Visame pasaulyje – permainos dėl sparčiai plintančio Covid-19: įvedami nauji ribojimai

Koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje sparčiai artėja prie 18,5 milijono, o aukų – jau beveik 700 tūkstančių. Vis daugiau pasaulio valstybių įveda griežtesnius ribojimus gyventojams, siekiant suvaldyti vis dar nenuilstančią pandemiją.

Jau anksčiau Jungtinės Karalystės valdžia sulaukė daug kritikos dėl nepakankamo koronaviruso testavimo šalyje. Testų ypač trūksta senelių globos namuose. Tačiau britų valdžia imasi situaciją taisyti ir kuo greičiau pasiekti tikslą atlikti bent po pusę milijonų testų per dieną.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Visame pasaulyje – permainos dėl sparčiai plintančio Covid-19: įvedami nauji ribojimai

Skelbiama, kad šalyje bus imta masiškai gaminti testus, galinčius rezultatą atskleisti jau po pusantros valandos. Tokius testus gamina dvi britų kompanijos, o vienos jų vadovas tikina, kad masinės jų gamybos galima tikėtis nuo rugsėjo. Esą per savaitę tikimasi pagaminti po milijoną testų.

„Tai – didelis žingsnis į priekį, nes galėsime patikrinti daugiau žmonių. Iki spalio pabaigos siekiame įgyvendinti tikslą atlikti pusę milijonų testų per dieną, o tokios technologijos padės mums tai pasiekti", – sako britų sveikatos ministras Mattas Hancokas.

Tuo metu Prancūzijos Lilio mieste įsigaliojo nurodymas kaukes dėvėti ne tik uždarose patalpose, bet ir lauke – pėsčiųjų zonose ir parkuose. Taisyklių pažeidėjų laukia baudos nuo 135 eurų.

Lilio gyventojai kaukes turės dėvėti net ir sportuodami lauke, o jas nusiimti galės nebent tik tuo atveju, jei norės parkuose paužkandžiauti.

„Nemanau, kad tai per griežtas žingsnis. Normalu dėvėti kaukes tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Suprantu, kad kaukės nėra patogios, bet mes turime laikytis taisyklių, kad sustabdytume viruso plitimą", – kalbėjo prancūzė Maryse Lelievre.

REKLAMA

O dėvėti kaukes skatins ir Pasaulio sveikatos organizacija, kuri šią savaitę kvies prisidėti prie jos organizuojamo iššūkio. Žmonės iš viso pasaulio galės siųsti nuotraukas ir rodyti, kaip jie saugosi nuo koronaviruso pandemijos.

„Kaukė reiškia solidarumą. Norime skleisti žinią, kad kiekvienas prisidedame prie viruso plitimo stabdymo. Dėvėdami kaukes siunčiame svarbią žinią aplinkiniams, kad šioje situacijoje nesame vieni", – sako PSO vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tuo metu Australijos Viktorijos valstijoje imamasi dar griežtesnių koronaviruso suvaržymų. Valstijoje nuspręsta dislokuoti kariuomenę, kuri stebės, kaip gyventojai laikosi įvestos komendanto valandos ir judėjimo ribojimų. Pasirodo, kad net trečdalis žmonių, kurie turėjo sąlytį su užsikrėtusiais koronavirusu, nesilaiko prievolės izoliuotis ir palieka savo namus. Tai įsiutino vietos valdžią, todėl šiurkščiai taisykles pažeidę žmonės sulauks nuo tūkstančio iki dvylikos tūkstančių eurų siekiančios baudos.

„​​​​​​Nenorime to daryti, bet žmonės turi suprasti, kad jų veiksmai turi pasekmes. Jei nesielgsite teisingai, jums bus skirtos baudos arba būsite sulaikyti", – įspėjo Viktorijos valstijos premjeras Daniel Andrews.

O štai Meksikoje, kur koronaviruso atvejų ir aukų skaičius auga toliau, nuspręsta neleisti moksleiviams sugrįžti į klases, kai prasidės naujieji mokslo metai. Tačiau pamokos vis tiek vyks, tik jas transliuos didieji šalies televizijos kanalai. O vaikai, kurių namuose televizoriaus nėra, mokytis galės klausydamiesi radijo.


Rašyti komentarą...
M
Marija
2020-08-05 00:35:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sportuoti su kauke, pasityciojimas.
Atsakyti
0

V
Virgis
2020-08-05 05:32:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Genocidas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų