Situacija sunkėja: Čekija grįžta prie karantino, Lenkijoje – atvejų rekordai

Čekija grįžta prie pavasarį taikyto, griežto karantino, o Lenkija – fiksuojanti koronaviruso rekordus – svarsto ribojimus įvesti ne tik karščiausioje raudonojoje zonoje, bet visoje šalyje. Vykdant klinikinius vakcinų nuo koronaviruso tyrimus Oksfordo universitete mirė pasiskiepijęs 28-erių savanoris.

Kaimyninėje Lenkijoje koronavirusas jau plinta nevaldomai. Vakar šalyje pirmą kartą nuo epidemijos pradžios nustatyta daugiau nei 10 tūkstančių atvejų – iš viso 10040. Šiandien jų dar daugiau – virš 12-os tūkstančių. Rekordinis skaičius ir paros aukų – mirė 168-i. Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis jau reikalauja, kad griežti suvaržymai, kurie šiuo metu galioja tik raudonosiose šalies zonose, būtų taikomi visoje šalyje.

Antrą dieną iš eilės rekordus fiksuoja ir Čekija, tapusi karštuoju Europos koronaviruso tašku. Vakar šalyje nustatyta per 11 tūkstančių užsikrėtusiųjų, šiandien – beveik 15 tūkstančių. Nuo pasaulį apėmusios pandemijos pradžios šalyje virusu užsikrėtė beveik 209 tūkstančiai žmonių, tačiau net trečdalis visų atvejų išaiškinti per pastarąją savaitę. Čekijos valdžia prognozuoja, kad jei viruso plitimas nesulėtės, jau lapkričio viduryje šalies sveikatos sistemą ištiks griūtis. Dėl to Čekija nuo šiandienos grįžta prie tokio paties griežto karantino, koks šalį sukaustė pavasarį.

REKLAMA

„Visiškai sutinku su ribojimais, net jei tai reiškia, kad ir vėl neteksiu darbo. Juk valdžia tų skaičių neišgalvoja“, – sako Prahos gyventojas Marekas Pesakas.

„Manau, valdžia elgiasi teisingai, nes dauguma žmonių elgiasi neatsakingai. Jie iš viruso šaiposi, o kai paprašai užsidėti kaukę, jie juokiasi tau į akis ir nekreipia dėmesio. Suprantu, kad tai bus smūgis verslams, bet nieko negalime padaryti. Skaičiai į viršų šauna kosminiu greičiu. Manau, mūsų sveikata yra svarbesnė“, – pasakoja Prahos gyventojas Rene Batelka.

Rusijoje koronaviruso aukų skaičius jau perkopė 25 tūkstančius. Šiomis dienomis ten taip pat fiksuojami rekordiniai užsikrėtimų skaičiai – maždaug po 16 tūkstančių per parą, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius artėja prie pusantro milijono.

Rusijos epidemiologai sako, kad netrukus paros atvejų skaičius šoktels iki 20-ies tūkstančių, tačiau maždaug po poros savaičių epidemija esą pradės slopti. Dėl to šalies prezidentas Vladimiras Putinas sako, kad nemato reikalo karantino įvesti nei Maskvoje, kurioje fiksuojama apie trečdalis užsikrėtimų, nei kituose miestuose.

„Kelias nugalėti virusą neabejotinai yra testavimas, sveikatos sistemos stiprinimas, apsaugos priemonės, saugumo rekomendacijų, kuriomis dalijasi specialistai ir medikai, laikymasis ir, žinoma, vakcinacija. Turime pradėti vakcinaciją visoje šalyje“, – teigia Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Na, o Ispanija tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, kurioje užregistruota daugiau nei milijonas koronaviruso atvejų. Šiuo metu Ispanija pagal bendrą užsikrėtusiųjų skaičių yra šešta pasaulyje po Jungtinių Valstijų, Indijos, Brazilijos, Rusijos ir Argentinos.

Brazilijoje koronaviruso vakcinos klinikinius tyrimus aptemdė savanorio mirtis. Mirė 28-erių medikas, dalyvavęs Oksfordo universiteto ir britų farmacijos milžinės „AstraZeneca“ kuriamos vakcinos tyrimuose. Visgi „AstraZeneca“ atstovai nurodė, kad atlikus nepriklausomą vertinimą, saugumo problemų nenustatyta, tad vakcinos bandymai bus tęsiami.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-10-22 16:59:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Politikai užsiima savivaldžiavimu visose srityse - nuo kada politikams parūpo mūsų sveikata? Gamta yra sutvarkyta pagal savo principus, ir kai atsiranda tokių " žinovų", kaip politikai, tai galima vadinti valdžios neadekvatumu ir visišku neišsilavinimu, o bukumu. Pakol šizofrenikai globalistai mus valdys, mūsų gyvenimas žlugęs, bet jiems teks prisiminti, kad lazda turi du galus. Kinai susodino globalistus į kalėjimą ir baigėsi visi karūnų virusai. O šis sars cov 2 virusas nėra toks baisus, kaip čia piešia . Dabar sirgs žmonės nuo priverstinių kaukių nešiojimo. Niekas neįvardina iš politikų, kiek jie nužudė negydydami žmonių, o tai kliasdešimt kartų daugiau, nei to viruso yra.
Atsakyti
0

p
profosen
2020-10-23 16:34:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetąinė suaugušiеms, nоrintiems sūsirasti pаrtnеrį, nоrintiems pаšimylęti
Atsakyti
0

b
benasis
2020-10-31 10:54:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
lina jega jus jau uzejo masine psihoze ir jau darosi siaubingas cirkas..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų