Istorinis įvykis Lietuvoje – pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą

Istorinis įvykis numizmatams ir ne tik – Lietuvos bankas pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje, skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN. Naujiena skirta pagerbti 1918 metų Nepriklausomybės Akto signatarus. Esą tokie projektai padės ateityje apsispręsti ar galima pereiti prie virtualių pinigų. Tiesa, atsiskaityti parduotuvėje su skaitmenine moneta už prekes bent jau kol kas nepavyks.

Pristatyta pirmoji jau ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje Lietuvos banko pristatoma skaitmeninė kolekcinė moneta LBCOIN:

„Monetos reverse matome skaitmenizuotą, sušiuolaikintą Lietuvos tarybos nuotrauką, kuri sudaryta iš daugiau negu 36 tūkstančių 500 pikselių. Daugmaž tiek dienų, kiek praėjo nuo 1918 metų vasario 16 os dienos.“

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Istorinis įvykis Lietuvoje – pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą

Blokų grandinės technologijos pagrindu sukurtą LBCOIN sudaro šeši skaitmeniniai žetonai ir viena fizinė kolekcinė sidabro moneta:

„Fizinė moneta yra kredito kortelės formos, ji pagaminta iš sidabro, ir sveria trisdešimt šešis gramus.“

Iš viso Lietuvos bankas žada išleisti dvidešimt keturis tūkstančius skaitmeninių šios monetos žetonų ir keturis tūkstančius fizinių kolekcinių sidabro monetų.

REKLAMA

Tiesa, banko atstovai sako, kad skaitmeniniai žetonai puikuosis tik kolekcininkų lentynose, atsiskaityti jais parduotuvėje nebus galima:

„Jie nėra mokėjimo ir atsiskaitymo priemonė. Neturi nominalios valios. Nominalios vertės. Supraskime, kad atėjus į parduotuvę, sakant aš tau duosiu vieną Smetoną, duok man pieno, tai turbūt bus kreivai pasižiūrėta. Su fizine moneta taip, ji turi vertę, devyniolikos eurų, aštuoniolikos centų. Žmonės tikrai gali tai padaryti, bet mes tikrai to neskatinam daryti, ir su sidabrine moneta atėjus į parduotuvę atsiskaitinėti tikrai nereikėtų.“

Norėdami įsigyti tokią monetą kolekcininkai jau dabar gali registruotis specialioje svetainėje. Pirmas šešias dienas vienam žmogui galima bus įsigyti tik vieną monetą, vėliau jų pardavimas nebus ribojamas.

O prekiauti moneta bus pradėta liepos dvidešimt trečiosios ryte. LBCOIN kaina – devyniasdešimt devyni eurai. Ir fizinės kolekcinės monetos, ir skaitmeninių žetonų dizainą sukūrė dailininkas Giedrius Paulauskis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų