Iš Cichanouskajos lūpų – pagyros Putinui: politologas įvertino padėtį

Sviatlaną Cichanouskają šiandien žino visa Europa. Žino, kaip Baltarusijos diktatoriaus oponentę ir varžovę. Tačiau kas ji iš tiesų? Kai kuriuose interviu Sviatlana negaili net pagyrų Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Tačiau politologas Vytis Jurkonis sako, kad į tokius jos žodžius reikia žiūrėti ramiau. Tuo metu politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius Sviatlanos Cichanouskajos vyrą Sergejų vadina Kremliaus projektu. Šia situacija domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Baltarusių tautos lydere tapusi Sviatlana – moteris, kuri šių metų birželį vienam baltarusių portalui prisipažino, kad politika iki šios vasaros išvis nesidomėjo. Nesidomėjo ir anksčiau vykusiomis žiauriomis represijomis prieš demonstrantus, o viską rimtai pradėjo stebėti tik dabar.

Beje, Cichanouskaja prisipažįsta, kad gyvenime balsavo tik kartą – pilnamestystės proga 2001-aisiais metais – ir už Aliaksandrą Lukašenką.

Nemažiau keistas ir šiuo metu areštuoto Sviatlanos vyro šuolis į politiką. Pasak Cichanouskajos, Sergejus į politikos areną žengė, kai Minsko biurokratai neleido jam įsigyti svajonių vilos. Pasak Sviatlanos, jos vyras iki rinkimų daugiausia laiko leido Rusijoje kurdamas įvairius vaizdo projektus.

Keisčiausia tai, kad Sergejaus „Facebook“ profilyje nėra nei vienos šeimyninės fotografijos su žmona ir dviem vaikais.

„Mes su juo susipažinome klube, jis ten dirbo vadovu. Aš atėjau pašokti, taip mes ir susipažinome. Gruodį bus 16 metų, kai mes susituokę“, – pasakojo S. Cichanouskaja.

REKLAMA

Tačiau Sergejaus „Facebook“ paskyroje galima aptikti įsiamžinimą okupuotame Kryme, Rusijos patriarchato renginius ir sveikinimą su naujaisiais metais, kuriame matyti ne tik Senelis Šaltis, bet ir Vladimiras Putinas.

„Babarika, Cichanouskis ir, matyt, Cepkalą prie to reiktų prijungti... Tai aš juos visus vertinu labai paprastai. Tai yra Kremliaus projektas ir nuo pat pradžių iki galo jis toks buvo“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ teigė politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

„Rusiškas pėdsakas dėl mano vyro? Vienareikšmiškai – ne“, – viename interviu gynėsi Sviatlana.

Beje, Cichanouskaja visai neseniai interviu Rusijos televizijos kanalui papylė pagyrų Vladimirui Putinui.

„Ponas Putinas, jis gi yra išmintingas politikas, išmintingas vadovas ir jis supranta, kas vyksta pas mus Baltarusijoje“, – teigė S. Cichanouskaja.

Politologas, Baltarusijos reikalų ekspertas Vytis Jurkonis ragina ramiau žiūrėti į švelnią opozicinių Baltarusijos veikėjų poziciją Kremliaus atžvilgiu.

„Aišku, visa tai tik formuojasi. Reikia suprasti, kad tos trys moterys, kurios buvo viso protesto priešakyje, iš principo nėra politikės. Galbūt viena ar kita frazė nėra tokia visiškai tiksli, bet iš principo tai, ką jie šiandienai yra pasiekę, yra neįtikėtina“, – teigė politologas V. Jurkonis.

Jeigu geriausias scenarijus išsipildytų ir A. Lukašenka turėtų pasitraukti, naująją Baltarusijos valdžią dar ilgai persekios Kremliaus ir V. Putino šešėlis.

„Jo interesas būtų išlaikyti Lukašenką vienaip ar kitaip, nes nesinori, kad Rusijos žmonės pajustų tai, kad po 26-erių metų režimo Lukašenka turi pasiduoti žmonėms. Tai būtų labai stiprus signalas Rusijos žmonėms – jeigu baltarusiai gali, tai kodėl mes negalėtume. Tai pirmas planas būtų išlaikyti Lukašenką visomis įmanomomis priemonėmis, o planas „B“, jeigu jau sutiktų dėl naujų rinkimų, tai visaip kaip įmanoma į juos kištis. Nebus paprasta“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ aiškino V. Jurkonis.

REKLAMA

Visą reportažą apie Sviatlaną Cichanouskają ir jos vyrą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Visą laidą „Karštai su tv3.lt“ apie tai, ar Lietuva, kovodama už Baltarusijos žmonių teisę į laisvę, neperžengia tam tikrų ribų, pamatykite čia:


Rašyti komentarą...
B
Balionas
2020-09-30 18:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprasi tos Cichanovskos - tai sakosi kovojanti uz Baltarusija, tai komplimentus zarsto Nykstukui Kiaules Akytemis...
Atsakyti
0

T
Tikras vardas.
2020-09-30 17:42:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svetlana Tikhanovskaya, bet ne sugalvota kokia tai Cichanouskaja. Lietuviški vertimų vėjai :))
Atsakyti
-1

a
analitikas
2020-09-30 20:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik nejuokinkit su M. laurinaviciaus komentarais. Paskaitykit gerb. Tomkaus straipsnius "Respublikoje". Ten sitas laurinavicius visame savo "ideju" grazume.
O tai, kodel jau nevadinat sisiakovskos prezidente? Juk isventinot pirmieji. Ar jau eksprezidente?
O gerb. politologui noriu pasakyti, kad Rusijos oligarchai - chodarkovskiai, visada buvo susikukave su wasingtono dempartijos atstovais, kuriuos ir finansuoja "spalvotu" revoliuciju meistras - senis sorosas.
Su maidanu pavyko, su Baltarusija - ne. Dabar bus atakuojama Moldavija.
Ir per visokias gazpromo chodarkovskines laidas - "dozd", "eho maskvy" bus bandoma sujudinti visas liberastines padugnes Rusijoje, nes ju ten daugiau, negu Baltarusijoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų