Baltarusijoje pranešama apie masinį balsų klastojimą per rinkimus

Baltarusijoje prasidėjo iki savaitės pabaigos truksiantis išankstinis balsavimas prezidento Lukašenkos rinkimuose. Rinkimų diena Baltarusijoje – rugpjūčio 9-oji, tačiau iki šeštadienio žmonės gali balsuoti iš anksto.

Pirmieji baltarusiai jau renkasi prie balsadėžių, bet jų čia vos vienas kitas. Ir visi jie be baltų apyrankių, kurias turėtų dėvėti visi palaikantieji opozicijos kandidatę ir sulaikyto populiaraus tinklaraštininko žmoną Svetlaną Tichanovskają.

Tiesa, pati Svetlana paragino savo šalininkus balsuoti sekmadienį, paskutinę rinkimų dieną, kad būtų išvengta manipuliacijų prieš balsų skaičiavimą.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Baltarusijoje prasidėjo išankstinis balsavimas dėl šalies prezidento: pranešama apie masišką balsalapių klastojimą

Nepriklausomi stebėtojai jau dabar skelbia, kad valdžia spaudžia viešojo sektoriaus darbuotojus išankstinio balsavimo metu palaikyti autoritarinį lyderį Aleksandrą Lukašenką arba jį remiančius kandidatus.

Opozicijos teigimu, prieš pagrindinę rinkimų dieną Baltarusijoje masiškai klastojami balsalapiai.

Nepriklausomų stebėtojų skaičius taip pat ribojamas. Per išankstinį balsavimą vienoje rinkimų apylinkėje negalės būti daugiau nei trys stebėtojai, o pagrindinę rinkimų dieną – ne daugiau nei penki.

Pagrindinis balsavimas Baltarusijos prezidento rinkimuose vyks sekmadienį, rugpjūčio 9-ąją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų