Gamtos kirčiai JAV: kol pakrantė dūsta nuo gaisro, pietuose – uraganas

Kol Jungtinių Valstijų Vakarų pakrantė dūsta miškų gaisrų dūmuose, šalies pietus užgriuvo galingas uraganas „Sally“. Dalyje Floridos vos per keturias valandas iškrito keturių mėnesių lietaus vidurkis, sukėlęs didžiulius potvynius. Skelbiama, kad gelbėtojai išvadavo šimtus žmonių, tačiau mažiausiai vienas vyras žuvo.

Alabamoje, šalia Mobilio, net ir didžiulis vilkikas, kurio vairuotojas nusprendė įveikti čia esantį tiltą, neatlaiko antros kategorijos uragano „Sally“ vėjo šėlsmo.

Vėjo gūsiai tarp Floridos ir Alabamos, kur žemę ir pasiekė uraganas siautė net 165 km per valandą greičiu.

Patekėjus saulei, o audrai nusiritus į žemyną, Pensakolos, Mibilio ir Galf Šorso apylinkės atrodo visiškai nusiaubtos. Į krantą išsvaidyti laivai, nuplėšti namų stogai bei išvartytos palmės. Gelbėjai iš apsemtų vietovių išgelbėjo per 370 žmonių. Potvyniai kai kur jau vadinami istoriniais. 

Itin lėtai virš žemyno slenkantis uraganas vietomis išlaistė iki pusės metro lietaus. Viena keturių asmenų šeima, buvo rasta net medyje. Mažiausiai vienas žmogus žuvo, dar vienas dingęs be žinios.

Be elektros liko daugiau nei pusė milijono būstų, dingo ir Kristupo Kolumbo laivo „Nina“ kopija, stovėjusi Pensakolos uoste. Šalia uragano akies atsidūrę gyventojai sako, kad susidūrimas su „Sally“ ilgam išliks jų atmintyje.

„Išgirdome, kaip sproginėja mūsų langai, dalis stogo ėmė kilti. Vėjas nuplėšė sienų apdailas. Tiesiog laukėme iki penkių šešių ryto“, – sako Albamos gyventojas Logan Eestill.

REKLAMA

Uraganui nešant rekordinį lietų į žemyninę dalį, čia taip pat baiminamasi didelių potvynių. Štai Alabamoje užfiksuoti kadrai, kaip gatvėje vaikštinėja iš netoliese esančios pelkės pakilusio vandens atneštas didžiulis aligatorius.

Uraganų sezonas Jungtinėse Valstijose yra vienas intensyviausių per visą istoriją. Įprastai uraganams suteikiami vardai pagal lotynišką abėcėlę, tačiau šiemet eilėje liko tik viena raidė „W“. Toliau uraganus teks vadinti pagal graikų abėcėlę pradedant Alfa. Tai būtų tik antras kartas istorijoje, kai to prireiktų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų