Karalienės Elžbietos II vila virto „vaiduoklių“ namu: sunku patikėti, kad ji čia gyveno

Karalienė Elžbieta II kelis savo gyvenimo metus gyveno netoli Maltos sostinės Valetos esančioje viloje „Guardamangia“. Tuomet karalienė dar buvo princesė, o čia apsigyveno pirmaisiais santuokos metais, kai jos vyrui princui Philipui buvo pavesta vadovauti Karališkojo jūrų laivyno fregatai. Tačiau vėliau šią vilą karalienė apleido ir ji supanašėjo į „vaiduoklių“ namus.

XVIII amžiaus viduryje pastatytoje dviaukštėje viloje „Guardamangia“ karalienė praleido trejus metus – nuo 1949-ųjų iki 1951-ųjų. Vilą dar 1929-aisiais išsinuomavo Elžbietos II vyro princo Philipo dėdė lordas Louisas Mountbattenas, o nuo 1949-ųjų jis leido čia apsigyventi ir karališkajai porai. Tai yra vienintelė vieta ne Jungtinėje Karalystėje, kurią karalienė vadino namais.

Kaip praėjusiame amžiuje rašė Maltos žiniasklaida, tuo metu dar būsimą Jungtinės Karalystės karalienę čia saugojo vos keli apsauginiai. Moteris jautėsi laisvai ir pati apylinkėmis važinėdavosi „Morris Minor“ automobiliu, eidavo į kiną, rengdavo iškylas, lankydavosi paplūdimyje ir eidavo kirptis pas vietinę kirpėją.

REKLAMA

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aprodė apleistą karalienės Elžbietos II vilą: sunku patikėti, kad ji čia kadaise gyveno

Pačioje viloje buvo šeši miegamieji, trys vonios kambariai, pokylių salė, tarnų kambariai. Beje, beveik kiekviename kambaryje buvo įrengtas ir židinys – tai yra gana retas reiškinys Maltoje. Pro vilos langus buvo galima matyti Viduržemio jūrą ir įžiūrėti Maltos sostinę Valetą.

Tačiau nors čia gyvenimas karalienei ėjosi laisvai, 1950-aisiais ji išvyko atgal į Jungtinę Karalystę, kur pagimdė antrąją jos ir princo Philipo atžalą princesę Aną. Vėliau pora su šeima čia dar grįžo praleisti Kalėdas, tačiau po 1951-ųjų ji čia daugiau nebeapsilankė.

Vilą ruošiasi atrestauruoti

Karalienei Elžbietai II išvykus iš Maltos, viloje apsigyveno moteris, kuri naudojosi tik keliais namo kambariais. Vėliau vila buvo visiškai apleista.

Dabar pastatas apgriuvęs, jo kambariai tušti, dažai nusilupę, o kadaise ištaigingas kiemas apaugęs. Metų metus Maltos valdžia bandė nusipirkti šią vilą, tačiau tai padaryti jai pavyko tik šiais metais. Šis pirkinys atsiėjo daugiau nei 5 milijonus eurų.

Karalienės Elžbietos II vila

Planuojama, kad buvusi karalienės Elžbietos II vila bus atrestauruota ir paversta istorijos muziejumi. Restauracijos darbai turėtų atsieiti maždaug 10 milijonų eurų. Maltos valdžia tikisi, kad investicijos jiems atsipirks ir ši vila taps dar vienu turistų traukos centru.

Tiesa, dar 2015-aisiais tuometinė Maltos prezidentė Marie-Louise Coleiro Preca karalienės vizito Maltoje metu jai įteikė vilos paveikslą.

„O, žiūrėkite, vila Guardamangia. Gera ją prisiminti“, – tada sakė Elžbieta II ir pridūrė, kad dabar jos buvę namai atrodo labai liūdnai.

Kaip dabar atrodo karalienės Elžbietos vila, galite pamatyti vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų