Vilniuje įamžino Lietuvoje itin retą svečią: pamačiusi negalėjo nenufilmuoti

Vilnietė Ieva su portalo tv3.lt redakcija pasidalijo ją nustebinusiu vaizdeliu, kurį ji įamžino Vilniaus Vokiečių gatvėje.

Moteris netoli savo namų nufilmavo vabzdį maldininką. Tiksliau, kaip teigia Ieva, maldininko patelę, kurios ilgis mažiausiai 7 centimetrai.

„Vakar susipažinome, šiandien iš pat ryto – į svečius. Čia, jei kam klausimų kiltų dėl tupinėjimo ir klūpėjimo Vokiečių gatvėje, priežastis – vabzdys maldininkas! Tikriau, turbūt, vabzdė, nes kokių 7 cm didumo“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Ieva.

Maldininkas Lietuvoje pirmą kartą pastebėtas 2008 metais. Tai – gana retai Lietuvoje sutinkamas vabzdys, o kai kuriose valstybėse jis pripažintas nykstančiu.

Maldininkas yra plėšrus vabzdys, besimaitinantis įvairiais kitais vabzdžiais. Patelės užauga iki 48-76 mm, ir būna stambesnės už patinus, kurie išauga iki 40-61 mm.

Pagrindinis maldininkų skiriamasis bruožas – dvi priekinės kojos su aštriais dantukais sulenktos taip, lyg melstųsi. Maldininkas priekinėmis aštriomis kojomis sugriebia ir laiko grobį.

Jeigu gamtoje pastebėjote maldininką, nesineškite jo į namus, o tik pasigrožėkite ir palikite jį gamtoje. Visai taip, kaip tai padarė ir vilnietė Ieva.

Vilniaus Vokiečių gatvėje užfiksuotą maldininką pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
I
Inga
2020-08-29 23:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš porą metų į mūsų butą buvo įskridęs, na ir kas? Atidariau balkono duris, pavaikiau su šepečiu ir išskrido...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų