Prasidėjo sulčių spaudimo sezonas: lietuviai drąsiau eksperimentuoja

Sulčių spaudėjams prasidėjo šiųmetinis sulčių spaudimas. Tiesa, sezonas kiek vėlyvesnis už pernykštį. Tačiau obuolių šiemet netrūksta, tad prie sulčių spaudyklų jau dabar rikuojasi sodininkų eilės. Ir eksperimentuoja lietuviai drąsiau – pamėgo maišyti obuolius su daržovėmis, uogomis ir net citrusiniais vaisiais.

Prie sulčių spaudyklų žmonės rikiuoja pilnas pintines obuolių. O sultis laikyti maišeliuose su kraneliu seniai išstūmė senąjį sulčių spaudimo būdą, kai patiems reikėdavo viską kaitinti. Pasak sulčių spaudėjų, žiemai sulčių niekas nebesandėliuoja stiklainiuose. Nebent tie, kas sultis spaudžia naminiam vynui gaminti.

Ir taip per du su pusę mėnesio daugelio sodų derlius virsta naminėmis sultimis pakeliuose.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prasidėjo sulčių spaudimo sezonas: lietuviai drąsiau eksperimentuoja

„Pagrindis spaudimas, 3 maišai, šiaip rekomenduoja vežti spausti tiek, kiek reikia, nors ir nedaug, kad kitiems metams neliktų, o geriau šviežias gerti reikia“, – sako spaudyklos darbuotojas Vitalijus Pranckūnas.

Sulčių spaudėjai sako, kad šiemet obuoliai noksta keliomis savaitėmis vėliau nei pernai, tad piko dar laukiama.

„Tie patys obuolių rinkėjai dar grybauja miške, dar visvien tų grybų likę. O šiaip, jei žiūrint atgal prieš kelis metus, tai realiai rugsėjo vidurys visiškai normalu, kad nuo tada prasidėtų tas pikas“, – pasakoja V. Pranckūnas.

„Mes pradėjom 2 savaitėm vėliau nei pernai ir užpernai, bet tikimės sulaukti antplūdžio jau greitu metu. Žmonės sako, kad birželis buvo sausas ir lietaus neužteko obuoliams. Dėl to ir vėluoja“, – teigia spaudyklos vadovė Laura Baronaitė.

REKLAMA

Pramoniniu sulčių spaudimu užsiimantys verslininkai pastebi, kad kasmet lietuviai vis drąsiau eksperimentuoja. Dažnas mėgėjas obuolius maišo su apelsinais, vynuogėmis, moliūgais ar burokėliais. Šiemet neblogas ir kriaušių derlius.

„Šiemet geresnis kriaušių derlius, daug kriaušių įdeda, nes daug klientų atvažiuoja su kriaušėmis. Šiaip tai jos pasaldina sultis. Jos vienos nestovėtų, bet rūgščius obuolius labai gerai pasaldina. Su apelsinais ir morkom, su avietėm labai geras skonis“, – kalbėjo V. Pranckūnas.

Tiesa, spaudyklos darbuotojai pataria maišant namines sultis nepersistengti, mat kai kurios uogos ar daržovės gali ir nuvilti. Pavyzdžiui, padauginus aronijų sultys bus aitrios. O su moliūgais ne tokios saldžios ir kvapnios.

„Lietuviai mėgsta natūralumą, jie mėgsta savas sultis, jie spaudžiasi savo sode užaugintus obuolius, kartu maišo su vynuogėm, apelsinais, morkom ir moliūgais“, – sako L. Baronaitė.

Vis gi dietologai perspėja, kad ir kokios natūralios ir sveikos vaisių sultys bebūtų, reikia nepamiršti gerti jas su saiku. Tai yra rekomenduojama norma – stiklinė per dieną.

„Tai yra koncentratas iš trijų obuolių, gausis tik gal pusę stiklinės sulčių. Jeigu mes išgeriam stiklinę, tai įsivaizduokit, suvartojam 6-5 obuolių fruktozę“, – pasakoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.

Populiariausios 3 litrų pakuotės kaina 2 eurai 30 centų, 5 litrų silikoninio maišelio kaina be dėžutės 2,5 euro.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų