Istorinis nuosprendis: 29-erių teroristas – į belangę iki gyvos galvos

Istorinis teismo nuosprendis Naujojoje Zelandijoje. Į belangę iki gyvos galvos siunčiamas 29-erių teroristas, kuris dviejose mečetėse nužudė per pusšimtį musulmonų maldininkų. Tai pirmas kartas šalies istorijoje, kai nusikaltėliui teisėjas atėmė galimybę ateityje sušvelninti bausmę.

Kalėjimas iki gyvos galvos be galimybės sušvelninti bausmę. Tokį nuosprendį už Naująją Zelandiją ir pasaulį sukrėtusį nusikaltimą teisme išgirdo 29-erių teroristas Brentonas Tarrantas. Pernai kovą per penktadienio pamaldas dviejose Kraistčerčo mečetėse jis šaltakraujiškai nužudė 51 musulmoną, dar dešimtis sužeidė, o savo siaubingą išpuolį tiesiogiai transliavo internete.

„Jūs sukėlėte masines žudynes. Šaudėte į beginklius, apsiginti negalinčius žmones. Jūs suluošinote, sužeidėte ir sutraumavote daugelį kitų. Jūsų aukos – jauni ir seni. Vyrai, moterys ir vaikai“, – sako teisėjas Cameron Mander.

Po nuosprendžio prie teismo Kraistčerče – emocijų lavina:

„Ir liūdna, ir laiminga. Vis prisimenu, viską, kas nutiko.“

Čia susirinkę siaubingą išpuolį išgyvenę ir savo artimųjų netekę žmonės, kurie šios teisingumo akimirkos jie laukė daugiau nei metus ir sako, kad nuo šiol galės ramiau miegoti.

„Jokia bausmė nesugrąžins mūsų mylimų žmonių, bet mes gerbiame mūsų teisingumo sistemą. Naujosios Zelandijos musulmonų bendruomenė ir ne tik musulmonai – mes visi kartu – esame prieš neapykantą“, – pasakoja imamas Gamal Fouda.

B. Tarrantas įvykdė didžiausią iki šiol teroro išpuolį šalies istorijoje, tad ir bausmė pati griežčiausia. Jis – pirmasis nusikaltėlis, kuriam teismas atėmė galimybę bausmę sušvelninti ir, nors ir po daugelio metų, kada nors išeiti į laisvę.

O tai jau vaizdai iš „Bosnijos skerdiku“ praminto Ratko Mladičiaus apeliacinio teismo posėdžio, kuris vyksta Jungtinių Tautų karo nusikaltėlių tribunole Hagoje. 77-erių R. Mladičius, kurio vadovaujami daliniai 1995-aisiais Srebrenicoje nužudė daugiau nei 8000 bosnių musulmonų, siekia švelnesnės bausmės. Prieš trejus metus jis buvo nuteistas iki gyvos galvos.

REKLAMA

„Aš nesu šventasis, gerbiama teisėja. Aš paprastas žmogus ir ne kartą karo metu sakiau, kad tai likimas mane pastūmėjo ginti savo šalį“, – teigia karo nusikaltėlis Ratko Mladic.

Srebrenicos žudynės laikomos didžiausiu karo nusikaltimu Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo, o pirmosios instancijos teismas R. Mladičių nuteisė dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui. Po jo apeliacijos galutinio nuosprendžio tikimasi ne anksčiau nei metų pabaigoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų