Teismas aiškinasi nužudymą: rašytoja nuodugniai papasakojo, kaip nužudė 86-erių senolę

Teismas bando išsiaiškini šiurpaus nužudymo Vilniuje motyvus. 39-erių vilnietė įtariama nužudžiusi pensininkę moterį, kurios greičiausiai net nepažinojo. Stotelėje sutiktą auką vilnietė įsisodino pavėžėti, o tada senolę subadė ir kūną bandė sudeginti.

Kaip štai ši į teismo posėdį vedama įtariamoji galėjo įvykdyti nusikaltimą – nesuvokiama. Per ikiteisminį tyrimą Ignė Šakalienė nebendravo su teisėsaugininkais, dėjosi net nesuprantanti klausimų, veikiausiai apsimetė psichine ligone. Rašytoja prisistatanti moteris buvo sulaikyta prieš metus, dar tą pačią dieną, kai Verkių miške buvo aptiktas nužudytos ir sudenginti bandytos pensininkės kūnas.

Buvo neaiškus šio nusikaltimo motyvas, spėliota, kad moteris galbūt pensininkę partrenkė ir bandė nuslėpti avariją, tačiau paaiškėjo dar baisesnė versija – moteris stotelėje autobuso laukiančią pensininkę įsisodino pavėžėti ir netikėtai ją ėmė badyti peiliu. Nuvežusi į atokesnę vietą savo kaimynę pensininkę, kurios galbūt net nepažinojo, paslėpė po šakomis ir padegė. Visas aplinkybes dabar bando išsiaiškinti teismas: per pirmąjį teismo posėdį psichiatrų pakaltinama pripažinta moteris atsivėrė ir viską nuodugniai papasakojo, kaip nužudė 86-erių senutę.

REKLAMA

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pensininkės nužudymu kaltinama vilnietė teisme atsivėrė

„Taip, ji pripažino savo kaltę, ji davė parodymus, kokie tie parodymai, kiek jie nuoširdūs, kiek jie atitinka – dar neįpusėjome netgi proceso, tai – anksti“, – sako prokororas Nikolajus Kozliakas.

Net nežinodami, kas nužudyta, pareigūnai jau po kelių valandų apsilankė įtariamosios name, rado vairuotoją, visureigį, kuriame mirtinai subadyta pensininkė, ir neatremiamų įkalčių.

„Kadangi iš pradžių nebuvo žinoma nukentėjusiosios tapatybė, tik lavonas aptiktas, moteris pagyvenusi ir viskas, tai buvo imtasi priemonių nustatyti. Buvo rasta tam tikrų daiktų įvykio vietoje, taip pat ir kortelės nuolaidų parduotuvių, tai buvo apžiūrėta ir parduotuvėse paieškota“, – pasakoja N. Kozliakas.

Teisme liudijo nužudytos moters dukra ir du sūnūs. Jie pasakojo, kad motina vasaromis gyveno Verkių Riešės soduose. Nusikaltimo dieną ji ketino važiuoti pas gydytoją, užvažiuoti į namus Vilniaus centre, tačiau pradingo. Dar tą pačią dieną kriminalistai susisiekė su vienu jos sūnumi – nusikaltimo vietoje buvo rasta jo nuolaidų kortelė, kurią jis buvo paskolinęs savo mamai. Netrukus artimieji sužinojo, kad jų mamos nebėra. Artimieji sako, kad jų mama nebūtų sėdusi į svetimą automobilį, sako negalintys suprasti, kodėl visa tai įvyko. Su žurnalistais nukentėjusieji nebendrauja, nieko nekomentuoja.

Ir valstybės kaltintojas kol kas neatskleidžia galimų nusikaltimo motyvų. Jie turėtų paaiškėti bylą nagrinėjant teisme.

„Motyvas gali būti atskleistas tikrai, nes mes ir teismas  privalo imtis priemonių, kad motyvas nužudymo būtų atskleistas, bet kol neištirti įrodymai, galbūt dalis tų motyvų yra nurodyti ir teismo psichiatrijos ekspertizės akte, bet mes dar neištyrėme teisme ir komentuoti man vėlgi nėra pagrindo“, – teigia N. Kozliakas.

„Manau, kad vaistų poveikis. Tai yra vaistų poveikis, antidepresantai, jie prie gero nepriveda niekieno“, – kalbėjo advokatas Gediminas Skaistys.

Įtariamajai buvo atliktos dvi psichiatrinės ekspertizės, po nuodugnaus tyrimo ekspertai nustatė, kad teisiamoji pakaltinama, suvokė, kas vyksta. Tačiau kodėl nužudė senutę kaltinamoji nesugebėjo atsakyti ir teismui: minėjo, kad po skyrybų esą sirgo depresija. Esą peilis tiesiog pasipainiojo po ranka, kai rankinuke ieškojo suskambusio telefono. Kaip badė savo keleivę, moteris teigia neprisimenanti. Jau subadžiusi pensininkę ji ėmė galvoti, kad reikia paslėpti kūną. Policijai apie šiurpų nusikaltimą pranešė liudininkė, pamačiusiu, kaip į atokesnę vietą Verkių miške atvažiavusi visureigio vairuotoja bando sudeginti žmogaus kūną.


Rašyti komentarą...
J
Ji
2020-07-13 20:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
vietoje mobilaus išsitraukė peilį, bet jį dar prieš tai ir įsidėti kažkokiu tikslu į rankinę reikėjo. Čia kažkas labai suvelta. Blogis po saule :(
Atsakyti
-1

L
Le aš
2020-07-13 23:00:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jau tokią - arba iki gyvos galvos arba į psichūškę. Laisvėj tokie nevispročiai vaikščioti negali
Atsakyti
-1

X
X
2020-07-13 22:26:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai aiškiai su psichika negerai, todėl ir nužudė senolę, gal ir kitų aukų yra, bet nerastos.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų