Įspėjimas dėl kelionių: Veryga siūlo įsidėmėti sergamumo rodiklį

Pristatydamas naujausią informaciją dėl koronaviruso plitimo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įspėjo ir dėl kelionių. Padidinus paveiktų šalių kartelę jis ragino neskubėti planuoti tolimų kelionių ir stebėti sergamumo rodiklius.  

Jo teigimu, nors situacija labiau palanki keliaujantiems, ministras siūlė neprarasti budrumo, įvertinti tų šalių sergamumo rodiklį. Kitu atveju, pasak jo, gali nutikti taip, kad dar išvykstant  nereikės izoliuotis, o grįžus situacija gali būti visiškai kitokia.

A. Veryga

„Šalys labai greitai gali tą ribinį sergamumo rodiklį perlipti. (...) Tai priklauso nuo daugybės veiksnių ir priežasčių. Kai rodiklis yra arti 20-ies atvejų 100 tūkst. gyventojų, tikrai reikėtų suklusti ir jei nėra reikalo, tokias keliones bent jau kuriam laikui atidėti“, –  kalbėjo jis.

Kada kelias į Lenkiją užsivertų?

Paklaustas, kiek rimtai, pavyzdžiui, reikia vertinti situaciją, jei Lenkijoje sergamumas siekia 19,2, A. Veryga sakė, kad „įstrigti“ šioje šalyje net ir pasikeitus jos statusui būtų sudėtinga.

Lenkija yra labai netoli ir, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių, jei ten nuvyks, tai nuvyks automobiliu ar tokiu transportu, kuriuo galima per parą sugrįžti. Čia daugiau kalbama apie keliones, kur susiplanuojamos ilgesnės kelionės, skrydžiai, ypač jei tai susiję su darbo reikalais“, – kalbėjo jis.

Latvių sprendimas – penktadienį 

Naujausiais duomenimis, šiuo metu Lietuva perkopia 16 atvejų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų. 

Kas bus, jei Latvija nesutiks taikyti 25 atvejų rodiklį, ar nuvykusiems į Latviją lietuviams gali tekti izoliuotis?

REKLAMA

Atsakydamas į šį klausimą A. Veryga ramino, kad dar turime sulaukti penktadienio, nes tik tada vertinama.

„O per savaitę dar visko gali nutikti, gali tas rodiklis ir didesnis būti. Nepamirškime, kad bent pagal ankstesnį susitarimą, jei Latvija nuspręstų jo laikytis, tai gali būti 10 proc. svyravimas, tai reikėtų pasiskaičiuoti, kiek tas 10 proc. būtų virš 16. Tokiu atveju dabartinis 16,5 dar patektų  į tą ribą, kada tą lankstumą būtų galima taikyti. Bet kaip elgsis latviai, galime tik paspėlioti“, – kalbėjo ministras. 

Naujų atvejų šuolis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) naujausiais duomenis, per pastarąją parą buvo ištirti 1382 mėginiai, iš kurių 51 teigiamas. Tai reiškia, kad šiuo metu bendras Covid-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 3386 ribą. 

Beveik pusė iš naujų atvejų užfiksuoti Vilniaus apskrityje – 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 – Šiaulių, 5 – Panevėžio, 3 – Telšių, 2 – Klaipėdos, 1 – Tauragės, 1 – Alytaus apskrityse.

Nustatyti trys įvežtinai atvejai. Du atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje asmenims, grįžusiems iš Ispanijos ir Latvijos. Dar vienas įvežtinis atvejis užfiksuotas Kaune asmeniui, grįžusiam iš Suomijos.

Keturių asmenų Vilniuje ir po vieną Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose užsikrėtimo aplinkybės kol kas yra neaiškios. Asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Šešiolika asmenų užsikrėtė bendravę su anksčiau užsikrėtusiais. Devyni asmenys užsikrėtė Vilniaus apskrityje. Panevėžio apskrityje tokių užsikrėtusiųjų nustatyta penki. Tai pat po vieną atvejį Kauno ir Tauragės apskrityse.


Rašyti komentarą...
N
Nemira
2020-09-14 16:17:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek dar galit pudriti smegenis žmonėms? Leiskit normaliai gyventi ir dirbti, tik per Veryga puse Lietuvos taps bedarbis.
Atsakyti
0

L
Lietuvė .
2020-09-14 16:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veryga tau virusas ,smegenis pažeidė , užsidaryk į durnyna , nes bus blogai
Atsakyti
0

N
Nagas
2020-09-14 15:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už knisot su savo korona!!!! kiek galima !!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų