Milijoninis Raimondo Karpavičiaus palikimas kiršina jo artimuosius: tiesos ieškoma teisme

Šimto milijono eurų palikimo dalybos ir toliau skaldo prieš metus mirusio Raimondo Karpavičiaus šeimą. Prieš mirtį su naująją žmona susituokęs verslininkas pakeitė testamentą ir pusę turto paliko būtent jai. Kita dalis atiteko broliui. Prie suskilusios geldos likusi buvusi žmona ir sūnus teisme skundžia testamentą ir bando įrodyti, kad Karpavičius jį pasirašė sunkiai sirgdamas ir nebesuvokdamas ką daro.

Karpavičių šeimos drama persikėlė į teismo rūmus. Į Vilniaus apylinkės teismą šiandien atkeliavo pirmosios milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus žmonos Audronės Karpavičienės ir jų bendro sūnaus Roko Karpio ieškinys. Pastarieji siekia, kad būtų panaikintas pernai prieš pat Karpavičiaus mirtį pakeistas jo testamentas.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teismas sprendžia, kam atiteks mirusio verslininko Karpavičiaus milijonai

Su vėžiu kovojęs turtingas verslininkas praėjusių metų pavasarį jau sunkiai sirgdamas susituokė su Aiste Grybauskiene, dabar Karpavičiene, ir būtent jai bei savo broliui Henrikui lygiomis dalimis padalijo visą savo turtą, kuris siekia maždaug 100 milijonų eurų. Po kelių mėnesių, rugpjūtį „Marijampolės pieno konservų” savininkas mirė.

Tad buvusiai sutuoktinei ir sūnui beliko riestainio skylė. Ieškovai pirmajame posėdyje nedalyvavo. Karpavičiaus sūnus Rokas šiuo metu užsienyje.  

Advokatas Artur Jušinski sako, ko siekiama teismu: „Kad jis būtų panaikintas. Tada įsigaliotų įstatymų numatyta tvarka – pirmos eilės galimas paveldėjimas – tai yra jam. Jam dabar yra atimta paveldėjimo teisė. Tas yra viešai žinoma.“  

REKLAMA

Nors posėdis uždaras ir plačiau bylos nagrinėjimo neaptarinėja nei ieškovai, nei atsakovai, žinoma, kad Karpavičiaus buvusios žmonos ir sūnaus advokatai siekia įrodyti, kad testamentas buvo pakeistas pasinaudojus sunkia verslininko būkle. Taigi jie kelia klausimą, ar Raimondas Karpavičius palikdamas visą savo turtą, kurį sudaro ir štai ši didžiulė vila Palangoje, taip pat namai Nidoje, Tenerifėje, suvokė savo veiksmus.

Pagal medikų išvadas, po santuokos su Aiste Karpavičienė praėjus vos trims dienoms Karpavičius buvo atvežtas į Kauno klinikas. Vyras smarkiai karščiavo, negalėjo pakilti iš lovos, gydytojai įtarė sepsį. Ten medikai esą aptiko ir galimai netinkamos verslininko priežiūros po anksčiau atliktos operacijos požymius – pragulas, paraudimą dešinėje rankoje, kateterio vietoje.

Visgi Karpavičiaus sveikatos istorijoje informacijos apie tai, kas jį prižiūrėjo – nėra. Ieškovų samdytiems ekspertams įtarimų sukėlė ir verslininko parašas ant testamento – esą jis pasikeitęs, kampuotas, smulkiomis raidėmis, tad tai gali liudyti sunkią, ir galimai neadekvačią būklę.

Atsakovų gynėjai šių argumentų nekomentuoja.  

Advokatas Kęstutis Švirinas situaciją aiškina taip: „Pozicija paprasta. Su ieškiniu atsakovė Aistė Karpavičienė nesutinka.“  

Šiandien liudyti pakviesti ir keturi medikai. Pirmiausia į teismo salę eina kardiologas Remigijus Žaliūnas. Jis Karpavičiaus sveikata rūpinosi 2018 metų  rugpjūčio-gruodžio mėnesiais.

Pasak profesoriaus, tuo metu abejoti verslininko sąmonės skaidrumu nebuvo jokio pagrindo:

„Tuo metu psichologiškai jis tikrai buvo ramus, atsakinėdavo į klausimus adekvačiai. Tada jis buvo toks pats, kaip ir jį mačiau 2017 metų gegužės, birželio mėnesiais.“  

REKLAMA

Profesorius sako, kad per tą laiką, kuomet gydė Karpavičių, jo šeimos narių – pirmosios žmonos ir sūnaus nematė. Na, o Kauno klinikų gydytoja radiologė Silvija Riškienė tikina, su verslininko artimaisiais bendravusi: „Su lydinčiu asmeniu bendravau, su juo nebendravau.“

Byla dėl šimtamilijoninio Karpavičiaus testamento šią savaitę bus nagrinėjama kasdien. Iš viso pakviesti 16 liudytojų. Teisėjai bei advokatai kamantinės ir buvusią bei naująją verslininko žmonas. Tiesa, šia byla meksikietiškas muilo operas primenanti šeimos drama nesibaigia.

Jau pusantrų metų teisėsauga bando išsiaiškinti, kas iš verslininko namų Palangoje ir Nidoje pavogė milijono eurų vertės meno kūrinių bei brangenybių. Klaipėdos prokuratūra įtarimus buvo pareiškusi Karpavičiaus sūnui, tačiau nesurinkus pakankamai įkalčių, juos panaikino.


Rašyti komentarą...
J
Juokas
2020-08-03 20:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
MAFIJOZO NAUDA VISI VELNEI GAUDO , ISDALINKIT TUOS VOGTUS MILIJONUS SKURSTANTIEMS IR BUS VISO KNFLIKTO PABAIGA...................
Atsakyti
0

J
Jie
2020-08-03 20:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
nebuvo iš naujo susituoke, tai pagal įstatymus pirmoji žmona nesiskaito sutuoktinė. Antroji irgi nesiskaito, nes susituoke negyveno kartu, nes jis sirgo. Tai viską reikia išdalinti šio verslininko nuskriaustiems žmonėms.
Atsakyti
-3

M
Miškinis
2020-08-04 02:52:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gobšumui nėra ribų , naujoji su savo chebra milijonus patvarkė, gudri bobytė , tai ir arkliui aišku.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų