Saudo Arabija ruošiasi svarbiausiai musulmonų piligriminei kelionei

Jau rytoj Saudo Arabijoje prasideda svarbiausia musulmonų piligriminė kelionė – hadžas. Tiesa, vietoje daugiau nei 2 milijonų maldininkų ši viso pasaulio, šiemet jame dalyvauti galės vos 1000 žmonių.

Iki hadžo pradžios likus vos vienai dienai, Mekoje vyksta pasiruošimo darbai. Kad neišplistų koronavirusas, čia būtina viską gerai išdezinfekuoti.

Visgi šių metų hadžas – toks, kokio istorijoje dar nebuvo. Įprastai į penkių dienų piligriminę kelionę čia suplūsta apie pustrečio milijono musulmonų iš viso pasaulio, tačiau šiemet religinėse apeigose dalyvaus vos 1000 tikinčiųjų – maždaug 700 Saudo Arabijoje gyvenančių užsieniečių ir 300 vietinių.

Daugiausia tai bus su koronavirusu kovoję medikai ar nuo jo pasveikę žmonės.

„Tai labai ypatingi metai ir ypatingas įvykis. Labai džiaugiamės čia būdami. Dėkojame Alachui“, – sako mokytojas Hakan.

Atvykti iš užsienio šalių musulmonams Saudo Arabija šiemet uždraudė nė nepaisant to, kad kasmet hadžą atliekantys maldininkai šalies iždą papildo daugiau nei 12 milijardų eurų.

Tačiau saugumas šįkart svarbiau. Į Meką atvykstantys musulmonai uoliai tikrinami, o religinėse apeigose galės dalyvauti tik ne vyresni nei 65-erių metų piligrimai, nesergantys jokiomis lėtinėmis ligomis. Hadžas yra vienas iš penkių islamo stulpų. Šią kelionę bent kartą gyvenime turi atlikti kiekvienas musulmonas, jeigu yra pakankamai sveikas ir turi tam lėšų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų