Vilniuje – konfliktas dėl kioskų prie ligoninės: greitosios turi laukti, kol verslininkai išsikraus prekes

Konfliktas tarp Santaros klinikų ir šalia įsikūrusių kioskuose kebabus, saldainius ir kitas prekes pardavinėjančių verslininkų kaip reikiant įsisiūbavo. Klinikų atstovai piktinasi, kad alaus ir nesveiko maisto iškabos gadina vaizdą, masina pacientus blogai maitintis, o kartais kliudo pravažiuoti ir greitosios automobiliams, todėl ne vienerius metus prašo kioskininkus iškelti. Skandalo siūbuojama savivaldybė atkerta, kad iškeldinimo procesą vilkina kioskininkai.

Vienuoliktą ryto šalia Santaros klinikų įsikūrę kioskai su pyragėliais vilioja praalkusius praeivius ir net ligoninės pacientus. Tiesa, nusipirkti maisto ryžtasi ne visi. Nors prekybininkai dievagojasi – viskas čia šviežia.

„Aš nežinau, ar čia higieniška. Aš valgyt noriu, ieškau valgyklos dabar. O kioske tikrai nepirksiu“, – sako klinikų lankytojas Juozas. 

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaista konfliktas tarp Santaros klinikų ir šalia įsikūrusių kioskų

Juozas paaiškina – nesveikas maistas ir ligoninė nesuderinama. O ir bendras vaizdas, kaip sako ir jis, ir kiti Santarų klinikų svečiai, pasitikėjimo nekelia:

„Nu čia man primena Rusiją, kur prie VDNX irgi buvo tokie kioskai. Ir kopūstus raugintus pardavinėja.“

„Na, dėl vaizdo… Bet gi patogumas koks. Na gal kiek ir gadina, kad būtų jie vienodi, gražūs.“

Tą patį patvirtina ir pats Santaros klinikų direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai. Jis teigia, kad ne tik nesveikas maistas, bet ir alus čia pat prie ligoninės pacientams ir svečiams liejosi laisvai.

„Visas vaizdas, kebabai, mes – gydymo įstaigos. Ne kebabus pardavinėjam. Kažkiek išreikalavom, prieš tris, ketverius metus, kad būtų nuimta užrašas, pavyzdžiui, alus. Buvo pardavinėjami ir tokie produktai“, – pasakoja direktoriaus pavaduotojas Česlovas Selemonas.

Alaus neliko, o štai užrašai puikuojasi iki šiol. Administracija nori, kad kioskai būtų iškeldinti kuo skubiau. Ir ne tik dėl to, kad darko bendrą vaizdą, bet ir esą trukdo medikams.

REKLAMA

„Maišo greitosios pagalbos automobiliams privažiuoti prie tam tikrų vietų“, – teigia Č. Selemonas.

Pyragėliais prekiaujanti Lena ginasi, esą transportas su prekėmis čia nestoja.

„Čia mašinos nestoja, stoja toliau. Jie niekam netrukdo. Ir jie tik dešimčiai minučių…“, – kalbėjo pyragėlių pardavėja, kiosko savininkė Lena.

Tačiau vos po kelių minučių pardavėjos žodžius paneigia kitas vaizdas – prekes atvežęs automobilis sustoja kaip tik ten, kur greitosios veža pacientus į Nacionalinį vėžio institutą. Ir, kaip sako kitapus gatvės ne kartą tokį vaizdą matę Santaros klinikų vadovai, anksti ryte prekes atveža ne viena mašina, tad būna, jog greitoji turi palaukti, kol verslininkai iškraus prekes.

Skandalui aštrėjant valdininkai pažadėjo, kad šie kioskai gyvuos tik iki sausio pirmos, vėliau jau leidimo prekiauti iš čia, smulkieji verslininkai negaus. Jie turi būti iškeldinami į gretą esančią teritoriją. Ten bus platinama mašinų stovėjimo aikštelė. Nors su kioskininkais dėl išsikeldinimo deramasi jau ketverius metus.

„Mes jau buvom pasiruošę tam perkėlimui gan seniai, jie jau devynioliktais metais žinojo, kad turės persitvarkyti, dar anksčiau žinojo, bet kioskų savininkai ilgai ginčijosi, ilgai bandė ieškoti kažkokių alternatyvų ar palengvinimo, sąlygų sau, nei, kad bendroji miesto tvarka, bet jie vis laukia, kol savivaldybė nepasakys paskutinio žodžio, kad viskas, nuo kitų metų jūs nebegalit veikti“, – sako savivaldybės atstovė Rūta Matonienė.

Kioskininkai neslepia, esą savivaldybė nori sužlugdyti smulkųjį verslą. Mat išsikelti iš seno statinio ir įsikurti naujame nėra paprasta – tai kainuoja ne visiems įkandamas sumas.

REKLAMA

„Visai nauji kioskai, kuriuos mes turėsim įsigyti už savo lėšas, ir mes dar turim aikštelę iškloti už savo lėšas. Šiaip skatina smulkų verslą, bet čia iš vis jo neskatina, čia tik žlugdo tą smulkų verslą. Mes prašėm pas vicemerą, kad padėtų iškloti aikštelę, gavom neigiamą atsakymą“, – pasakoja kiosko savininkė Angelė.

O savivaldybė griežta – kitaip esą nebus. Neva smulkusis verslas galėjo susitaupyti, nes apie iškeldinimą esą kalbėta seniai. Ir jokių papildomų pinigų iškeldinimui skirti nežada.


Rašyti komentarą...
Šrekas
2020-10-25 17:32:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kadangi mus atstovauja atstovaujantys stambiam verslui,tai apie smulkų niekas negalvoja,kaip ir apie taksi stoteles,taksistai kaip benamės katės....
Atsakyti
0

A
Arvydas
2020-10-26 11:29:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sostinėj dar imanoma rasti valgyklų. Rajono centruose jų paprasčiausiai nėra. Tai va taip išrinktieji atstovauja liaudžiai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų