Neleidus dalyvauti pagrindiniams Lukašenkos konkurentams – neramumai Minske

Baltarusijos centrinei rinkimų komisijai neleidus prezidento rinkimuose dalyvauti dviem pagrindiniams Lukašenkos konkurentams Minske užvirė neramumai. Į gatves visoje Baltarusijoje išėjo daugybė nepatenkintų žmonių, o milicija grubiai vaikė protestuotojus. Minske būta ir Omono pareigūnų muštynių su įsiaudrinusia minia.

Taikiai protestavusių piliečių ir tuo nepatenkinto Lukašenkos režimo jėgos struktūrų muštynės fiksuojamos Minske apie devintą vakare, Gorkio parke.

Minios nepatenkintų žmonių įvairaus dydžio grupėmis į Baltarusijos sostinės gatves išėjo vakarėjant po to, kai šalies centrinė rinkimų komisija iš rugpjūtį vyksiančių prezidento rinkimų pašalino du pagrindinius Lukašenkos konkurentus: Viktorą Babariką ir Valerijų Cepkalo, argumentuodama neteisingai užpildytomis deklaracijomis, nepakankamais parašais ir kitais pažeidimais.

Vidaus reikalų ministerija iš anksto suskubo užčiaupti baltarusius – perspėjo neiti į gatves protestuoti. Bet panašu, kad žmonėms jau pabodo būti paklusniems. Protestuotojai rinkosi ne tik Minske, bet ir Breste, Gomelyje, Gardine, Pružanuose, Babruiske, Salihorske, Stolpcuose, Mogiliove ir kitur.

REKLAMA

Minsko gatvėse netilo ir automobilių signalai, dviračių skambučiai ir juos palaikančių praeivių plojimai.

Omonininkai sodinti žmonės į autobusiukus pradėjo vos prasidėjus protestams apie septintą vakaro. Sulaikymai vyko nesirenkant ir naudojant grubią jėgą.

Protestuotojas Ruslanas pasakoja: „Mes ką tik buvome liudininkai to, kaip prieš mus ėjo maždaug 9 jaunuolių kompanija ir iš mašinos tiesiog išbėgo Omon pareigūnai be uniformų ir visus iš eilės nesirinkdami surinko. Ir mušė. Aš kategoriškai nepritariu tam, kas vyksta. Jie tiesiog išskirsto žmones ir išsiveža.“

Minia kvatoja, kai suėmimų metu nulūžta omonininkų autobusiuko slankiojančios durys.

„Iš principo negalėjome likti namie. Manau, kuo daugiau žmonių ateis į tokią solidarumo akciją, tuo bus geriau mums visiems“, – sako protestuotojas Dmitrij.

„Mano šalyje man pasakė, kad neturiu vardo, neturiu žodžio ir balso. Jaučiu, kad manęs tiesiog nėra. Todėl nusprendžiau išeiti ir parodyti visiems, kad esu, egzistuoju, turiu balsą. Ir tai mano žmonės ir kaimynai, broliai, seserys… Mes egzistuojame“, – pasakoja protestuotoja Olga.

Bet Lukašenkai, panašu, laisvai mąstančių žmonių egzistavimas neįdomus. O ir susidorojimų su protestuotojais vaizdai nereikalingi – todėl buvo sulaikomi ir žurnalistai – vien už tai, kad nušviečia nepasitenkinimą Lukašenkos valdymu. Protestai Baltarusijoje tesėsi iki vėlyvos nakties. Čia aiškiai girdima, kaip baltarusiai ragina jau 26 metus šalį valdantį Lukašenką trauktis.

Kiek tiksliai vakar Baltarusijoje į gatves išėjo žmonių – pasakyti sunku. Baltarusiai rinkosi grupėmis, kurios atvykus pareigūnams išsiskirstydavo ir susiburdavo kitoje vietoje. Bet kiek aiškesnis sulaikytųjų skaičius – vien Minske tokių buvo per 200, kituose miestuose dar dešimtys.

Protestai Baltarusijoje prasidėjo dar vasarą, kai Lukašenka pradėjo vieną po kito šalinti konkurentus. Nuo pat 1995-ųjų rinkimus stebinti ESBO dar nėra pripažinusi nė vienų rinkimų Baltarusijoje laisvais ir sąžiningais. Babarykos ir Cepkalo pašalinimą iš artėjančių rinkimų pasmerkė ir ES.


Rašyti komentarą...
c
cha cha cha
2020-07-16 12:36:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar buvai Baltarusijoj? Itariu, kad ne. Ir koks tavo susiktas reikalas, ar Lukasenka turi valdyti ar ne?
Eik pas armonaite su plakatu Black lives matter ir traukit i Baltarusija, Batkai aiskinti apie "demokratija".
Atsakyti
0

P
Petras
2020-07-16 10:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV demokratu rinkimine kompanija - susaudyti vaikai kasdien, bezdzioniu vartomi paminklai ir deginamos parduotuves.
Atsakyti
0

R
Rokas
2020-07-16 12:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie Lukasenkos konkurentai - liberastai, remiami jankiu "demokratu" ir soroso. Po tokios "demokratijos" butu, kaip Ukrainoj. Neliktu ne Astravo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų