Verslininkai šokiruoti: barų ir restoranų darbo laiko trumpinimą vadina mirties nuosprendžiu

Kavinių ir restoranų savininkai šokiruoti – jie kol kas nežino, kaip nuo kitos savaitės privalės registruoti visus savo lankytojus. O naktinių klubų ir barų vadovai darbo laiko trumpinimą iki 24 valandos vadina mirties nuosprendžiu. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atšauna, kad ir verslininkai turi solidarizuotis su visuomene, o ne tik paisyti savo interesų. Sostinės barus ir klubus vienijantis naktinis Vilniaus aljansas valdžiai grasina teismais.

Durys į naktinį gyvenimą daugelyje sostinės klubų ar barų atsiveria jau po dešimtos valandos vakaro. Ir koronavirusas naktinio gyvenimo nė kiek nepristabdė – žmonės plūsta ir į renginius, ir į naktinius barus, nors kasdien užsikrėtusių koronavirusu skaičius muša rekordus. Tiesa, verslininkai sako esantys šoke, mat sutrumpinus darbo laiką iki  24 valandos jiems grės bankrotai.

„Esmė ta, kad 80 procentų veiklos negalime vykdyti su tokiais nurodymais. Viskas, čia akivaizdu – kas bankrutuos, kas užsidarys, ką atleis iš darbo. Visko, čia galima prisigalvoti“, – sako Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Verslininkai šokiruoti: barų ir restoranų darbo laiko trumpinimą vadina mirties nuosprendžiu

Vilniaus naktinis aljansas dėl laiko ribojimo barams ir naktiniams klubams valdžiai grasina teismais. Mat vos prieš kelias dienas sostinės savivaldybė ir naktinis aljansas pristatė žemėlapį, kuriame pažymėtos saugiausios Vilniaus pasilinksminimo vietos. O po vakarykščio Vyriausybės posėdžio verslininkams tarsi žaibas iš giedro dangaus pasipylė nauji apribojimai.

Aljanso pirmininkas Markas Adamas Haroldas tikina, kad jau yra europinis precedentas, kai barų ir naktinių klubų savininkai dėl panašių draudimų inicijavo ginčus teismuose.

„Aišku, naktiniams klubams tai yra mirties nuosprendis. Joks klubas negali adaptuotis prie tokios naujos realybės. Tai yra visiškai neteisinga ir neproporcinga. Berlyno teismas irgi pasisakė, kad apriboti darbo laiką yra visiškai neproporcinga priemonė“, – pasakoja aljanso pirmininkas Markas Adamas Haroldas.

Štai, ką mano gyventojai:

„Na, taip, gal išgėrę žmonės šiek tiek praranda tą savikontrolę, bet didelio skirtumo neturėtų būti, ar tu dieną ten kažkur gersi ar naktį.“

REKLAMA

„Aš išvis uždaryčiau juos, nes pavojinga situacija.“

„Žmonės artimai bendrauja, yra artimas kontaktas, tai aš manau, kad tikrai yra didelė galimybė tą virusą pasigauti būtent bare.“

„Suprantu, kad jiems bus labai sunku.“

„Kam baisu, tai tegul neina, o kas nori – tegu eina, čia nuo žmonių sąmoningumo priklauso ir nuo baro politikos.“

Premjeras Saulius Skvernelis atšauna, kad barų ir naktinių klubų darbo laiko trumpinimas yra būtinas. Mat šiuo metu esą svarbiau užtikrinti gyventojų sveikatą, o ne išsaugoti barų pelną.

„Mes, deja, turime ieškoti balanso tarp verslo interesų ir visuomenės gyvybės ir sveikatos intereso. Tas sprendimas keletai valandų sutrumpinti darbo laiką, jisai yra būtinas ir niekas tų įstaigų neuždaro“, – teigia Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Vyriausybė bandydama suvaldyti rekordines aukštumas pasiekusius sergančiųjų koronavirusu skaičius, nusprendė ne tik trumpinti viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką, bet ir įvesti privalomą lankytojų registraciją, tam kad galima būtų atsekti užsikrėtusius.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, maitinimo įstaigos, barai ar klubai iš klientų galės rinkti tik pagrindinius duomenis.

„Pateikti, tikėtina, kad reikės vardą, pavardę ir telefono numerį, bet šiuo metu tas minimalus duomenų paketas yra aptarinėjamas ir derinamas“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tiesa, tokią savanorišką registraciją sostinėje yra įsidiegę kai kurie Vilniaus barai, kuriuose baro lankytojai yra užregistruojami per programėlę.

Nufotografuoji kodą, išsiunti žinutę, tada ateina patvirtinimas, kad buvai toje vietoje.

O štai jau nuo pirmadienio gyventojai įkėlę koją į kavinę ar restoraną turės čia palikti ir savo asmens duomenis. Tiesa, tie žmonės, kurie ateis valgyti dienos pietų ar išsinešti maisto, jiems registruotis nereikės. Viešbučių ir restoranų asociacija tvirtina – kol kas nėra aišku, kokiu būdu restoranai ir kavinės suregistruos visus savo klientus.

REKLAMA

„Mes manome tikrai, kad užtektų tik telefono numerio, kad žmogus ar SMS, ar lape pasirašytų ir tai būtų tikrai atsekamumas. Žmonės atėję į restoraną tikrai nenori viso dosje rašyti su gyvenama vieta ar pavarde, galiausiai yra ir duomenų apsauga“, – sako viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

O kaip klientai bus registruojami, ar SMS žinutėmis, ar jų bus prašoma surašyti asmeninius duomenis popieriuje, turės apsispręsti konkrečios kavinės ar restorano savininkai. Tiesa, baiminamasi, kad dėl tokios registracijos susiformuos klientų eilės.

„Reikėtų leisti žmogui atsisėsti prie staliuko ir tada jisai galėtų neskubėdamas išsiųsti žinutes, kad jisai yra toje įstaigoje. Nes kitu atveju, jei to neleistume, susidarys eilės prie įėjimo ir taip padidintume riziką koronaviruso plitimo“, – pasakoja ,,Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis.

„Iš tikrųjų, būdai epidemiologam nėra visiškai svarbūs. Svarbiausia kuo greičiau gauti sąlytį turėjusių asmenų sąrašą“, – teigia Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija tvirtina, kad viešojo maitinimo įstaigos privalės užtikrinti klientų duomenų apsaugą ir klientų asmeninės informacijos nenaudoti reklaminiais ir marketinginiais tikslais. Taip pat nereikalauti perteklinės informacijos iš kavinių ar restoranų lankytojų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų