Narpliojama dramblių mirtis: kaltos gali būti gamtoje aptiktos bakterijos

Narpliojama mįslinga šimtų Botsvanos dramblių mirties priežastis. Mokslininkai gavo pirmuosius tyrimų rezultatus. Jie įsitikinę, kad daugiau nei 350 dramblių masiškai gaišo ne nuo paslaptingo viruso, o dėl nuodingų gamtoje aptinkamų bakterijų, patekusių į dramblių organizmą. 

Po to, kai vaizdingoje Botsvanos Okavango deltoje per du mėnesius nugaišo daugiau nei 350 dramblių, net keturių šalių – Pietų Afrikos, Jungtinių Valstijų, Zimbabvės ir Botsvanos – mokslininkai mėgino įminti mįslę, kas gi jiems nutiko. Versija, kad tai brakonierių darbas buvo iškart atmesta, kadangi visi nugaišę drambliai rasti su durklais, dėl kurių brakonieriai juos šaltakraujiškai žudo.

Ėminius iš nugaišusių dramblių tyrimams mokslininkai paėmė dar liepos pradžioje, o dabar jie jau dalinasi pirmaisiais rezultatais. Anot jų, dramblių mirties priežastis – ne klastingas virusas. Labiau tikėtina, kad jie gaišta nuo natūralių, bakterijose susiformavusių toksinų, aptinkamų gamtoje. Mokslininkai tvirtina, kad pražūtingų bakterijų kolonijos galėjo užsiveisti vandens telkiniuose, kuriuose Okavango deltoje troškulį malšina drambliai. Visgi kol kas tai tik pirminė versija.

Mokslininkai turės atlikti dar ne vieną tyrimą, kad galėtų patvirtinti tikrąją nelaimės priežastį. Tik po to jie galės ieškoti būdo, kaip užkirsti kelią, kad nelaimė nepasikartotų. Tuo metu, kai kitose šalyse drambliai dėl brakonieriavimo sparčiai nyksta, Botsvanai per pastaruosius du dešimtmečius šių galiūnų populiaciją pavyko padidinti nuo 80-ies tūkstančių iki 130-ies. Dabar šioje šalyje gyvena net trečdalis visos Afrikos dramblių.


Rašyti komentarą...
B
Būdas
2020-08-03 09:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būdas tik vienas - sterilizuoti žmoniją, kuri greit pasieks 9000000000 ribą. Palikti tik baltuosius, khrie nesidaugona kaip triušiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų