Lietuvoje daugėja skelbimų, kai siūlomi užkalbėjimai nuo koronaviruso

Psichologai, dvasininkai ir medikai įspėja – viešojoje erdvėje pasirodė skelbimų, kuriuose save liaudies medicinos žinovais vadinantys žmonės skelbiasi užkalbantys nuo koronaviruso. Specialistai ragina neapsigauti – toks užkalbėjimas gali baigtis tuščia pinigine ir net pašlijusia dvasine sveikata, o ir namo tikrai galime parsinešti pavojingąją infekciją.

Šalia Ukmergės esančios Šventupės seniūnaitis Vytautas nustemba, kad čia gyvena užkalbėtoja nuo pavojingojo koronaviruso. Seniūnaitis patikrina, ar apie ją sklindančios kalbos tikros, mat esą niekas čia moters nei pažįsta, nei akyse yra matęs.

Ir net skelbimą užkalbėtoja įsidėjo į vietinį laikraštį „Ukmergės žinios“. Jame nurodo ir daugiau savo gebėjimų – padeda ir laimę susigrąžinti, buria vašku. Moteris priduria, kad lietuviškai supranta, tačiau kalba rusiškai. Susisiekiame. Rusakalbė Marija sako esanti serbė. Į užkalbėjimo nuo pavojingosios infekcijos seansą ragina atsinešti porą dalykų.

„Žvakę, ir švaraus vandens. Iš krano, jeigu iš jūsų krano bėga švarus vanduo. Dabar iš krano prastas vanduo bėga, aš galiu savo šventą vandenį jums užkalbėti“, – sako užkalbėtoja nuo koronaviruso.

Paslauga, kaip sako moteris, kainuoja o gali neva ne tik užkalbėti, bet ir pagydyti nuo viruso.

„Dvidešimt eurų. Jūs jausite, čia reikia Dievu tikėti. Galiu, net jeigu ir yra tai, – atkalbėti. Visą šį mėnesį žmonės ateidavo, nes virusas slenka, žmonės bijo, mirti nenori niekas.“

REKLAMA

Užsirašome užkalbėjimo seansui. Bet užkalbėtoja, išgirdusi, kad norime filmuoti, paskirtą vizitą atšaukia. O štai šventupiškiai kraipo pečiais, esą niekas apie šią užkalbėtoją nieko negirdėjęs ir juo labiau nesinaudojęs paslaugomis.

„Netikiu tokiais dalykais ir netikiu burtininkais.“

„Netikiu paprasčiausiai, yra medikai, yra medicina. Yra moksliniai tyrimai ir visa kita. Tai kokie čia gali būti užkalbėjimai ar dar kažkas.“

„Mėnulio fazė ne ta, tai neičiau.“

Ir tik vėliau vienas per kitą žmonės spėlioja, esą užkalbėtoja gali būti čia gyvenusios ir neseniai mirusios romų tautybės moters giminaitė. Šventupės seniūnaitis šios informacijos patikrinti nesiryžta, ir pas užkalbėtoją nebeina. Psichologai ir psichiatrai dėl tokių užkalbėtojų pažadų neapsigauti.

„Nes žmogus įgauna tarsi tokį dirbtinį saugumo jausmą. Ir gali galvoti, kad jis jau yra saugus, užkalbėtas. Ir tuomet turbūt nebereikia saugotis. Tada galima eiti į susitikimus, ir nedevėti asmens apsaugos priemonių. Tokiu atveju padidėja rizika susirgti koronavirusu“, – pasakoja Asmens sveikatos klinikos gydytoja psichiatrė Lina Matutytė.

Nebent, kaip sako psichologai, neprarasime sveiko proto ir eisime užsikalbėti pas gerai pažįstamus užkalbėtojus.

„Placebo efektas veikia teigiamai, net jeigu žmogus žino, kad jį dabar užkalbinės. Jis pasirengęs, pasitiki tuo žmogumi, pas kurį eina, susigaudantiems savyje tai gali būti ir naudinga“, – teigia Asmens sveikatos klinikos gydytoja psichiatrė Daiva Balčiūnienė.

REKLAMA

O štai ir dvasininkai pagrūmoja. Net ir norėdami nusiraminti, jokiais būrėjais ar užkalbėtojais negalim tikėti.

„Užkalbėjimas iš viso yra toks klastingas dalykas. Vienas toks gali būti aferizmo momentas, kitas dalykas, gali būti kur kas gilesnis momentas, tai yra piktosios dvasios veikimas. Pavyzdžiui, žinom, kad yra užkalbėtojai nuo rožės. Ir tas užkalbėjimas, tenka susidurti, veikia, bet rožė yra virusinė liga gydoma vaistais. Tai veikia kitos jėgos, ir galim įvardinti, tai piktosios dvasios veikimas“, – kalbėjo kunigas, karo kapelionas Arnoldas Valkauskas.

Policija sako, kad vien dėl to, kad žmonės siūlo tokią paslaugą – užkalbėjimą nuo koronaviruso – jų bausti negalima. Tačiau jeigu jau pakliuvote į sukčių, išviliojusių pinigus pinkles, tuomet geriau būtų pranešti pareigūnams.


Rašyti komentarą...
v
vale
2020-10-23 20:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
pries 12metu skaiciau knyga apie si virusa kad jis pasitrauks tik po 10 metu ir jokio gydymo nebus,ir nebus aisku is kur jis kilo ir kaipo gydyti.belieka laukti vakcino
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/video/1064252/lietuvoje-daugeja-skelbimu-kai-siulomi-uzkalbejimai-nuo-koronaviruso
Atsakyti
-2

V
Vale
2020-10-23 20:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
pries 12metu skaiciau knyga apie si virusa kad jis pasitrauks tik po 10 metu ir jokio gydymo nebus,ir nebus aisku is kur jis kilo ir kaip gydyti.belieka laukti vakcinos
Atsakyti
-2

V
Vat
2020-10-23 20:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai visa žiniasklaida kiekvieną dieną baugina dideliais užkratais ir mirtimis ,tai daug ką įbaugina ,įvaro ligą. Taigi reikalinga psichologo pagalba arba" gydymas " burtais. Šarlatanai tuo pasinaudos kaip placebo efektu. Savitaiga daug ką pagydo. Pesimizmas ,rytdienos baimė nuvargina žmogų silpnina imunitetą,kai kurioms bobutėms ta burtininkė bus kaip išganymas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų