Drambliai Botsvanoje ir toliau gaišta, o priežastis – neįminta mįslė

Laukinėje gamtoje Botsvanoje nugaišo net keli šimtai dramblių. Kodėl jie gaišta ir toliau – vis dar neįminta mįslė. Visgi mokslininkai tikisi artimiausiomis dienomis sužinoti priežastį.

Dar šeši nugaišę drambliai. Tiek jų rasta garsiojoje Botsvanos Okavango deltoje, kurią kasmet aplanko tūkstančiai safario mylėtojų. Tačiau tokie vaizdai kelia siaubą. Kaip ir faktas, kad šie drambliai – tik maža dalis maždaug 8000 kvadratinių kilometrų teritorijoje nugaišusių galiūnų.

„Pirmuosius pranešimus apie gaištančius dramblius gavome balandžio pabaigoje, o dabar jau patvirtinta, kad nugaišo 281 dramblys. Šią savaitę rasti drambliai krito birželio mėnesį“, – sako veterinaras Wave Kashweeka.

Tiesa, iš pradžių buvo skelbiama, kad nugaišusių dramblių skaičius deltoje gerokai didesnis ir gali siekti beveik pusę tūkstančio. Visgi tai menka paguoda, nes mokslininkams kol kas nepavyko išsiaiškinti, nuo ko gaišta drambliai. O žinant, kad šioje teritorijoje jų gyvena per 18 tūkstančių, kritusių gyvūnų skaičius gali išaugti.

REKLAMA

„Tai gali būti kokia nors infekcinė liga ir mes manome, kad protrūkis kol kas tikrai nesibaigė“, – pasakoja gamtosaugininkas Madi Reuben.

Visgi artimiausiomis dienomis Botsvanos gamtosaugininkai tikisi sulaukti rezultatų iš laboratorijų Pietų Afrikoje ir Kanadoje. Jie viliasi, kad tai padės išaiškinti mįslingą šimtų dramblių mirties priežastį. Botsvanoje šiuo metu gyvena apie 130 tūkstančių dramblių – net trečdalis viso Afrikos žemyno populiacijos.


Rašyti komentarą...
t
tai
2020-07-10 20:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
numanau kokia bus priežastis ogi korona arba naujas virusas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų