REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje blogėjant situacijai dėl koronaviruso plitimo, rekomendacijos mokykloms gali keistis, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Lietuvoje blogėjant situacijai dėl koronaviruso plitimo, rekomendacijos mokykloms gali keistis, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Jeigu keisis situacija ir ji drastiškai blogės, gali atsirasti kažkokių naujų sprendimų. Dabar yra padėliota pačių įvairiausių variantų. Kai yra sakoma, kad neaišku, kaip čia viskas vyktų, tai nėra tiesa“, – LRT radijui antradienį sakė A. Veryga.

„Įstaigoms kol kas ne daug reikia žinoti. Jos turi žinoti, kad, atsiradus nustatytam atvejui, turi informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Jis atliks tyrimą ir pasakys, kaip ką toliau daryti“, – pridūrė ministras.

Daugiau apie naujuosius mokslo metus žiūrėkite tv3.lt diskusijoje:

Anot jo, daugiausiai turės reaguoti miestai, o jei reikės – ir Vyriausybė.

A. Veryga teigia suprantantis, kad mokyklos norėjo daugiau laiko pasiruošti naujam ugdymo procesui, tačiau pabrėžia, kad anksčiau paskelbti rekomendacijų nebuvo įmanoma dėl besikeičiančios koronaviruso situacijos. Pasak ministro, galima buvo iš anksto pasiruošti keliolikai scenarijų, tačiau tuomet mokykloms būtų buvę neaišku, pagal kurį tiksliai reikėtų rengtis mokslo metams.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar, kada ta situacija darosi labiau prognozuojama, tos rekomendacijos darosi tikslesnės, jos labiau atitinka realijas. Deja, bet tenka priprasti prie to, kad, keičiantis situacijai, mes neturim mėnesių, kada galim reaguoti į ją“, – aiškino jis.

REKLAMA

A. Veryga pripažįsta nerimaujantis dėl ugdymo įstaigose kitaip prasidedančių naujų mokslo metų, tačiau pabrėžia, kad situacija panaši visame pasaulyje.

„Žinoma, kad neramu. (...) Bet neramu visame pasaulyje, kur susiduriama su (viruso – BNS) plitimu“, – sakė jis.

„Tačiau visi vieningai sutaria, kad reikia stengtis, jog mokyklos pradėtų veikti, nes neveikimas yra didžiulis ekonominis stabdys, psichologinis, edukacinis stabdys. Kad ir koks geras būtų nuotolinis mokymas, jis neprilygsta realiam kontaktui. Kažkiek gali būti nuotolinio, bet jis neturi būti šimtaprocentinis“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas rekomendacijas, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, mokyklose nurodoma ugdymo procesą organizuoti srautais, užtikrinti, kad skirtingų grupių ar klasių vaikai tarpusavyje nesimaišytų, jų maitinimą organizuoti atskirai.

Šalies mokyklos dėl pavasarį paskelbto karantino mokslo metus užbaigė nuotoliniu būdu, tačiau prasidedant naujiems mokslo metams, neatmetama galimybė, kad dalis mokymo proceso irgi vyks iš namų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų