Kauno senamiestyje kviečiama susipažinti su Kauno žvėrimi

Legendomis apipintame Kauno senamiestyje apsigyveno dar viena mitinė būtybė – Kauno žvėris. Tiesa, jo pamatyti kol kas nepavyks, tačiau išgirsti saldžiai miegantį pilies požemiuose jau gali kiekvienas ten apsilankęs. Taip išradingai miestas ruošiasi 2022-iesiems metams, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Kauno pilis ir senamiestis nuo seno apipinti įvairiausiais pasakojimais ir legendomis. Jos byloja, kad kažkur po žeme yra nugrimzdęs senasis Kaunas, ir jo garsai vis ataidi iš gelmių, yra istorijų ir apie vaiduoklius, ir net Kauno karalaitę su visa kariuomene, gyvenančią požemiuose, o neatrastose milžiniškose menėse paslėpti karžygių saugomi brangūs lobiai ir ginklai.

Nusileidus į Kauno pilies požemius girdisi ginklų žvangesys – čia sveikinasi karžygys. Sako, kad šiuose požemiuose kažkur gyvena ir mitinis Kauno žvėris.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno senamiestyje kviečia susipažinti su dar viena mitine būtybe

Tačiau sutikti jo neįmanoma, bet nuo šiol išgirsti gali kiekvienas prisiartinęs prie vakarinio Kauno pilies bokšto. Pro angas atsklinda paslaptingas balsas – šio žvėries knarkimo aidas ir net čepsėjimas, matyt, po pilies kuorais jis saldžiai įmigęs.

REKLAMA

O jei kartais šio žvėries garso neišgirsite, nusiminti neverta – žvėris greičiausiai nubudęs savas valdas apžiūrinėja, juk sklando legendos, kad tuneliai nuo Kauno pilies driekiasi dešimtis ar net šimtus kilometrų.

„Legendos sklinda nuo senų laikų, nuo pačių seniausių laikų- kai atsirado šita pilis, tų legendų yra įvairiausių o kalbant apie tunelius, taip yra tokių pasakojimų, kad jie gal ne tik iki savivaldybės, bet ir iki Pažaislio ir gal net iki Trakų“, – sako miesto muziejaus Pilies skyriaus edukatorius Giedrius Karpinskas.

Ir guoliui pilį jis pasirinko ne atsitiktinai – Nemuno ir Neries santakoje stūksanti pilis – seniausias miestas objektas, statytas dar 14 amžiaus viduryje. Taip skatina domėtis sava istorija, mistika apgaubtas Kauno žvėris, kaip sako jo sumanytojai, tai miestas, jo gyventojai ir vykstantys procesai.

„Jis visą laiką buvo. Kas iš esmė yra tai bandymas apibendrinti visas istorijas apie miestą, kurios iki šiol buvę, į vieną didelį pasakojimą ir kad tas pasakojimas būtų mums naudingas – tai yra pramoginė „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ dalis. Žvėris vaikams yra pavidalas, o suaugę gi supranta, kad miestas tai organizmas, ir mes visi esame ta didelė būtybė, kuri turi daug energijos“, – pasakoja Mitinio žvėries programos kuratorius Rytis Zemkauskas.

Tačiau kultūrininkai žada, kad šis žvėris tikrai pasirodys 2022-aisiais, kai Kaunas švęs Europos kultūros sostinės atidarymą, o kol kas mitinę būtybę siūlo pažinti iš pasakų, kuriose sumaniai užkoduota ir visa kultūros sostinės programa.


Rašyti komentarą...
s
senas vietinis
2020-08-01 13:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš didelio rašto išėjo iš .....Gaila, nekvailas ir mielas KAUIETIS
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų