Koronavirusas jau įsisuko į gydymo įstaigas: kai kur draudžiama lankyti pacientus

Koronavirusas jau įsisuko į gydymo įstaigas: Radviliškio ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje nustatyti trys COVID-19 atvejai, vienas pacientas išgabentas į Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyrių. Užkratas plinta ir Raseiniuose – čia koronavirusas iš policijos komisariato jau išplito ir į miesto ligoninę. O sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kivirčijasi su prezidentūra dėl koronaviruso vakcinos pirkimo.

Radviliškio ligoninės darbuotojai nespėja atsikvėpti. Dar vasarą ten buvo paskelbta epidemija, mat nustatytas niežų protrūkis. Su juo susidorojusi ligoninė dabar kovoja ir su koronaviruso infekcija. Ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, kur gydomi sunkiausi pacientai, nustatyti trys koronaviruso atvejai, infekcija susirgo vienas pacientas ir du personalo darbuotojai.

„Pacientas išvežtas į Šiaulių Respublikinės ligoninės infekcijos skyrių. O slaugos personalas nebuvo nuo penktos birželio darbe, buvo atostogose", pasakoja Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas.

„Šimtai darbuotojų ligoninėje tiriami dėl infekcijos. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai įtaria, kad koronavirusas į ligoninę galėjo atkeliauti iš Šiaulių miesto, mat čia infekcijos atvejų sparčiai daugėja", komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento atstovė Simona Abromavičienė.

Šiauliai pateko į didesnės rizikos savivaldybių sąrašą. Tai gali būti sąsajų, neatmetame tokios galimybės. Kadangi Radviliškio gyventojai dalis dirba Šiauliuose ir atvirkščiai, tai gali būti tų sąsajų.

Kol kas ligoninėje žmonės tebegydomi, tik dezinfekuojamos patalpos.

„Vakar buvo uždraustas pacientų lankymas. Padidintos normos dezinfekcijos. Dezinfekuotos patalpos, kur slaugomas ligonis", dėsto V. Smalinskas.

Tačiau, ar ateity neteks uždaryti ligoninės, vadovybė spėlioti nesiima. Šiuo metu pacientai patekti į polikliniką gali be didelių vargų.

REKLAMA

„Dabar ėjome į polikliniką, tai dabar darė kardiogramą, tai laisvai. Laukiau, kada ateis, žiūriu atidarė – ir aš įeinu. Nieko nesakė", – pasakoja radviliškietis Juozas Algimantas.

O koronavirusas toliau plinta ir Raseinių rajone – čia jau nustatyta trisdešimt koronaviruso atvejų. O sergamumas COVID-19 100 tūkstančių gyventojų siekia daugiau kaip 80 atvejų. Koronavirusas plinta ne tik Raseinių komisariate, bet ir ligoninėje. Gydymo įstaigoje COVID-19 nustatytas jau trims ligoninės darbuotojams.

„Šiai dienai saviizoliacijoje yra 13 asmenų, didžioji dalis iš skubios pagalbos skyriaus. Stengiamės maksimaliai izoliuoti. Išplėtėme tyrimus prevenciškai, visi pacientai ligoninėje ištirti – nei vienam nėra patvirtinta", kalbėjo Raseinių ligoninės vadovas Vidmantas Merkliopas.

O kol koronavirusas plinta šalies gydymo įstaigose ir mokyklose, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kivirčijasi su prezidentūra dėl koronaviruso vakcinos. Veryga nori, kad COVID-19 vakcinos pirkimo klausimas būtų svarstomas Valstybės gynimo taryboje.

Prezidentūra aiškina, kad ministras, prašydamas sušaukti Valstybės Gynimo tarybą, kratosi asmeninės atsakomybės.

„Nevertinu aš tokių pasisakymų. Nieko mes nesikratome, priiminėjame ir priiminėsime sprendimus, kuriuos reikia priimti. Bet šitas sprendimas jisai peržengia tikrai ministerijos kompetenciją. Tai nėra tiktai vakcinos kaip tokio produkto, bet tai ir daug", – kalbėjo A. Veryga.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia – per vakar dieną patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai. Net 21 iš jų registruotas Vilniaus apskrityje. Septyni – Šiaulių, penki – Kauno, keturi – Panevėžio apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 25 žmonės, o 16 asmenų užsikrėtimų aplinkybių nustatyti nepavyko.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-16 21:39:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks čia virusas, jei tai normalus kūno temperatūrų pasikeitimo reagavimas į aplinką? Proto negalia pas jus, o ne corona.
Atsakyti
-1

R
Realybė
2020-09-18 13:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saugosi,saugosi į ligoninę be tyrimo nuo cov.19 nepriima,o kaip didžiausi žydiniai,taip dydžiausi...bet užtai kompensuojamos kelionės...o ligoniai galit pakaukt kol medicinos personalas išsisirgs ir patūristaus...
Atsakyti
0

R
Radvilškis
2020-09-21 12:50:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet Radviliskio ligonines direktoriui merad pasiūlė didžiausią algą oagal ktrajonų vadovu algas, už nuolankumą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų