašenkos pakalikai net į žmonių namus brausis.

Sekmadienį Lukašenkos režimas susidorojęs su taikių protestų dalyviais ir vėl parodė, kad žmogiškumo pas režimą neliko. Baigiantis milžiniškai taikiai eisenai kaukėti pakalikai prieš protestuotojus naudojo visas įmanomas priemones – garsines granatas, dujas ir gumines kulkas.

Sužvėrėję pareigūnai protestuotoją sulaiko Novopolocke. O jau Polocke kaukėti pakalikai prie žemės prispaudė baltai-raudonai-baltą vėliavą nešusį vyrą. O ginti jo stojusiems praeiviams net grasino panaudoti tarnybinius ginklus.

Per vakarykščius susidorojimus visoje Baltarusijoje buvo sulaikyti daugiau nei pusė tūkstančio žmonių. O pirmadienį, dar nė neprašvitus prasidėjo ir žadėti streikai. Ryte režimu nepatenkinti darbininkai susirinko prie „Gardino azoto“ gamyklos. Čia streikuoja Baltarusiškų šaldytuvų ir šaldiklių gamyklos „Atlant“ darbuotojai.

Taip pat ir Minsko traktorių gamyklos darbininkai. Su jais ginčijasi streikui nepritariantys cechų vadovai. Ginčai su vadovais vyksta ir kitose valstybinėse įmonėse, darbininkai vietoje pamainos gamyklose išeina į gatves.

Bet nepaisant virtinėje valstybinių įmonių streiką pirmadienį pradėjusių darbuotojų – Lukašenkos režimas skelbia, neva gamyklos dirba įprastu režimu.

REKLAMA

Streiką pirmadienį pradėjo ir studentai: būsimi medikai, programuotojai, technologijų, filosofijos ir socialinių mokslų, ir menų studentai. Prie universiteto triukšmauja ir būsimi žurnalistai, norintys rašyti ir rodyti baltarusiams tiesą, o ne režimo propagandą. Studentams išeinant į gatves, netrukus prasideda ir akistatos su kaukėtais pareigūnais ir sulaikymai.

Lukašenkos pakalikai pirmadienį nuo ryto taikosi ir į praeivius gatvėse. Iki pietų lukašistai Baltarusijoje spėjo sulaikyti kone 100 žmonių.

Režimas nuo ryto dirba ir tokiais metodais: apsimetę praeiviais prisiartina prie protestuotojų, griebia juos ir tempia į čia staiga atsirandančius mikroautobusus tamsintais langais.

Popiet į gatves prisijungti prie studentų išeina ir minia pensininkų. Netrukus jau tūkstančiai žygiuoja pagrindinėmis Minsko gatvėmis.

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja ragina prie gamyklų darbininkų, kalnakasių, studentų ir transporto sektoriaus darbuotojų streiko prisidėti ir privačius verslus. Pirmadienį streiko akciją surengė ir mobilaus tinklo MTS darbuotojai, įvairios parduotuvės, maitinimo įstaigos. O Baltarusijos nacionalinį banką streikuoti pirmadienį privertė vadinamieji „Kibernetiniai partizanai“, nulaužę banko svetainę.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-26 20:12:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Batka lupa kaili kaip ir ES salyse.
Atsakyti
0

F
Fake
2020-10-26 20:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žargonas ir tokia keista informacija (kas ir kokiais būdais skaičiavo visoje Baltarusijoje suimtų žmonių kiekį?) kelia įtarimus, kad ši mums pateikiama informacija yra išgalvota.
Atsakyti
0

G
Gadis
2020-10-28 13:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko ta,kalė, cicocka kelia riaušes sėdėdama užsienyje.Jai reikia, su europos vaivorykštine vėliavėle, mojuoti Minsko gatvėse.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų