Į posėdį susirinkę „MG Baltic“ teisiamieji iškart vėl išsiskirstė – priežastis keista

Po vasaros atostogų į posėdį susirinkę „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos teisiamieji iškart vėl išsiskirstė. Priežastis keista. Nukelti posėdį nusprendė teismas ir prokuroras, nes vienas kaltinamųjų Vytautas Gapšys, kaip kandidatas į Seimą, neva įgijo teisinę neliečiamybę. Visgi ir pats teisiamasis, ir Vyriausioji rinkimų komisija tvirtina, kad teismas paprasčiausiai apsiriko.

Garsioji „MG Baltic“ politinės korupcijos byla į priekį stumiasi lėtai. Visą vasarą posėdžiai beveik nevyko neva dėl to, kad teismas neturi užtektinai didelių salių pandemijos sąlygomis sutalpinti tiek daug proceso dalyvių.

Penktadienį Raimondui Kurlianskiui irgi neteko atsiversti savo didžiulio segtuvo su parodymais. Vos prasidėjus posėdžiui teisėjai paklausė, ar niekas neturi pastabų dėl to, kad V. Gapšys pretenduoja tapti Seimo nariu ir jau yra pateikęs dokumentus Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Prokuroras Justas Laucius iškart pareiškė, kad teismas turi prašyti VRK panaikinti V. Gapšio neliečiamybę. Teisėjai posėdį nukėlė, visgi pats kaltinamasis abejoja, ar to reikėjo.

„Mano manymu, teismas susimaišė. Mano žiniomis, aš dar nesu registruotas kandidatas ir tai turėjo įvykti, kaip prokuroras sakė, kitą savaitę“, – sako kaltinamasis V. Gapšys.

Iš tiesų nė vienas pretendentas į Seimą dar neturi oficialaus kandidato statuso. Rinkimų komisija sąrašą tvirtins tik kitą savaitę, greičiausiai – rugsėjo 11-ąją. O kol sąrašas nepatvirtintas, pretendentai į kandidatus neturi neliečiamybės.

„Suklaidinti teismą galėjo tai, kad dabar vyksta rinkimų kampanija. Tai, kad rinkimų kampanija vyksta, nereiškia, kad visi asmenys turi kandidatų statusą“, – pasakoja VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Taigi posėdžio nukelti nebuvo jokio reikalo. Prokuroras į Vyriausiąją rinkimų komisiją galės kreiptis tik po to, kai ji patvirtins galutinį kandidatų sąrašą.

„Mes tikrai netrukdome teismo procesams, panaikiname teisinę neliečiamybę, išklausome prokurorų kreipimųsi. Dažniausiai prokurorai dalyvauja komisijos posėdžiuose, išdėsto savo pozicijas. Kandidatai elgiasi įvairiai, kai kurie kandidatai sutinka dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo, kai kurie mano, kad nėra poreikio“, – teigia L. Matjošaitytė.

REKLAMA

V. Gapšys į rinkimus eina su Darbo partija, kuri irgi yra kaltinamoji šioje byloje. Politikas tikina, kad nesipriešins ir leis naikinti jo teisinį imunitetą.

„Mano manymu, turėjo įvykti tas posėdis, imunitetą būčiau įgijęs kitą savaitę ir per savaitę jis būtų panaikintas“, – kalbėjo V. Gapšys.

Kitas bylos posėdis numatytas po dviejų savaičių. Jei jis įvyks, buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis toliau skaitys šimtus puslapių savo parodymų. Sako, užtruks dar ilgai.

„Vilkint kaukę nėra labai patogu sakyti kalbą, dėl to gaunasi lėčiau. Nepaisant to, galbūt tai užtruks ne šešis, o aštuonis posėdžius“, – sako kaltinamasis R. Kurlianskis.

R. Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Taip pat – ir garsiųjų 106-ių tūkstančių eurų degtinės dėžutėje perdavimu Eligijui Masiuliui.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-05 07:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kas atsakingas už teisingumo vilkinimą Lietuvoj ? Gal neturi Prezidentas kietos rankos valdininkams ,kodel?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų