Policija griežtina kontrolę: nusitaikė į vairuotojus su telefonais

Policijos pareigūnų kantrybę perpildė važiuojantys ir prie vairo telefonais kalbantys ar juose naršantys vairuotojai – pažeidėjai. Tad policija kontrolę griežtina ir per aštuonis šių metų mėnesius vien Vilniuje nubaudė dvigubai daugiau telefonu plepėjusių ar jame naršiusių vairuotojų, nei pernai tuo pačiu laiku.

Vairuotojai, kaip sako pareigūnai, jau net neišsisukinėja, nors paaiškinimai, kodėl važiuojant reikėjo telefono, patys įvairiausi – ir vaikai skambina, ir į darbdavių skambutį negalima neatsiliepti. Tik štai tokie paaiškinimai pareigūnų neįtikina, nuo baudos neišsisukama.

Pareigūnė sustabdo važiavusį ir telefonu kalbėjusį vairuotoją: „Ar žinot, ponas, dėl ko jus sustabdėm? Naudojotės mobiliojo ryšio priemone, vairuodamas transporto priemonę.“

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Policija negailestingai baudžia naudojančius telefonus už vairo: jų ženkliai padaugėjo

Kol pareigūnė tikrina dokumentus, pažeidėjas paaiškina: be telefono šį kartą – niekaip.

„Nežinau, gal per daug darbų yra ir nespėju visko. Gal prieš metus ir buvau papuolęs, bet šiaip stengiuosi nedaryti to“, – sako vairuotojas Justas.

Panašūs ir kitų vairuotojų paaiškinimai. Pažeidėjai nė nesiginčija. O jų, vos per valandą pareigūnė sučiumpa ne vieną. Ir dar štai vairuotoja nepaleidusi iš rankų telefono pakliūna į pareigūnės akiratį.

„Aš nekalbėjau telefonu, aš navigaciją buvau pasijungusi. Ne, norėjau ją va taip va pasidėti, bet taip va tuo metu gavosi“, – pasakoja vairuotoja Andra.

REKLAMA

Jeigu jau norime atsiliepti, ar kažkam paskambinti patys, taisyklės to daryti nedraudžia, bet telefoną rankose galime laikyti tik kai mašinos variklis išjungtas. Arba jeigu jau vairuojame, plepėti galime naudodamiesi laisvų rankų įranga. Kitaip laukia baudos, mat tokių vairuotojų stebėjimo kontrolė sugriežtinta, ir vairuotojai baudžiami be jokio gailesčio.

„Per aštuonis mėnesius 5 tūkst. vairuotojų, pernai tuo pačiu metu, buvo 2,5 tūkst.“, – teigia Vilniaus kelių policijos viršininkas Dainius Šalomskas.

Per visą Lietuvą per aštuonis šių metų mėnesius jau nubausta apie dvidešimt tūkstančių pažeidėjų. Pernai jų buvo per keturioliką tūkstančių. Vilniaus kelių policijos vadovas sako, kad kalbančiųjų ar kitaip iš rankų telefono nepaleidžiančių kasmet kone tiek pat, o baudų daugiau, nes policija ėmėsi griežtesnės kontrolės.

„Griežčiau pradėjom patruliuoti, pradėjom naudoti ne viešą patruliavimą, kaip matėte sankryžose fiksuojame tuos kas kalba telefonu. Vėliau protokolus siunčiam pažeidėjams“, – kalbėjo D. Šalomskas.

Griežčiau kontroliuoti vairuotojus nuspręsta pastebėjus, kad daugėja eismo įvykių, kuriuos vairuotojai sukėlė dėl to, kad dėmesys buvo nukreiptas į telefoną, o ne į kelią. Baudos įvairios – nuo penkiolikos už pirmą kartą, vėliau jau nuo trisdešimties iki devyniasdešimties eurų.

Policija atvira – tik griežtesnės baudos galėtų pažaboti priklausomybę nuo telefonų turinčius vairuotojus. O štai vairavimo instruktoriai vardija, ir kitas bėdas – dėl kalbėtojų telefonu mieste daugėja kamščių. Vairuotojai daro kitus pažeidimus.

REKLAMA

„Rankos užimtos, vienoj rankoj telefonas, kitoj nespėja įjungti posūkio, ai pasuksiu taip, čia nieko tokio, niekas neatsitiks. Niekas nematė. Ai, dabar labai populiaru, ai nėra policijos, ir važiuoja taip atsipalaidavę“, – sako „Draiverio“ vairavimo instruktorius Martynas Bartkus.

Ir štai paprastas pavyzdys – tam, kad pajudėtume iš vietos užsidegus žaliam šviesoforo signalui reikia maždaug trijų sekundžių. O štai jeigu užsiplepam, ar dar blogiau, naršom telefone – laikas pailgėja dvigubai ir ilgiau. Tad kartais degant žaliai šviesai vos spėja pajudėti dvi mašinos, jeigu vairuotojai neužsiimtų pašaliniais dalykais, pasisektų nuvažiuoti mažiausiai dar kelioms.


Rašyti komentarą...
A
Algirdas
2020-09-18 15:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va čia tai Šaunuoliai.Nes tiek debilu yra daug kurie kalba telefonais ir trukdo eismą ,kad ojojoi.Tik nubausti susimąsto,kad nedera važiuojant plepėti telefonu.Sakyčiau tokiems kalbantiems ereliams turėtų būti didesnės baudos.
Atsakyti
-2

L
Laima
2020-09-18 15:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir gerai, aš pritariu. Baudos galėtų būti dar didesnės. Keliuose pilna erelių, savim labai pasitiki:kas čia aš toks, ir pridirba tokie paskui, avarijos ir visą kitą.
Atsakyti
0

C
CCCP
2020-09-18 15:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baudos kaip voketijoje padarie pirmas kartas 500 antras 1000 trecias 1500 ir 3 menesem teises ir galesi valgyt ramiai krapstytis ka tik noresi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų