Nelaimė pajūryje: teršalai pasiekė pilnus poilsiautojų paplūdimius

Į Kuršių marias išsiliejo galimai 300 litrų naftos produkto – dyzelino. Teršalai nukeliavo į jūrą ir pilnus poilsiautojų paplūdimius. Gelbėtojai apie taršą sako sužinoję ne iš atsakingų tarnybų, o iš neaiškias dėmes išvydusių poilsiautojų. Gelbėtojai iš karto 14 kilometrų pliažų ruože iškėlė maudytis nerekomenduojančias raudonas vėliavas. Aplinkosaugininkai tiria uoste viešinčius laivus, nustačius kaltininką, jo laukia dešimtis tūkstančių siekianti bauda.

Visuose paplūdimiuose iškelta raudona vėliava dėl naftos taršos jūroje ir maudytis nerekomenduojama.

14-likos kilometrų Klaipėdos paplūdimių ruože plevėsuoja maudytis nerekomenduojančios raudonos vėliavos. Iš garsiakalbių skamba įspėjantys pranešimai, kad jau antra diena Kuršių mariose ir Baltijos jūroje atsakingos tarnybos bando pažaboti pasklidusius teršalus. Juos dar vakar uostininkai sako pastebėję 6 ryto. Tačiau pliažų gelbėtojai apie taršą sužinojo tik apie vidurdienį iš poilsiautojų.

„Mūsų niekas neperspėjo dėl to, kad uoste įvyko avarija ir buvo teršalai. Ir apie vidurdienį gelbėtojai bei poilsiautojai pastebėjo teršalus – priėjome, patikrinome. Plėvelė plaukiojo vandens paviršiuje ir plius naftos produktų kvapas", – sakė Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nelaimė pajūryje: teršalai pasiekė pilnus poilsiautojų paplūdimius

Į pagalbą iš karto atskubėjo ir karinės jūrų pajėgos. Gelbėjimo darbų ėmėsi 5 laivai ir sraigtasparnis.

„Pakėlėme karinių oro pajėgų sraigtasparnį, kuris išžvalgytų teritoriją – kur dėmė gali judėti, kur ji yra išsiplėtusi. Sraigtasparnis praskrido beveik nuo Palangos link Smiltynės ir parodė, kad apie du kilometrus yra taršos ties pirma, antra Melnrage", – komentavo Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centro viršininko pavaduotojas Darius Pocius.

REKLAMA

Likvidatoriai jau surinko apie 100 kubinių metrų vandens. Ties Žiemos įlanka Kuršių mariose, kur pirmą kartą uostininkai ir užfiksavo teršalus, specialistai pastatė 350 metrų bonų užtvarų. Jos teršalų dėmei neleidžia plisti.

„Kada jie galėjo patekti į jūrą, yra sudėtinga pasakyti. Jeigu tai iš uosto pateko į jūrą, nes teršalai į Žiemos įlanką, pagal pirminę informaciją, įplaukė iš akvatorijos. Tai nėra teršalai sugeneruoti pačioje Žiemos įlankoje", – kalbėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

 Aplinkosaugininkų akys krypsta į neįvardijamą uoste viešintį laivą. Aplinkosaugininkų skaičiavimais, teršėjui už administracinę žalą reikės sumokėti apie 6000 eurų, už  juridinę dar nuo 20 iki 30 tūkstančių. Be to, kaltininko laukia ir milžiniška bauda už žalą gamtai. Pirminiais aplinkosaugininkų duomenimis, išsiliejo naftos produktas – dyzelinas. Apie 200–300 litrų.

„Šiuo metu yra tikrinami laivai. Vakar patikrintas vienas, šiuo metu patikrinti apie 6 laivai. Mūsų Jūrų inspekcija užsiima šiuo reikalu. Tai pirmiausia tie, kuriems gresia išvykimas, tiems, kurie turi greičiausia išvykti iš jūrų uosto, tie pirmiausia ir patikrinami", – sakė Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

O pajūrio poilsiautojai nusivylę. Kai kurie išsimaudyti jūroje vyko net kelis šimtus kilometrų, o dabar priversti gulėti ant smėlio. Kepinant saulei, suirzę žmonės ieško kaltų. Tiesa, kai kurie įspėjimų nepaiso ir vis tiek brenda į bangas.

REKLAMA

„Nepasisekė. Taip, atvažiuoju visada, lendu, man patinka jūra labai. Dėl to ir atvažiuoju aš iš Vilniaus. O šį kartą neišėjo."

„Labai didelė klaidą įvyko. Uosto valdžios gal."

„Man asmeniškai, aš nemačiau. Vakar ėjau, nemačiau jokių teršalų. Aišku, gal buvo."

„Mes jau vakar girdėjome. Ir dar iki šiol nėra tikslių duomenų, kas čia ir kiek užteršta. Ir tiesiog nerekomenduojama maudytis, tai irgi neaišku. Trūksta duomenų. Nei draudžiama, nei leidžiama, galėtų greičiau išsiaiškinti ir informuoti žmones."

Teršalų mėginius uostininkai išsiuntė į laboratoriją Kaune, kur turi paaiškėti, kas tai per medžiaga. Savo ruožtu vandens tyrimus atlieka ir pajūrio gelbėtojai. Jie siekia nustatyti, kada poilsiautojai drąsiai galės nerti į bangas. Atsakymas turėtų paaiškėti penktadienį. Iki tol Klaipėdos pliažuose ir toliau plevėsuos maudytis nerekomenduojančios raudonos vėliavos. Taigi į vandenį įlipę poilsiautojai už savo sveikatą atsakingi patys.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-08-10 17:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam pranešti apie teršalus, kurie ir taip puikiai matosi? :) todėl Baltija ir yra pati nešvariausia jūra, kad pastoviai avarijos, išvalomi ir išplaunami svetimi laivai. Jie pas save neplauna, geriau čia savo brūdą išverčia pas mus, o mes eurą gavę džiaugiamės kaip durneliai blizgutį pamatę... Verčiau prūde išsimaudyti, tikrai daug sveikiau :)
Atsakyti
-1

R
Ricis
2020-08-10 17:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kibirą benzino 5minutes ir vanduo švarus pigu ir paprasta
Atsakyti
-1

M
Melnragėje
2020-08-10 19:06:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
pastebėtos dyzelinu impregnuotos išmatos. Jos blizgėjo gilia rudai-juoda spalva.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų