Biržietis pamėgo vynuoges: pasakė, kokių sąlygų joms reikia

TV3 laidos „Ūkio šefas“ vedėjas Vylius Blauzdavičius lankėsi Biržų krašte. Čia jauna ūkininkų šeima įkvėpta kelionių po saulėtuosius Italijos vynuogynus tokį nusprendė įkurti ir Lietuvoje.

Vynuogyno įkūrėjas Aringas Pačešiūnas ūkininkavimu susidomėjo dar nuo mažens. Jaunas vyras pasakoja, kad jau net keturios jo šeimos kartos užsiima ūkininkavimu.

„Šioje vietoje, kurioje įsikūrėme, mes jau augame penkta karta. Jei sūnus paseks mano pėdomis, bus jau penkios kartos, kurios užsiėmė ūkininkavimu“, – gilias šeimos tradicijas atskleidė A. Pačešiūnas.

Baigęs studijas Vilniuje vyras po dešimt metų nusprendė grįžti į gimtuosius Biržus, kur jau keturis metus vysto bei puoselėja nuosavą vynuogyną.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Biržietis įkūrė vynuogyną: pasakė, kokių sąlygų reikia

Biržietis savo vynuogynui naudoja iš Kanados ir JAV parsivežtą vynuogių veislę.

 „Tai yra beprotiškai saldžios, beprotiškai atsparios ligoms ir šalčiui. Yra toks niuansas, kad šalčiui jos atsparios, bet neatsparios šalnoms. Todėl vieni pirmųjų įsirengėme sistemą nuo šalnų – purkštukų pagalba saugome jas nuo pavasarinių šalnų“, – atskleidė ūkininkas, kurio teigimu, šalnos Lietuvoje pavojingos iki pat birželio mėnesio.

Anot jo, idealiausios sąlygos, kurių reikia vynuogėms – šlaitas su vandens telkiniu jo apačioje. Jos taip pat turi gauti daug vėjo bei saulės šilumos.

„Geriausiai būtų, jog šlaitas būtų į pietų pusę ir vėjuota. Tuomet saulės tiesioginiai spinduliai jas sušildo, bet Biržai niekada negarsėjo kalnai, daugiau įgriuvomis. Bet pas mus labai aktualu, kad būtų gera ventiliacija, nes jos užkerta kelią plisti ligoms, – pasakojo laidos pašnekovas, kuris pridūrė, jog vynuogės mėgstą erdvę. – Tarp krūmų turi būti dideli tarpai, ant tų tarpų taupyti negalima, nes jeigu vynuogės bus susiglaudusios, atsiras terpė grybams ir jos sirgs“.

Daugiau patatimų apie vynuogių veisles bei kokių sąlygų joms reikia lietuviškam klimatui žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Ūkio šefas“ žiūrėkite sekmadieniais 9 val. ryte per TV3.

VISĄ LAIDĄ RASITE:


Rašyti komentarą...
P
Pamėgo - ne pamilo...
2020-08-06 12:23:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia juk vertinys iš rusų kalbos. Rusai "myli" ir daiktus, ir reiškinius. Lietuviškai taip nesakoma: mylimi gyvi asmenys, o daiktai ir reiškiniai - mėgiami. Taigi vynuogę galima mėgti. Bet pamilti...
Atsakyti
0

z
zadalas
2020-08-08 11:22:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ne. Mylėti kokį valgį jau būtų nesveika meilė, bet mylėti medį ar net akmenį - natūralu.
Atsakyti
0

Z
Zd
2020-08-08 11:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na man įdomu, kam ta žarna per visą eilę. Gal tai pumpurų apipurškimui nuo šalnų? Bet labiau panašu į lašelinę. Negi pas mus reikia vynuoges laistyti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų