Aktualijų laida „Karštai su tv3.lt“​​​​​​​: nelegalios šunų veisyklos – tai apsileidimas ar milijoninis verslas?

Šį pirmadienį aktualijų laida „Karštai su tv3.lt nagrinėjo ypač didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią temą – nelegalios šunų veisyklos.

Laidos svečiai – aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė, gyvūnų teisių gynėja Brigita Kymantaitė – diskutavo, ar nelegalios veisyklos yra tik apsileidimas, ar milijoninis verslas.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nelegalios šunų veisyklos – apsileidimas ar milijoninis verslas?

„Šiandien laidoje kalbėsime ne apie tai, kaip gaila kankinamų gyvūnų, bet aiškinsimės priežastis, kodėl egzistuoja nelegalios šunų veisyklos, kas už tai atsakingas. Turime ne vieną kontroliuojančią instituciją, tačiau betvarkė šioje srityje didžiulė“, – sakė vienas „Karštai su tv3.lt“ vedėjų, portalo tv3.lt vyr. redaktorius, Artūras Anužis.

Laidos viešnia gyvūnų teisių gynėja Brigita Kymantaitė mato dvi didžiausios problemas pas mus – nėra sistemos su aiškiu kontrolės mechanizmu ir nebaudžiamumas.

„Nėra jokio registro, nėra sistemos. Nėra gairių, nėra tvarkos, kaip tas turi būti daroma, palikta kiekvienam inspektoriui jo nuožiūrai. Kita didžiulė problema – nebaudžiamumas. Baudos, kurios dabar skiriamos yra juokingos ir tai neveikia. Nors visos nelegaliai gautos pajamos gali būti priteistos ir išieškotos “, – kalbėjo Brigita Kymantaitė.

Laidos „Karštai su tv3.lt“ kūrybinės komandos surinkti faktai, skaičiai, reportažai atskleidžia, kad čia ne šiaip aplaidumas, o pinigų kalykla, šunų mafija. Šimtamilijoninės pajamos gaunamos iš nelegalaus šunų veisimo. Lietuvoje dauginami, paskui jie kontrabandos būdu keliauja į užsienį. Faktai byloja, kad vien Jungtinėje Karalystėje per metus nelegaliai nuperkama apie 500 tūkst. šuniukų. Visi jie atkeliauja kontrabandos būdu. Pagrindiniai kontrabandos srautai driekiasi iš Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos ir Lietuvos.

REKLAMA

„Aiškėja, kad tai šaltakraujiškas, gerai apskaičiuotas nelegalus verslas, užsienyje vadinamas „Dog mafia“. Ir mūsų šalies pavadinimas tame kontekste skamba labai garsiai. Tik mes patys kažkodėl to nematome. Šios mafijos mąstai yra įspūdingi, tai vienas pelningiausių nelegalių verslų, vien Jungtinėje Karalystėje nelegalus šunų veiklos tinklas gauna iki dviejų miljardų eurų per metus pajamų”, – kalbėjo kitas laidos vedėjas Mindaugas Sėjūnas.

Akivaizdu, kad problema – ne pavienės nelegalios šunų veisyklos, bet visas nusikalstamas tinklas ir, kad tokia nelegali imperija negali veikti be įtakingos priedangos, į kurią gali būti įsipainioję ir kontroliuojančių institucijų pareigūnai, ir veterinarai.

„Tai ką, dabar pamačiau, pasinaudosiu tarnybine padėtimi ir kreipsiuosi į Specialių tyrimų tarnybą, kad tuos faktus patikrintų, kad įvertintų mąstą ir išaiškintų tinklą. Akivaizdu, kad tai jau ne tik veterinarų atsakomybė, bet reikia specialių tarnybų įsikišimo. Gyvūnų ženklinimas, atsakomybė, kontrolė – svarbus klausimas, kurį būtina išspręsti“, – sakė laidos svečias, Aplinkos ministras K. Mažeika.

Kviečiame žiūrėti visą laidos „Karštai su tv3.lt“ įrašą.


Rašyti komentarą...
I
Indre
2020-09-14 22:58:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei zinai tai ko tyli, reikia viesinti tokius antzmogius, tik nuo normaliu ir " ne aklu " zmoniu priklauso sito slykstaus verslo uzbaigimas
Atsakyti
0

T
Tai yra simtatukstantines
2020-09-14 22:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pajamos juodu pinigu,zinau neviena is vidutiniuju ukininku katrie laiko didelius nelegalius veislynus,pagride suniukus patduoda i europa padare popierius,su auto aferos baiginejasi tai atsiranda kita spraga.
Atsakyti
0

B
Bet kad
2020-09-14 22:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arturas nesijima semti tokius banditus,reiskias yra vienas is dvieju varijantu,arba paseno arba karisuoja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų