Aiškėja, kodėl Kuršių nerijoje vyras nukrito sklandydamas bemotoriu parasparniu

Kuršių nerijoje nukrito ir stuburą susilaužė bemotoriu parasparniu sklandęs vyriškis iš Rokiškio. Tačiau net taip sužeistas pats sugebėjo išsikviesti pagalbą – nelaimėlį iš automobiliais neprivažiuojamos vietos į ligoninę išgabeno kariškių sraigtasparnis. Parasparnių profesionalai aiškina, kad nelaimė greičiausiai įvyko dėl žinių stokos ir neįvertintų oro sąlygų.

Pajūryje smagiai pažaboję vėją sklando užkietėję parasparnininkai. Tačiau ne visi skrydžiai baigiasi laimingai. Sklandydamas bemotoriu parasparniu nukrito ir stipriai susižalojo 29-nerių metų vyriškis. Nelaimė įvyko Kuršių nerijoje, kopagūbrio apylinkėse. Juo, kaip aukštuma, parasparnininkai naudojasi norėdami atsispirti ir pagauti vėją.

Jei ne paties susižalojusio nelaimėlio pastangos, gelbėtojai vyriškį nuošalioje vietovėje sunkiai būtų suradę.

„Vyras pats telefonu išsikvietė pagalbą bei palaikė ryšį su policijos pareigūnais, kol jie jį aptiko kopose“, – sako Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

REKLAMA

Nei medikai, nei policija per čia augančius medžius iki nelaimės vietos automobiliais patekti negalėjo. Tad pagal vyriškio atsiųstas koordinates čia atskubėjo Lietuvos karinių oro pajėgų gelbėjimo sraigtasparnis. Keltuvu nelaimėlis buvo užtemptas į sraigtasparnį ir išskraidintas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. O čia paaiškėjo, kiek jėgų vyriškiui prireikė norint išsigelbėti – pagalbą jis išsikvietė gulėdamas lūžusiu stuburu.

„Gyvybei pavojus negresia, bet būklė gana sudėtinga. Yra sudėtingas lūžis skeveldrinis stuburo, yra paralyžius ir šiuo metu operuojamas pacientas ir, tikimės, kad turėtų būti gerai“, – pasakoja Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Pajūryje įsikūrusios sklandymo bemotoriais parasparniais klubo „InClouds“ atstovas pasakoja, kad stuburą susilaužęs nelaimėlis jų klubui nepriklausė. Klubiečių žiniomis, jis į Kuršių neriją atvyko pailsėti iš Rokiškio ir nusprendė pažaboti pajūrio vėją. Deja, nesėkmingai. Profesionalas aiškina, kodėl skrydis baigėsi nelaime.

„Buvo neįvertintos oro sąlygos, nes mes kaip pasitarėm su bendruomene, kad vakar buvo vėjas į stipresnę pusę, ir gal šis dalykas buvo ignoruojamas ir prisidėjo žinių bei patirties mažumas“, – teigia parasparnių klubo „InClouds“ vadovas Audrius Petkūnas.

Nugarą apsaugoti ypač svarbu – pabrėžia sklandymo bemotoriais parasparniais profesionalai:

„Apatinei nugaros daliai yra apsaugos. Grynai yra storas sluoksnis polistirolio, visokios minkštos medžiagos, kuri apsaugo nugarą kritimo metu. Nes nugara va čia visa yra apsaugota šiuo atveju.“

Deja, šį kartą apsauga nepadėjo. Profesionalas aiškina, jog dažniausia susižeidžia neseniai parasparniais pradėję naudotis sklandytojai. Todėl profesionalai naujokams pataria pirmuosius skrydžius išmėginti pievoje, stebint instruktoriui. Ir tik su šio pagalba mėginti pažaboti vėją nuošalesnėse ar arti medžių esančiose teritorijose.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-07-08 19:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas apmokės jo gydymą, visi Lietuvos žmonės? Gal tokiais atvejais pavojingu sportu užsiimantys turėtų atskirai draustis?
Atsakyti
-2

T
Turėk sąžinės xxL
2020-07-08 20:40:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kai bomžui amputuoja nušalusias kojas ir visi gydymą apmokame - tai čia ką, moraliau pagal xxL logiką? Vyras jaunas, darbingo amžiaus, galų gale, bomžai parasparniais Neringoje neskraido. Vadinasi, dirbo, mokėjo mokesčius, sveikatos apsaugai - taip pat. Tikėtina, už viską, ką gaus nelaimės atveju, per mokesčius jau yra sumokėjęs – arba pastatytas ant kojų sumokės. Ne tokie žmonės, kaip šis, yra Lietuvos nelaimė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų