Karštis – ne vienintelis iššūkis šiomis dienomis, gamtos stichijos kelia rimtą pavojų

Europa šiomis dienomis leipsta karštyje, o kitur pasaulyje siaučia ir vandens, ir ugnies stichijos. Graikijoje per staigų potvynį antroje pagal dydį Eubojos saloje žuvo mažiausiai 7 žmonės, o Indonezijoje išsiveržė didžiulis ugnikalnis.

Indonezijoje milžiniškas pilkos spalvos į dangų kylantis kalnas – tai dūmai, pelenai ir pavojingos kietosios dalelės. Įspūdingą ugnikalnio išsiveržimą žmonės filmuoja Indonezijoje, šiaurinėje Sumatros provincijoje. Išsiveržė 2460 m aukščio Sinaburgo ugnikalnis. Skelbiama, kad iš jo į dangų pakilo net 5 km aukščio pelenų ir kietųjų dalelių stulpas.

Ugnikalnis miegojo kiek daugiau nei metus – paskutinį kartą buvo išsiveržęs pernai birželį. O šį savaitgalį, pradėjęs bruzdėti, galingai išspjovė pelenus.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karštis – ne vienintelis iššūkis šiomis dienomis, gamtos stichijos kelia rimtą pavojų

Vietos gyventojai ir turistai perspėjami laikytis mažiausiai 3 km atstumo nuo pabudusio monstro, mat jis gali pradėti spjaudytis ir karšta lava. Taip pat nurodoma dėvėti kaukes, kad į plaučius nepakliūtų pelenai ir kietosios dalelės.

Tuo metu Graikijos Eubojos saloje – ne ugnies, o vandens stichija. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį prapliaupus gausiam lietui, saloje kilo mirtini potvyniai. Su purvu susimaišęs vanduo užtvindė dešimtis, jei ne šimtus namų, automobilių.

„Buvome purve nuo 6 val. ryto. Negalėjau nieko padaryti, tik užlipau ant stalo, kad pati išsigelbėčiau. Buvau viena“, – kalbėjo įvykio liudininkas.

Deja, ne visiems pasisekė ištrūkti gyviems. Skelbiama, kad antroje pagal dydį Graikijos saloje po Kretos stichija pražudė mažiausiai 7 žmones, tarp jų ir 8 mėn. kūdikis. Dar vienas žmogus laikomas dingusiu.

REKLAMA

Panaši stichija katastrofą sukėlė ir Indijoje – ten smarkios liūtys pietinėje Keralos valstijoje sukėlė didelę nuošliaužą arbatos plantacijoje. Purvo ir akmenų srovė nušlavė viską savo kelyje. Per savaitgalį gelbėtojai nelaimės vietoje suskaičiavo daugiau nei 40 aukų, o dar dvi dešimtys žmonių, manoma vis dar po nuošliauža.

Stichinių nelaimių vaizdus pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
E
Elena
2020-08-10 21:00:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip užsitarnavo žmoniją,taip ir tūrį!Pamiršo Dievo, juokauja iš tikinčiųjų, nesimeldė. Pikti ir pavydus yra žmonės-kiek neturi-vis maža ir maža!Pinigų troškimas tapo gyvenimo prasmė, atsitraukė esame nuo gamtos,vis MAŽIAU gailėstingumi ir užuojautos-širdys akmenėje!O dar tie begalinį žaidimąi su ginklais ir karai!!!Todėl ir esame ir busime dar labiau nuteisti ir pražudyti!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų