Julijanai pašalino skrandžio navikus: tai atliko per pirmąją Lietuvoje tokią operaciją

Šiaulių ligoninėje sėkmingai pirmą kartą Lietuvoje atlikta skrandžio vėžio naviko operacija, kuomet auglys buvo pašalintas patenkant į skrandį pro paciento burną. 65-erių kelmiškė jau tą pačią dieną po operacijos jautėsi lyg nieko nebūtų įvykę, o po kelių dienų išleista iš ligoninės gyvena pilnavertį gyvenimą. Iki operacijos moteris skundėsi skrandžio skausmais, bendru silpnumu.

Kelmiškė Julijana Baškienė rodo savo nuotrauką, darytą iškart po operacijos, ir džiaugiasi sulaukusi palaikymo ne tik iš draugų, bet ir visai nepažįstamų žmonių:

„Visi linkėjo, laimės, sėkmės, sveikatos, sveikatos, sveikatos.“

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Julijanai pašalino skandžio navikus: tai atliko per pirmąją Lietuvoje endoskopinę operaciją

Porą metų 65-erių neseniai sulaukusi moteris jautėsi kaip nesava. Kamavo nuovargis, skrandžio skausmai.

„Prieš operaciją, man skaudėdavo, mausdavo. Gerklėje springdavo, net kelis sykius buvau užspringusi, negalėjau valgyt visai. Skreplius eidavo. Baisu. Dusdavau“, – sako kelmiškė Julijana Baškienė.

Tačiau net išgirdusi skrandžio vėžio diagnozę, moteris nenuleido rankų ir pasiryžo kovoti.

„Vienumoj užeidavo toks negerumas, bet aš tikėjau, kad išgysiu. Ir aš savo vėžiukui sakiau: vėželi, jeigu tu vienas esi, tu mane palik, o jei vaikučių turi, tai aš suprantu tave. Bet vaikučių nebuvo“, – pasakoja J. Baškienė.

Pastarieji du mėnesiai moteriai buvo nelengvi – daug vizitų pas gydytojus, tyrimai, kol pagaliau Šiaulių ligoninėje jai buvo padaryta pirmoji Lietuvoje endoskopinė operacija, kai be pjūvio pilve – per burną, buvo pašalintas skrandžio navikas, apimant visus skrandžio sienos sluoksnius.

REKLAMA

„Mes atlikome viso organo sluoksnio pašalinimą, tai reiškia, kad mes apėmėme skrandžio sienos gleivinę, pogleivį, raumeninį sluoksnį. Žinoma, tas pašalintas objektas buvo kartu su naviku. Kas iki šiol buvo gydant navikines ligas buvo šalinama tiktais gleivinė ir pogleivis“, – teigia gydytojas endoskopuotojas Justas Birutis.

Tokią operaciją atsirado galimybė atlikti, kai ligoninė įsigijo specialią įrangą, kainavusią daugiau nei 200 tūkstančių eurų. Ją naudojant operacija trunka vos pusvalandį.

„Padeda kiaurai skrandyje padaryti defektą, tai yra pašalinti tą naviką. Ir tuo pačiu metu, tuo pačiu įlindimu per burną užsiūti tą defektą.  Tai mes atliekame iš skrandžio vidaus visą tą intervenciją, ne taip, kaip klasikinės operacijos metu atlikdami pjūvius pilve ir lysdami iš išorės – viską mes iš vidaus atliekame“, – kalbėjo gydytojas endoskopuotojas Justas Birutis.

Gydytojai gavo rezultatus, kad operacija atlikta sėkmingai – pašalintos visos navikinės ląstelės. Nudžiugino ir pacientės reakcija po operacijos.

„Mums paglostė širdį, kad jinai po operacijos paklausė: Ar jūs man kažką darėte ar aš tik laukiu eilės. Ar jūs tik diagnostiką kažkokią darėt. Tai va. O ji jau antrą dieną vaikščiojo, džiaugėsi, valgė ir gyvenimo kokybė jos buvo tokia pat kaip prieš procedūrą – nepablogėjo“, – sako J. Birutis.

O Julijana praėjus vos kelioms dienoms  po operacijos jau vaikšto, ne tik puikiai atrodo, bet ir jaučiasi.

„Dabar einu, šiandien nereikėjo nei pokaičio, nereikėjo nieko. Uogų prisiskyniau, prisiviriau uogų, ryt bėgsiu mėlynes vat. Šiandien grybų prisigrybavau, džiovinam va. Kiek daug reikalų yra. O anksčiau jau nebegalėjau. Atrodo, kad aš tinginė būčiau, Aš nebuvau tinginė, bet aš nebegalėjau“, – pasakoja J. Baškienė.

Kelmiškei Julijanai vėžys buvo nustatytas pradinėje – pirmoje – stadijoje. Medikai perspėja – tam, kad sunkios ar mirtinos ligos būtų nustatytos laiku, pajutus skausmus į specialistus reikėtų kreiptis nedelsiant.


Rašyti komentarą...
d
durnelis report
2020-08-09 22:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
sasi xui spameriau su savo nesamonem :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų