JAV pėstininkas 9 metus praleis Rusijos kalėjime: viskas dėl užpulto policininko

Buvęs Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkas Rusijoje nuteistas devyneriems metams kalėjimo už tai, kad Maskvoje užsipuolė policininkus. Amerikietis sako, kad buvo girtas ir nieko neprisimena. Tokia žiauria ir veikiausiai politiškai motyvuota bausme jaunuoliui pasipiktino Amerikos ambasadorius.

„Absurdo teatru“, – taip Jungtinių Valstijų ambasadorius Rusijoje Johnas Sullivanas pavadino 29-erių Trevorui Reedui skirtą nuosprendį.

Buvęs jūrų pėstininkas devyneriems metams siunčiamas į Rusijos kalėjimą. Nemalonumų jis prisivirė pernai, kai po vieno vakarėlio Maskvoje užpuolė jį sustabdžiusius policininkus.

Vežamas į nuovadą, iš vieno pareigūno jis mėgino pagriebti vairą, o kitam smogė alkūne. Jaunas vyras sako, kad nieko neatsimena, nes buvo girtas. Tačiau tai Rusijos teisėsaugininkams nė motais.

„Manau, akivaizdu, kad santykiai tarp dviejų šalių nėra geri ir galbūt Rusija sieks apsikeitimo kaliniais. Nesu tikras, kokie tokio nuosprendžio motyvai. Bet kad jie politiniai neabejoju“, – sako nuteistasis Trevor Reed.

REKLAMA

„Mes manome, kad viskas buvo taip. Jie sulaikė jį, nes jis buvo girtas, bet kai pamatė, kad jis buvęs Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkas, jei nusprendė jį pasilaikyti“, – pasakoja nuteistojo tėvas Joey Reed.

Praėjusį mėnesį Rusija 16-ai metų į kalėjimą pasiuntė šnipinėjimu apkaltintą Paulą Whelaną, taip pat jūrų pėstininką. Jo advokatas įsitikinęs, kad Maskva šiais amerikiečiais gali pasinaudoti, siekdami išlaisvinti Viktorą Boutą, Amerikoje 25-erių metų bausmę atliekantį stambų Rusijos prekeivį ginklais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų