Specialistas paaiškino, kodėl per liūtis kaskart patvinsta Lietuvos miestai: problema sprendžiama

Kiekvieną vasarą susiduriame su ta pačia problema – po liūčių patvinsta miestai. Ir nors kitos valstybės į šios problemos sprendimus investuoja daugiau, Lietuva taip pat nemažai dėmesio skiria šiam klausimui spręsti. Apie tai TV3 laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ kalbėjo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

„Paviršinio vandens nuotekynas neatlaiko didėjančios apkrovos vien todėl, kad dalis nuotekyno būna įrengta labai seniai ir gali būti, kad buvo blogai eksplotuojama, gali būti, kad tas anksčiau įrengtas infrastruktūros elementas yra užsinešęs, neišvalytas arba paskaičiuotas visai kitam vandens debetui. Būna taip, kad gatves išplatina, padidina šaligatvius, įrengia dviračių takus ir kartais projektuotojai nepagalvoja, kad vandens debetas gali ženkliai padidėti.

Manau, kad kiekvienos gatvės ar infrastruktūros modernizavimas turi būti sprendžiamas kartu su lietaus, vandens kanalizavimu. Jeigu tai nedaroma, tada vėl reikia rausti gatvę ir įrenginėti lietaus kanalizavimo sistemą.

REKLAMA

Šiuolaikinės gatvės turi nuotekų surinkimo arba lietaus nuotekų surinkimo sistemas ir paprastai tos naujos gatvės, nauji kuriami kvartalai, kurie statomi didmiesčiuose, jie tikrai neskęsta, bet seni senamiesčiai arba sena infrastruktūra tikrai neturi lietaus kanalizavimo sistemų ir dažniausiai būna, kad per dideles liūtis matome reportažus iš įvairių vietų, miestų, kad jie skęsta“, – laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ teigė D. Gedvilas.

Miestų ir gyvenviečių paviršinio vandens nuotekų sistemų infrastruktūra yra nuolat atnaujinama, tad daugeliui kyla klausimas, kodėl plaukia net naujai sutvarkytos gatvės.

„Lietaus kanalizavimo sistemos yra visas infrastruktūros tinklas ir lietaus šuliniai, tie vandens surinkimo šuliniai, jie yra sujungiami į tam tikrą sistemą ir turi vadinamus surinktuvus, turi filtravimo sistemą. Tai jeigu kažkurioje vietoje įrengiame sistemą su didesniu pralaidumu, paliekame senas sistemas nerekonstravę, tai automatiškai gaunasi, kad dalis sistemų veikia labai puikiai, bet tos senos sistemos yra kaip butelio kaklelis, kurios nespėja surinkti to vandens ir vis dėl to tada turime problemą, kad gatvės yra apsemtos“, – tikino D. Gedvilas.

Pasak pašnekovo, nebūna taip, kad visos sistemos yra rekonstruojamos vienu metu. Todėl jei viena sistema yra nauja, bet kitur ji palikta sena, tai tikrai gali atsirasti problemų su vandens nutekėjimu. Tad sistemas būtina rekonstruoti, kad vandens surinkimas vyktų sklandžiai ir būtų pašalinti visi trikdžiai, neleidžiantys vandeniui nutekėti.

„Vilniaus mieste, centrinėje dalyje, Giraitės gatvėje ir prie prekybos centro „Panorama“ mes matome rekonstruojamas gatves, kur įrenginėjamos šiuolaikinės vandens nutekėjimo sistemos, kurios užtikrins didelio kvartalo vandens surinkimą. Su laiku bus rekonstruota daugybė gatvių ir nebus tokių problemų, kad dėl lietaus apsemtų gatvių vilniečiai negalės pravažiuoti“, – aiškino Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas.

Daugiau detalių apie nuotekų sistemų infrastruktūrą visoje Lietuvoje žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

Visą laidą pamatykite čia:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų