Alpakų ūkis traukia turistus iš visos Lietuvos: galima paglostyti ir pamaitinti

TV3 laidos „Maisto kelias“ kūrybinė grupė aplankė Šiaulių rajone esantį Gruzdžių miestelį. Čia įsikūrusioje Alpakų fermoje be jų ganosi daugiau nei 30 skirtingų gyvūnų rūšių, o šią vietą jau spėjo pamėgti mažieji keliautojai iš visos Lietuvos.

Alpakų ūkio įkūrėjas Raimondas Neverdauskas pasakoja, kad čia galima pamatyti dvidešimties skirtingų spalvų alpakas, kurių tėvynė – Pietų Amerika. Alpakų vilna laikoma viena geriausių pasaulyje – už ją geresne laikoma tik Kašmyro ožkų vilna.

„Pati mintis įkurti kilo labai seniai, 2013 metais. Viskas prasidėjo nuo žmonos, ji kalta. Ji gamino gaminius iš avies vilnos ir vienoje parduotuvėje jai pasiūlė išbandyti alpakų vilną, ar veliasi. Įsigijo vilnos, parvežė namo, ir vėliau nusprendėme įsigyti pačių alpakų. Plėtėmės, plėtėmės ir taip kažkaip pradėjo mūsų ūkį lankyti žmonės ir po to įkūrėme jau zoologijos sodą“, – šypsosi R. Neverdauskas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Alpakų ūkis traukia turistus iš visos Lietuvos: galima paglostyti ir pamaitinti

Čia taip pat galima išvysti olandiškus ožiukus, asiliukus, stručius, avis, triušius ir gausybę kitų gyvūnų.

REKLAMA

Alpakų auginimu ypač domisi kaimo turizmo sodybos – gyvūnai ne tik papuošia aplinką, tačiau ir nuėda žolę, tad kartais vadinamos „gyvosiomis žoliapjovėmis“.

Ūkio šeimininkas neslepia, kad šis zoologijos sodas išskirtinis tuo, kad čia kiekvienas lankytojas gali pamaitinti gyvūnus.

Taip pat siūloma išbandyti triušių terapiją, kurią spėjo pamėgti tiek dideli, tiek maži. 

Alpakų ūkis traukia turistus iš visos Lietuvos: galima paglostyti ir pamaitinti

„Žmogus įeina į gardelį ir juos glosto. Patys triušiukai yra jaukūs, jie čia užauga nuo mažens ir jie tokie rankinukai. Vaikai ten nuėję juos glosto ir vos neužmiega. Eina suglaustyti ir suaugę, kurie taip pat mėgsta šią terapiją“, – atskleidė ūkio sumanytojas.

Daugiau apie šį nuostabų ūkį ir jo gyventojus žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
I
Irena
2020-08-08 19:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvom alpaku ukyje,labai daug darbo idejo sis zmogus,sukures toki malonomuma dideliems ir maziems.Aciu jam ir dziuginkit mus savo augintiniaia ir toliau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų