Bitininkai sugriovė populiarų mitą apie medų: paaiškino, ką byloja jo kietumas

Kai verslą įkuria du identiški broliai dvyniai, negali nesisekti – svarbiausia stipri lyg kumštis komanda ir meilė tam, ką darai. TV3 laidos „Ūkio šefas“ vedėjas Vylius Blauzdavičius apsilankė brolių Igno ir Viliaus Jackevičių medaus ūkyje. Kaip teigia pats laidos vedėjas, jų verslas – pavyzdys, ką ūkininkams reiškia jaunatviškas požiūris. „Brolių medus“ keliauja po visą pasaulį, o kartu su juo – ir Lietuvos vardas.

Kaip sugalvojote imtis bitininkystės?

Bitininkyste susižavėjome prieš devynerius metus, būdami 17-os metų. Klasiokų tėveliai buvo bitininkai, jie pakalbino – gal pradėkite ir jūs bitininkauti. Kiekvieną vasarą galvodavome, kaip užsidirbti pinigų. Pas močiutę buvo senas avilys, atsirestauravome, čia pasistatėme ir antrą dieną atėjo kaimynas ir pasakė, kad obely spiečius yra, tai gal einame susemsime. Tai aš dar bičių iš arti nematęs užsidėjau kepurę, kartonine dėže susisėmėme tą spiečių, įleidome ir nei bitės gėlė, nei nieko.

Jūs į bitininkystę nuėjote, nes jums tai buvo įdomu ir patiko, ar jus pastūmėjo pinigai?

Ne, tikrai tas darbas nėra dėl pinigų. Pirma reikia pamilti, pajausti tą bitę. Nes kai tu ją jausi, tai tau ir seksis. Kai tu kiekvieną kartą sukdamas tą kilogramą medaus galvosi, kaip brangiau jį parduoti, tai tikrai tau nesiseks. Mes esame tie bitininkai, kurie pradėjo viską nuo nulio. Dažniausiai bitininkystė yra perimama iš kartos į kartą.

REKLAMA

Ar teisingas teiginys, kad kai įgelia viena bitė, tai kitos pajunta tą stresą ir puola? Kaip jos reaguoja į žmogų ir puola jį?

Daug reiškia apranga. Reikia vengti juodos spalvos. Prie bičių nesirenkite juodos spalvos, nes bitė juodos spalvos nemato.

Jai tai yra pavojaus ženklas?

Taip, lyg kažkas pašalinis, priešas būtų atėjęs.

Kiek medus gali stovėti? Kiek laiko jį galima naudoti?

Tinkamai paruoštas ir tinkamai laikomas medus negenda.

Jeigu medus yra sukietėjęs, tai čia jau yra blogai?

Ne, čia yra geros kokybės ženklas.

Rimtai? Aš girdėjau tokius teiginius, kad sukietėjęs medus yra blogai, nes jis susicukruoja ir tai reiškia, kad kažkas pridėjo pridėtinio cukraus.

Ne, čia tikrai mitas. Pavyzdžiui, paėmę grikių medų mes jaučiame tokius kristalus. Dažnai žmonės galvoja, kad čia yra cukrus. Bet čia yra grikių medus su lipčiumi, su miško medumi, susimaišęs. Tie kristalai nesusijungia, arba vieni greičiau stingsta, kiti lėčiau. Tai gaunasi toks traškutis.

O iš kur jūs tiek daug žinote apie medų, jeigu niekas jūsų giminėje tuo neužsiėmė?

Be galo daug domimės, daug knygų skaitome. Man pačiam teko dvejus metus dirbti Vokietijos bityne. Manau, kad tai, ką tu perskaitai, ir tai, ką tu pamatai gyvai, yra du skirtingi dalykai. Bitininkystė reikalauja daug žinių. Čia ne tas hobis ar verslas, kuris turi penkiaženklę sumą ir iškart sekasi.

Daugiau įdomybių apie bites, medų ir brolių dvynių verslą galite išgirsti vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Ūkio šefas“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9 val. per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
S
Selis
2020-07-25 14:55:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koki mita kas sugriovė mano tėvai , senelei jau tais laikais ( prieš 100m - 150 m ) žinojo kad tikras medus susicukruoja ir buna kietas na ir patys bitininkai aiškina iš kur tai žino - iš knygų o knygos kada parašytos - vakar , šiandien o gal ryt.
Atsakyti
-9

A
Aha
2020-07-25 16:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiai dienai medaus pasiūla ženkliai virš paklausos, tad kaina kritusi, bitininkystės versle perteklinis skaičius o kur dar Kinų invazinis medus
Atsakyti
-7

K
Kestas
2020-07-26 05:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirkau Broliu medų ir esu be galo laimingas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų