Neraminanti žinia: per ateinančius 30 metų Australijoje gali išnykti koalos

Australijoje per ateinančius 30 metų gali visiškai išnykti šio žemyno simboliu laikomos koalos. Viena pagrindinių priežasčių – pernai Australijoje siautėję gaisrai, kuriuose tūkstančiai koalų žuvo. Netrukus išgirsite, kaip šiuos gyvūnus gelbės Pasaulio gamtos fondas.

Du koalos jaunikliai – Eli ir Annie Sue – glaudžiasi specialiame gyvūnų globos centre, nors tikrieji jų namai – Australijos eukaliptų giraitės. Visgi praėjusiais metais Australiją nusiaubus rekordiniams gaisrams, gamtininkai iki šiol skaičiuoja žalą, padarytą ir augalijai, ir gyvūnijai. Gaisruose žuvo maždaug 35 tūkstančiai koalų, o tai sudaro net 10 procentų jų populiacijos.

„Kartais plyšta širdis, kai augini jauniklius, bet ne visi jie išgyvena. Visgi Eili ir An Sju jau rodo savo charakterį. Jie pasiutę ir nuostabūs. Jie žiūri į tave kaip į mamą ir jie tiesiog gražūs“, – sako koalų prižiūrėtoja Claire Philipps.

Tačiau ekspertai konstatuoja nemalonų faktą. Jei nebus imtasi veiksmų, iki 2050-ųjų koalos Australijoje gali išnykti. Visgi tam kelią užkirsti bandys šio žemyno Pasaulio gamtos fondo skyrius. Jo darbuotojai jau mokosi valdyti šiuos specialius dronus, kurie štai taip augalų ir medžių sėklas sės išdegintuose plotuose, kad šie kuo greičiau atželtų ir vėl būtų tinkami koaloms gyventi.

„Tikslas yra čia vėl apgyvendinti vietines rūšis, atkurti nualintus kraštovaizdžius, užtikrinti tvarią ūkininkystę ir sukurti atsparesnę Australiją, galinčią kovoti su klimato kaita ir gaisrų sukeltomis nelaimėmis“, – pasakoja fondo vadovas Dermot O’Gorman.

Visgi išdegintų plotų atželdinimas gali užtrukti. Mat Australijoje pernai supleškėjo daugiau nei 11 milijonų hektarų ploto. Tai sudaro maždaug pusę Jungtinės Karalystės ploto.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų