Kaimyninėje Baltarusijoje tęsiasi kaukėtų Lukašenkos smogikų demaskavimas

Kaimyninėje Baltarusijoje porogramuotojai sugalvojo kaip demaskuoti žmones mušančius Aliaksandro Lukašenkos smogikus.  Tam specialistai pasitelkė net dirbtinį intelektą, kuris padeda išviešinti taikius protestuotojus žvėriškai mušančių pareigūnų asmenybes. Tuo metu nelaukdamos, kol dėl bendrų sankcijų sutars visa Europos Sąjunga, Lietuva, Latvija ir Estija skelbia apie savo sankcijas A. Lukašenkos režimui.

Baltarusių programuotojas ir žaidimų kūrėjas Andrejus Maksimovas pasidalino vaizdo įrašų platformoje „Youtube“, jis demonstruoja kaip pasitelkdamas dirbtinį intelektą atskleidžia po kaukėmis veidus slepiančių ir prieš taikius baltarusius smurtaujančių, OMON pareigūnų veidus. Dirbtinis intelektas pirmiausia išanalizuoja vaizdo įraše arba nuotraukoje užfiksuotų asmenų veido bruožus, o tada juos palygina su laisvai internete prieinamomis nuotraukomis.

Rezultatai tikrai įspūdingi. Galingas programinis kodas skirtas moksliniams modeliavimams, simuliacijoms ir net kompiuterinių žaidimų ar filmų kūrimui, nesunkiai iš detalių atpažįsta pareigūnų veidus. Programuotojas pareigūnams grasina, kad šie geriau nustotų skriausti savo tautiečius ir įspėja, kad kitu atveju, jų žiaurumą netrukus pamatys ne tik visi baltarusiai, bet ir jų pačių vaikai.

„Man atrodo, kad jūs ne iki galo suvokiate mūsų situacijos rimtumą, jūs nė kaukių neturite… Visų jūsų veidai, kartoju, visi jie sugrįš tiek į nuotraukas, tiek į filmuotus vaizdus, kur užfiksuoti jūsų nusikalstami veiksmai, kad ir kiek kojinių besitemptumėte sau ant galvos“, – sako programuotojas Andrej Maksimov.

REKLAMA

Tai jau ne pirmas kartas, kai opozicijos rėmėjai nusitaiko į sužvėrėjusių ir už dideles pinigines premijas žmones kankinančių pareigūnų asmenybių viešinimą. Tokios priemonės prieš represines struktūras pasirodė itin veiksmingos.

„Kibernetiniai partizanai taip pat publikavo daugiau nei 2 tūkst. jėgos struktūroms priklausančių asmenų duomenis. Adresus, telefonus, slaptažodžius ir net kai kurių jėgos struktūros pareigūnų susirašinėjimus su meilužėmis. 200 saugumo, OMON ir KGB pareigūnų pasiprašė būti išbraukiami iš sąrašo ir padavė prašymus atsistatydinti iš jėgos struktūrų“, – pasakoja žurnalistas Denis Dudinskij.

Tuo metu penktadienį Minske opozicijos dainas dainuojantys studentai, bent jau kai kur, regis, išvengė suėmimų. Didesnės ir mažesnės protesto akcijos prieš režimą vyksta įvairiuose miesto vietose. O Lietuva, Latvija ir Estija skelbia apie praplėstas sankcijas Baltarusijos rėžimui. Į naują juodąjį sąrašą Baltijos šalys įtraukė 98 pareigūnus.

„Tai yra pareigūnai, kurie yra iš jėgos struktūrų, OMON, taip pat Konstitucinio ir Aukščiausio teismo teisėjai, tam tikri prezidento administracijos atstovai“, – teigia prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

Pasak A. Skaisgirytės, dalis į juodąjį sąrašą įtrauktų asmenų mėgo atvažiuoti į Baltijos šalis. Nuo dabar jie to padaryti nebegalės. Prezidento patarėja taip pat sako, kad Lietuva tikisi jau spalio pirmomis dienomis Europos Vadovų Taryboje įtikinti sankcijas blokuojantį Kiprą galiausiai pritarti ir bendroms Europinėms sankcijoms. Kipras reikalauja, kad mainais už jų sutikimą įvesti sanckijas Baltarusijai, jos būtų įvestos ir Turkijai, vykdančiai naftos ir dujų paieškas Kipro pakrantėse.

REKLAMA

„Šiomis dienomis vyksta labai intensyvi šaudyklinė diplomatija, jeigu taip galėčiau pasakyti, tarp Vokietijos, Kipro ir Turkijos. To rezultatas yra tai, kad Turkija tikrai stengiasi ir realiai padarė, kad deeskaluotų situaciją Viduržemio jūroje, todėl tikimės, kad gali įvykti tam tikras pajudėjimas su Kipro pozicija“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Tuo tarpu apie sankcijas prakalbo ir Didžioji Britanija.

„Atsižvelgdamas į slaptą Lukašenkos inauguraciją, nurodžiau šalies šalies užsienio biuro sankcijų komandai paruošti „Magnitskio“ sankcijas tiems, kurie yra atsakingi už rimtus žmogaus teisių pažeidimus ir mes bendradarbiaujame su JAV ir Kanada, kad skubiai parengtume atitinkamus sąrašus“, – sako JK užsienio reikalų sekretorius Dominic Raab.

Lietuvoje šiuo metu viešintis valstybės sekretoriaus antrasis pavaduotojas Europos klausimams George’as Kentas šiandien pareiškė, kad Vašingtonas sankcijas Baltarusijai ketina paskelbti kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-25 22:30:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O paskui skundziasi, kad policija lupa kaili.
Asmeniu duomenu publikavimas be sutikimo, baudziamoji atsakomybe visame pasaulyje.
Atsakyti
-5

S
Stebėtojas
2020-09-25 20:49:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dobre, Andrej!!!
Atsakyti
0

E
Eeee
2020-09-26 08:51:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar protestuotojai imsisten teroro pries policijos pareigunus . Apsupines ju namus degins ims j
Ikaitais ju seimas degins ju auto, pro langus i ju namus metys brnzino butelius ir nsavadarbes bombas, zudys juos po viena. Man atrodo protestuotojams imtis teroro blogai baigsis. Net mirties bausmemis. Aktyviausius susaudys. Pries valstybe pralaimes ir emesi teroro.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų