Lietuvos lenkų rinkimų akcija nerimsta ir reikalauja perskaičiuoti balsus visoje šalyje

Pralaimėję rinkimus daugiamandatėje apygardoje Lenkų rinkimų akcija ne tik reikalauja perskaičiuoti visos šalies biuletenius, bet ir kelia tarptautinį skandalą. Šou rykliui ir buvusiam Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui prakalbus, kad tokius kaip Tomaševskis reikėtųšaudyti”, tyrimą pradėjo prokuratūra, o Lenkijos parlamento atstovai kreipėsi į Lietuvos Seimo pirmininką dėl galimo neapykantos kurstymo.

„Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėti nuo jo“, – sako laidų vedėjas Arūnas Valinskas.

Dėl šio buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko žodžių generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl neapykantos kurstymo. Apskųsti Valinską teisėsaugai grasino ir Valdemaras Tomaševskis.

„Po savaitės atitinkamos institucijos sureagavo. Nors tokiuose klausimuose ES nusistovėjusi praktika, kad yra iškart reakcija, vedamos baudžiamosios bylos. Visi supranta, kad peržengtos visos ribos“, – pasakoja lenkų atstovas, europarlamentaras Valdemar Tomaševski.

Daugiamandatėje apygardoje nesugebėję peržengti 5 proc. kartelės lenkai štai Seime jau skundžiasi ir ESBO atstovams. Jie pasiskundė jau ir Lenkijos vadovams.

„Ponas Tomaševskis dabar pasitelks visus turimus kontaktus, visus galimus instrumentus ir juos naudos maksimaliai, dėl to mums nereikėtų stebėtis, kad mes galime sulaukti ir užklausimų ir paklausimų ir iš mūsų kaimyninės valstybės ir paklausimų, o kas čia pas jus vyksta, tai aš dėl to tai ir vadinu būtent dovanėle, nes čia ponui Tomaševskiui dabar atsiveria daug galimybių pasinaudoti pačiais įvairiausiais kanalais, pačiais įvairiausiais instrumentais“, – teigia politologė Rima Urbonaitė.

Tuo metu Arūnas Valinskas mėgina teisintis, esą kalbėdamas apie Tomaševskį jis kalbėjo vaizdinga humoristine kalba, tariamąja nuosaka ir neskatino aktyvių veiksmų.

REKLAMA

Taip pat neramumai dėl rinkėjų biuletenių iš 32 tūkstančius rinkėjų turinčios Panerių-Grigiškių apygardos. Vyriausiosios rinkimų komisijos darbuotojai juos atsigabeno ir pusę paros balsus skaičiavo iš naujo. Lenkų atstovė Renata Cytacka apygardoje liko trečia ir į Seimą nepateko, tad dabar skundžiasi, kad Trakų Vokėje buvo pažeidimų. Ir pažeidimus ji regi visoje Lietuvoje.

„Aš buvau įsitikinusi, kad pažiūrėkime tik ar tas skaičius. Dabar aiškėja kuo toliau, daugiau nesutapimų ir pažeidimų. Tai įtartina, reikia peržiūrėti visą Lietuvą“, – kalbėjo lenkų atstovė Renata Cytacka.

Dėl esą grubių biuletenių pažeidimų skaičiuojant balsus Cytackai antrina ir rinkėjų populiarumo nesulaukęs, ketvirtoje vietoje likęs darbietis Artūras Skardžius.

„Tai neskaidrūs, nesąžiningi rinkimai, sistema neužtikrina rezultatų. Panerių – Grigiškių apygardoje turi būti nauji rinkimai, skaidrūs, pavyzdiniai“, – sako darbietis Artūras Skardžius.

Vyriausioji rinkimų komisijos vadovė atkerta, kad komisijoje dirba tokie žmonės, kokius pasiūlo pačios partijos.

„Turime rinkimų komisijų narius deleguotus politinių partijų. Kokius asmenis deleguoja, su tais ir dirbame, supažindiname su įstatymais, tvarkomis, kaip reikia organizuoti rinkimus. Jei atsakingai dirba, procesas yra sklandus“, – pasakoja rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Baltųjų pirštinių“ rinkimų stebėtojai tvirtina nustatę įvairių pažeidimų skaičiuojant balsus visoje Lietuvoje. Tačiau tai esą nėra sisteminis reiškinys.

„Nepastebime tendencijos, kad būtų susiję su viena partija, regionu, vienmandate apygarda. Nėra pagrindo kvestionuoti visų rinkimų rezultatų“, – teigia „Baltųjų pirštinių“ atstovė Marija.

Rinkimų stebėtojai fiksuoja, kad komisijų nariai dirba ne su pieštukais, o su rašikliais. Neskaičiuoja pirmaujančio kandidato biuletenių, namuose balsuojančius aplanko tik vienos partijos atstovai ir galimai nurodo, ką pažymėti. Tebesitęsia ir balsų pirkimas, pavežimas iki balsavimo vietų.


Rašyti komentarą...
Z
Zmogus
2020-10-20 11:19:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
LIETUVOS ZMONES (pabreziu - Lietuvos lietuviai),nereikalauja ?! perskaiciuot visus rinkimu balsas,nes ka rinkome -ISSIRINKOME !!!,Tad lai aprimsta tamosievic niekas pagal jo dudele nesoks.
Atsakyti
-3

N
Na
2020-10-20 10:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tomasevskis per gerai apie save ir savo partiją galvoja, jei mano, kad už juos balsavo visoj Lietuvoj. Už juos balsavo tik Vilniaus krašte. O antra, valinskas savo žodžiais labai pakenkė visai Lietuvai. Tik visiškas ir dar be galo susireiksmines kvailys gali taip išsireikšti viešai. Taip kalbėti galima tik savo virtuvėje. Maniau, kad jis protngesnis, tačiau matyt žvaigždžių liga išdžiovino smegenis.
Atsakyti
-3

V
Vilnius
2020-10-20 11:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk lenkų partijos atstovai nepagarbius Lietuvai pasisakymus galėti naudoti tik savo privačioje erdvėje, tačiau nevengdavo išsakyti ne tik viešai, bet ir tarptautiniu lygiu. Tad manau, jog Valinksko atsakas nors ir nekorektiškas, bet labai teisingas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų