Žadą atimantis radinys: Peru dykumoje – itin senas katino piešinys

Peru dykumoje archeologai aptiko net 2000-ių metų senumo piešinį, kuriame pavaizduotas katinas. Iki šiol nežinomas piešinys puikuojasi vietovėje, pagarsėjusioje milžiniškais, į UNESCO paveldą įtrauktais Naskos piešiniais.

Naujasis Naskos dykumos eksponatas, skaičiuojantis daugiau nei 2000-ius metų. 37 metrų ilgio katinas, kurio niekas iki šiol ant šios kalvos nepastebėjo. Priešingai nei kitų Naskos piešinių, dar vadinamų geoglifais, kurie metų metus garsina šią atoki vietovę ir yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

„Šis geoglifas nupieštas ant gana uolėtos kalvos. Jis suformuotas išraižius 30–40 centimetrų pločio linijas ir vagas. Kai kurios geoglifo dalys, pavyzdžiui, akys ir burna, supiltos iš akmenų,“, – sako archeologas John Isla.

Šio katino niekas ir nebūtų atradęs, jei ne kiti geoglifai, plytintys kalvos apačioje. Būtent ant šios kalvos buvo nuspręsta įrengti mistinių Naskos piešinių apžvalgos aikštelę. Katino niekas čia nepastebėjo iki tos dienos, kai darbininkai ėmė tiesti naują taką iki stebėjimo aikštelės.

„Šis piešinys buvo vos matomas ir greičiausiai būtų sunykęs, nes jam daugiau nei 2000-iai metų, be to, jis yra ant pakankamai stataus šlaito, kurį stipriai veikia žemės paviršiaus erozija. Bet būtent tai ir lėmė, kad tiek daug metų jis liko niekieno nepastebėtas“, – pasakoja J. Isla.

Naskos piešinius sudaro šimtai detalių: nuo paprasčiausių linijų iki sudėtingų geometrinių formų bei gyvūnų: beždžionių, kolibrių, driežų, vorų, lamų, žuvų, ryklių arba orkų. Didžiausių figūrų skersmuo siekia 200 metrų. Viena iš teorijų skelbia, kad Naskos kultūros žmonės piešinius darė dievams, žvelgiantiems iš dangaus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų