DIENOS PJŪVIS. Ar Putino ir Lukašenkos susitikimas – nuosprendis Baltarusijai?

Aliaksandras Lukašenka Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Kremlius informavo, kad per maždaug keturias valandas trukusias derybas A. Lukašenka patvirtino savo planus keisti Baltarusijos konstituciją. Ar šis V. Putino ir A. Lukašenkos susitikimas yra nuosprendis Baltarusijai?

Apie tai – tv3.lt pokalbis su užsienio reikalų ministerijos kanclere Jovita Neliupšiene.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį žurnalistams Rusijos lyderio atstovas Dmitrijus Peskovas pasakė, kad Maskva laiko Aliaksandrą Lukašenką teisėtai išrinktu Baltarusijos prezidentu. Vladimiras Putinas palaiko A. Lukašenkos sprendimą keisti Baltarusijos konstituciją.

„Prezidentas Putinas paskelbė palaikantis šį procesą. Tačiau niekas į jį jokiu būdu neturėtų kištis – nei Maskva, nei kitos Europos sostinės“, – pabrėžė D. Peskovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad A. Lukašenka yra Vladimiro Putino kolega dvišaliuose santykiuose. Jo teigimu, tiek žmonės, kurie nesutinka su rinkimų rezultatais, tiek tie, kurie jais neabejoja, yra „mūsų broliškos Baltarusijos piliečiai“.

(93 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Masiniai protestai Baltarusijoje (08.30)

„Mes juos visus vertiname ir mylime, tačiau, kaip Vladimiras Putinas sakė nuo pat pradžių, norime, kad Baltarusijoje viskas vyktų ne antikonstitucinių procesų forma, o teisiniu keliu“, – sakė Rusijos prezidento atstovas.

Kremlius: V. Putinas ir A. Lukašenka neaptarinėjo rusų bazės įkūrimo mainais į paramą

Rusijos karinės bazės įkūrimo mainais į paramą Aliaksandrui Lukašenkai tema nebuvo aptarta per derybas Sočyje, pirmadienį pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Ne, šie teiginiai visiškai neturi nieko bendro su tikrove, ši tema nebuvo aptarta“, – žurnalistams sakė D. Peskovas, atsakydamas į atitinkamą klausimą.

Visgi jis pabrėžė, kad derybų darbotvarkėje buvo klausimas dėl bendrų karinių pratybų.

„Jos bus rengiamos, visi suplanuoti etapai. Tačiau ta prasme, kaip jūs sakėte, ne, darbotvarkėje tokio klausimo nėra“, – pridūrė D. Peskovas.

REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį į V. Putino žodžius, kad baigę pratybas visi Rusijos kariai bus sugrąžinti į savo dislokavimo vietas.

„Čia labai svarbu pasakyti, ir tai pabrėžė prezidentas Putinas: įgyvendinus visus pratybų planus, visus etapus, visi Rusijos kariai bus grąžinti į jų nuolatinio dislokavimo vietas“, – sakė Rusijos prezidento atstovas.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Per protestus iš viso buvo sulaikyta maždaug 10 tūkst. žmonių, yra žuvusiųjų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Daugiau apie A. Lukašenkos ir V. Putino susitikimą – pokalbyje, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-09-20 11:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne nuosprendis, bet Baltarusijos išgelbėjimas nuo masonų , pedofilų ir jankiu įtakos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų